کاهش چشمگیر تعهدات سایپا در طرح‌های فروش
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
دکتر ولدخانی_3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۵۵۴۱
۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷
۱۵۵۳
گروه خودروسازی سایپا در راستای عمل به تعهدات خود توانست سال گذشته میزان تحویل خودرو‌های پیش فروش و فروش فوری را ۴۳ درصد و در سال جاری نیز ۲۴ درصد کاهش دهد.

سایپانیوز: گروه خودروسازي سايپا در راستاي عمل به تعهدات خود توانست سال گذشته ميزان تحويل خودروهاي پيش فروش و فروش فوري را ۴۳ درصد و در سال جاري نيز ۲۴ درصد كاهش دهد.

کاهش چشمگیر تعهدات سایپا در طرح‌های فروش

با شروع تحريم صنعت خودرو در سال ۹۷، شركت‌هاي خودروسازي با چالش هاي جدي در توليد خودرو مواجه شدند و اين امر سبب شد بخشي از تعهدات كه از سال هاي قبل مانده بود، معوق شود.

اما از سال ۹۸ مجموعه سايپا تمام توان و تمركز خود را گذاشت تا از بحران ها عبور كند و با سرعت بيشتري نسبت به ایفای تعهدات جديد و گذشته اقدام كند.

بر اساس آخرين آمارها تا تيرماه سال جاري، تعهدات معوق خودروهاي داخلي سايپا بیش از ۸۵ درصد كاهش يافته، اين در شرايطي است كه سال گذشته اين مجموعه در بخش تعهدات معوق كاهش ۶۷ درصدي را ثبت كرده است.

در اين ميان تعهدات باقي مانده خودروهاي داخلي (منهاي خودروهای مونتاژی تولید مشترک)، توليد شده و پس از تكميل كاري به مشتريان تحويل مي شود. لذا مي توان عنوان كرد كه به زودي تعهدات معوق خودروهاي داخلي سايپا به صفر مي‌رسد.

گروه خودروسازي سايپا در بخش تعهدات عادي (پيش فروش و فروش فوري) به مشتريان نیز توانست كارنامه بسيار خوبي داشته باشد و روند تحويل خودروها را سرعت ببخشد، به گونه اي كه در چند ماه اول سال جاري ميزان كل تعهدات ۲۴ درصد كاهش يافته و سال گذشته نيز در اين بخش كاهش ۴۳ درصدي تجربه شده است.

از این رو و بر اساس هدفگذاری براي سال ۱۴۰۱، سال آينده مجموعه سايپا هيچ گونه تعهدي نسبت به مشتريان خود در تحويل خودرو نخواهد داشت.

تعداد خودروهایی که سایپا به صورت معوق یا غیرمعوق به مشتریان خود بدهکار بود در انتهای سال ۹۷ به بیش از ۵۲۰ هزار دستگاه می رسید اما این عدد در ابتدای تابستان ۱۴۰۰ با کاهش نزدیک به ۷۰ درصدی، به عدد ۱۷۰ هزار دستگاه رسیده که در مقایسه با شرایط سال های اخیر سایپا و صنعت خودرو ایران، عددی بسیار مطلوب است.

از میان این تعداد خودرو، زمان تحویل حدود ۶ هزار دستگاه گذشته است که اگر این عدد را با تعهدات معوق انتهای سال ۹۷ به تعداد بیش از ۳۰۰ هزار خودرو مقایسه کنیم، می‌توان کارنامه سیاست‌گذاری فروش سایپا را نیز درخشان توصیف کرد.

در خصوص تعهدات خودروهاي سواري مونتاژی که با مشارکت خودروسازان خارجی تولید می شد، به جهت خروج شركت هاي خارجي از ايران و عدم همكاري، توليد آنها امكانپذير نيست.

بنابراین گروه خودروسازی سايپا سعي كرد كه طرح های متنوع جهت تبدیل خودروها، ارايه كند، از اين رو، سال گذشته معوقات در اين بخش ۲۸ درصد و تا پایان خردادماه ۱۴۰۰ نيز ميزان تعهدات این خودروها ۵۰ درصد كاهش يافته است.

يكي از اقدامات مهمي كه گروه خودروسازي سايپا طي چند وقت اخير با جديت پيگيري كرده، تعيين و تكليف تعهدات اتوخدمت بود. تا پایان خردادماه سال جاري ۸۲ درصد از ميزان تعهدات در قالب طرح اتوخدمت كاهش يافته است. لذا قابل پيش بيني است كه با سرعت خودروهایي كه در طرح اتوخدمت سايپا متعهد شده بوده تا چندماه آينده به طور كامل تحويل داده شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
انجمن پرستاری ایران_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
انجمن پرستاری ایران_3
انجمن پرستاری ایران_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
انجمن پرستاری ایران_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر