مرغ‌های دولتی در صندوق عقب خودرو‌های شخصی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
ریزخور_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۳۴۸۷۴
۱۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
۲۰۵۹
در شرایطی که وزارت جهاد کشاورزی از تولید کافی مرغ خبر می‌دهد، سیستم بیمار توزیع همچنان ادامه دارد. به طوری که فروشندگان مرغ و مصرف‌کنندگان از شرایط فعلی توزیع مرغ دولتی گله دارند و در این میان مرغ‌های دولتی به جای فروش به مردم در صندوق خودرو‌های شخصی جا می‌گیرد و از میدان تره بار خارج می‌شود.

روزنامه جوان: در شرایطی که وزارت جهاد کشاورزی از تولید کافی مرغ خبر می‌دهد، سیستم بیمار توزیع همچنان ادامه دارد. به طوری که فروشندگان مرغ و مصرف‌کنندگان از شرایط فعلی توزیع مرغ دولتی گله دارند و در این میان مرغ‌های دولتی به جای فروش به مردم در صندوق خودرو‌های شخصی جا می‌گیرد و از میدان تره بار خارج می‌شود.

در شرایطی که وزارت جهاد کشاورزی از تولید کافی مرغ خبر می‌دهد، سیستم بیمار توزیع همچنان ادامه دارد. به طوری که فروشندگان مرغ و مصرف‌کنندگان از شرایط فعلی توزیع مرغ دولتی گله دارند و در این میان مرغ‌های دولتی به جای فروش به مردم در صندوق خودرو‌های شخصی جا می‌گیرد و از میدان تره بار خارج می‌شود.
خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان از خروج مرغ‌های دولتی توسط خودرو‌های شخصی از میدان تره‌بار حکیمیه خبر می‌دهد و می‌گوید: هنگام گذر از مقابل یک تره‌بار در محله حکیمیه با صحنه بسیار عجیبی روبه‌رو شدم، هنگام خلوت شدن تره‌بار و بستن در‌های آن یک نیسان مقدار زیادی مرغ را که با ارز دولتی مردم برای دریافت آن در این شرایط بحرانی باید ساعت‌ها در صف بایستند، بار زد و رفت!

برا‌ی پیگیری این موضوع و چگونگی روند توزیع به میدان بهمن و بازار توزیع مرغ حکیمیه رفتم که با صحنه‌های خوبی مواجه نشدم! در ابتدا از میدان بهمن شروع کردم و با تعداد زیادی مغازه‌دار در حوزه مرغ مواجه شدم که در انتظار توزیع بودند.

صفوف صبح تا شب دریافت سهمیه مرغ!

یکی از فروشندگان مرغ در خصوص مشکلات خرید مرغ در میدان بهمن تهران گفت: هر روز از ساعت ۵ صبح تا ۴ بعد ازظهر جواز به دست، به میدان می‌آیم برای ۱۰۰ کیلوگرم بار که آیا این مقدار را بدهند یا ندهند، زیرا در بیشتر مواقع این مقدار به ۸۰ کیلوگرم کاهش پیدا می‌کند، سپس من و همکارانم باید از این مقدار هزینه کارگر، کیسه و هزینه حمل چرخ را هم پرداخت کنیم.

وی در رابطه با قیمت‌های خرید و فروش توضیح داد: من مرغ را کیلویی ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان خریداری می‌کنم و کیلویی ۲۴ هزارو ۹۰۰ تومان به دست خریداران می‌رسانم که از این قیمت حدود ۹۰ هزار تومان سهم سود من است که ۳۰ هزار تومان از این مقدار مربوط به هزینه‌های دریافت و انتقال مرغ است و تنها ۶۰ هزار تومان برای مغازه‌دار باقی می‌ماند. در میدان بهمن تهران تا ساعت ۱۰ صبح با وجود تعداد بالای کامیون‌های دارنده مرغ، کار توزیع آغاز نشد‌ه و فروشندگان درانتظار بار‌های خود می‌مانند.

یک غرفه‌دار در میدان بهمن گفت: روزانه تنها ۱۰۰ تن مرغ به میدان بهمن منتقل می‌شود که از این مقدار ۸۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم سهمیه هر مغازه‌دار است. بعد از با خبر شدن و پیگیری اوضاع مغازه‌دار‌ها در میدان بهمن به سراغ مراکز توزیع مرغ بین مردم به بازار تره‌بار محله حکیمیه رفتم، در مسیر و اطراف میدان بهمن با صحنه پر کردن مرغ در صندوق عقب یک ماشین سواری که پلاک آن مربوط به تهران نبود، مواجه شدم که حین عکاسی یکی از افراد حاضر در صحنه متوجه من شد و در صندوق عقب را بست!

ساعت ۱۱:۳۰ صبح به محل توزیع مرغ در محله حکیمیه رسیدم که متأسفانه با وجود همه‌گیری ویروس کرونا و بازگشت دوباره محدودیت‌ها مردم به دلیل گرانی بیش از حد مرغ در بازار‌های آزاد ساعت‌ها در صف ایستاده بودند برای گرفتن مرغ دولتی. در این صف هم کودکان حضور داشتند و هم افراد پیر که این شرایط می‌توانست برای آن‌ها بسیار خطرناک باشد و به دلیل بی‌تدبیری مسئولان مربوط به توزیع مرغ در میدان بهمن مردم ساعت‌ها در صف توزیع، ایستاده بودند.

ساعت ۱۲:۴۵ یک کامیون حامل مرغ‌های دولتی وارد این بازار تره‌بار شد که بعد از پیگیری متوجه شدم که این کامیون تنها ۴۰۰ کیلوگرم مرغ دولتی را به این مکان منتقل کرده‌است. در ابتدای ورود و باز کردن در خودرو تنها با سبد‌های خالی مواجه شدم، با دیدن این صحنه خواستار حضور در صحنه تخلیه شدم که این اجازه را به من نداند. کار توزیع تا ساعت ۱۳:۱۵ به طول انجامید و متأسفانه بسیاری از افراد بدون دریافت مرغ به خانه‌های خود بازگشتند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر