علت کمبود دارو در ایران اعلام شد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
استخدام_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۹۴۴۵
۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
۱۳۹۹
مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اگر استانی در رابطه با داروی رمدسیور مشکل دارد، حتما با معاونت غذا و داروی استان هماهنگ کنند تا این دارو تامین شود.

عصر ایران: مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اگر استانی در رابطه با داروی رمدسیور مشکل دارد، حتما با معاونت غذا و داروی استان هماهنگ کنند تا این دارو تامین شود.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: در رابطه با کمبودهای دارویی ما توانستیم واردات را بیشتر کنیم تا کمبودها مرتفع شود، برای برخی دیگر از داروها هم ماده اولیه آن از چین می‌آید که آن کارخانه‌ای که از فرآورده‌های آن استفاده می‌کردیم دچار مشکل شده است، اما در مجموع فراورده خاصی نیست که ما دچار بحران در تهیه داروها شویم.

«سید حیدر محمدی» مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با ایلنا درباره کمبود داروی رمدسیور برای بیماران مبتلا به کرونا، بیان کرد: داروی رمدسیور در حال حاضر با کمبود مواجه نیست و قیمتش هم بالا نرفته است. قبلا قیمت وارداتی آن یک میلیون و ۴۰۰ تومان و تولید داخلی آن ۷۰۰ هزار تومان بود، اما الان هم تولید داخل و هم وارداتی هر دو ۷۰۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: اگر سازمان‌های بیمه گر بدهی خود را به بیمارستان‌های دولتی پرداخت کنند، مشکلی برای تامین این دارو وجود ندارد، چون مشکل اصلی، بدهی سازمان‌های بیمه گر به بیمارستان‌ها است، چرا که بیمارستان‌ها هم نمی‌توانند بدهی شرکت‌های پخش را بدهند. با این وضعیت داروخانه‌ها هم به شرکت‌های بخش بدهکار هستند و متاسفانه این زنجیره ناقص مانده است.

او افزود: راهکار این موضوع این است که سازمان برنامه و بودجه مبلغی را برای طلب بیمارستان‌ها‌ی دولتی در نظر بگیرد تا بیمارستان‌های دولتی بتوانند این پول را به شرکت‌های پخش دارو بدهند تا دارو تامین شود، بنابراین مشکلی در کمبود رمدسیور نداریم و به وفور وجود دارد.

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اگر استانی در رابطه با داروی رمدسیور مشکل دارد، حتما با معاونت غذا و داروی استان هماهنگ کنند تا این دارو تامین شود.

وی در مورد کمبود دیگر داروها بیان کرد: همیشه در همه جای دنیا یک دوره‌های خاصی کمبود دارویی وجود دارد، به طور مثال امکان دارد این کمبود، به مواد اولیه مربوط باشد یا این که در رابطه با ارز به مشکل خورده باشد در مجموع این یک کمبود عادی است، حتی احتمال دارد در سایت FDA سازمان غذا و داروی آمریکا هم گاهی این کمبود وجود داشته باشد.

او ادامه داد: اما باید توجه داشته باشیم که در حال حاضر ناجوانمردانه‌ترین تحریم‌ها را تجربه می‌کنیم، یعنی تحریم‌هایی که حتی دارو و تجهیزات پزشکی را هم شامل شده است.در این شرایط تحریم باید بدانیم که نقل و انتقال ارز و جابجایی دارو مشکل دارد، اما با همه‌ی این مسائل سعی کردیم موضوع را مدیریت کنیم تا کمبودهای سازمان غذا و دارو به حداقل برسد، تا به "نبود" تبدیل نشود، الان اگر دارو در یک استان نباشد، معمولا در استان‌های دیگر وجود دارد، ما تلاش می‌کنیم بلافاصله کمبود دارویی استان‌ها تامین شود.

وی تصریح کرد: در رابطه با کمبودهای دارویی ما توانستیم واردات را بیشتر کنیم تا کمبودها مرتفع شود، برای برخی دیگر از داروها هم ماده اولیه آن از چین می‌آید که آن کارخانه‌ای که از فرآورده‌های آن استفاده می‌کردیم دچار مشکل شده است، اما در مجموع فراورده خاصی نیست که ما دچار بحران در تهیه داروها شویم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آف دکور _فوتر
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر