هر احساسی روی چه اندامی اثر دارد؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۸۰۶۵
۰۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۷
۴۸۹۵
آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که احساسات روحی روی ارگان‌های بدن تاثیر می‌گذارند؟

باشگاه خبرنگاران: آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که احساسات روحی روی ارگان‌های بدن تاثیر می‌گذارند؟

با ما همراه باشید تا بیشتر با این احساسات و اثرات شان آشنا شوید.

هر احساسی روی چه اندامی اثر دارد؟

احساسات

لازم است همیشه احساسات‌تان را کنترل کنید تا بدن‌تان سالم‌تر بماند، چون ارگان‌های درونی تحت تاثیر احساسات و عواطف ما هستند. در واقع کار بدن صرفا سوخت و ساز و تبدیل مواد غذایی به انرژی نیست تا ارگان‌ها زنده بمانند. بدن ما هر نوع محرکی را انتقال داده و پاسخ‌های منفی و مثبت می‌دهد که روی ارگان‌ها تاثیر می‌گذارد.

بدن ما علاوه بر اینکه به واسطه حواس پنجگانه محرک‌های فیزیکی را دریافت می‌کند، تحت تاثیر احساسات و عواطف ما نیز قرار می‌گیرد و با وجود اینکه به نظر می‌رسد این احساسات هیچ تاثیر فیزیکی ندارند، اما باعث ایجاد واکنش‌هایی می‌شوند که برخی ارگان‌ها را تحریک و یا تضعیف می‌کنند.

این روند سالم و طبیعی است. اما زمانی که احساسات منفی به طور مداوم بر بدن تحمیل می‌شوند، سلامت اندام‌ها به خطر افتاده و در برابر بیماری‌ها آسیب پذیر می‌شوند. در واقع زمانی که متوجه می‌شوید یکی از ارگان‌های بدن تان دچار اشکال و اختلالی شده است لازم است که دلیل احساسی آن را برای درمان مشکل جستجو کنید. در اکثر موارد می‌توان با کنترل احساسات و دور کردن افکار منفی، گام بزرگی برای سلامتی بدن برداشت.


تاثیر احساسات بر اندام های بدن

هر احساسی روی چه اندامی اثر دارد؟

قلب و روده کوچک تحت تاثیر شادی

بر اساس طب سنتی چینی، شادی احساسی است که با قلب و روده کوچک در ارتباط است. قلب ما در توافق با فرایند‌های بدن، خون و گردش آن را کنترل می‌کند. روده کوچک نیز وظیفه جذب مواد مغذی و مواد معدنی غذا‌ها را بر عهده دارد. اگرچه یک حس سالم مانند شادی باعث تحریک عملکرد این دو ارگان می‌شود، اما زیاده روی در آن نیز می‌تواند باعث بروز پدیده‌هایی مانند تاکی‌کاردی (افزایش ضربان قلب)، بیخوابی و اختلال در تمرکز شود.

افرادی که این دو ارگان در بدن شان دچار مشکل می‌شود، غالبا افرادی حساس، بسیار هوشیار و پرحرف هستند که احساساتی طغیان کننده دارند و افرادی زودرنج و تاثیرپذیر هستند. لازم است که حس شادمانی، هیجانی و زودرنجی زیاد تحت کنترل قرار گیرد تا عملکرد این دو ارگان مهم با مشکل مواجه نشود. البته از ما می‌شنوید هر چقدر که می‌توانید به طور سالم و طبیعی شاد باشید. فقط حواستان باشد که از هیجانات افراطی و به اصطلاح جوگیر شدن دور بمانید.

هر احساسی روی چه اندامی اثر دارد؟

کبد و کیسه صفرا تحت تاثیر عصبانیت و خشم

خشم و عصبانیت و احساسات ناشی از آن‌ها روی دو عضو کبد و کیسه صفرا تاثیر می‌گذارند. کبد وظیفه ذخیره خون و کنترل چرخش انرژی حیاتی را بر عهده دارد. کیسه صفرا نیز به نوبه خود محل ذخیره و ترشح صفرا است.

اگر با این ارگان‌ها مشکل دارید احتمالا شما فردی هستید با مشغله ذهنی فراوان که عکس العمل‌های تهاجمی نسبت به وقایع پیرامون تان بروز می‌دهید. در واقع افرادی که عصبی و پرخاشگر هستند بیشتر در معرض بیماری‌های مربوط کبد و کیسه صفرا قرار می‌گیرند. علاوه بر کنترل عصبانیت لازم است که نسبت به احساس سرخوردگی و همچنین سوءهاضمه نیز دقت داشته باشید.

هر احساسی روی چه اندامی اثر دارد؟

طحال و معده تحت تاثیر وسواس‌های فکری

این دو ارگان تحت تاثیر وسواس‌های فکری و نوستالژی و افکار متعدد هستند. زمانی که معده مشغول هضم مواد غذایی است، طحال با عفونت‌ها مقابله کرده و تعادل مایعات داخل بدن را کنترل می‌کند. افرادی که از بیماری‌های مربوط به این دو ارگان رنج می‌برند غالبا افراد آرامی هستند، اما در عین حال مشکل تصمیم گیری دارند، یعنی اینکه دچار وسواس بوده و مدام در حال تامل هستند.

هر احساسی روی چه اندامی اثر دارد؟

ریه‌ها و روده بزرگ تحت تاثیر غم

این ارگان‌ها با غم، اندوه و غصه در ارتباط هستند. ریه‌ها تنفس و روده هضم غذا، جذب مواد مغذی و کنترل دستگاه ایمنی بدن را انجام می‌دهند. اگر در این ارگان‌ها احساس ناراحتی دارید احتمالا یک فرد مستقل و بسیار منطقی هستید، اما دلتان می‌خواهد که خودتان را در دنیای خاص درونی خودتان محبوس کنید. در این صورت با علائم جسمی مانند کمبود اشتها، احساس فشار در قفسه سینه و یا احساس دلزدگی مواجه خواهید شد.

هر احساسی روی چه اندامی اثر دارد؟

کلیه‌ها و مثانه تحت تاثیر ترس

کلیه‌ها تحت تاثیر ترس و اضطراب هستند. این اعضای لوبیایی شکل، وظیفه دفع مواد زاید از خون را بر عهده دارند و مثانه نیز عهده دار ذخیره ادرار و کنترل دفع آن است. برخی افراد که در ناحیه کمر احساس درد می‌کنند و همچنین احساس آسیب پذیری دارند، افرادی هستند که به توانایی‌های خود شک دارند و همیشه احساس ترس و اضطراب دارند. حفظ تعادل انرژی در کلیه‌ها باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود.

در نهایت توصیه می‌کنیم تا حد امکان احساسات مثبت را در وجود خود تقویت کنید. با افزایش افکار مثبت و دور کردن ترس و اضطراب می‌توانید به درمان سریع‌تر بیماری‌ها و رسیدن به سلامتی دست پیدا کنید.

هر احساسی روی چه اندامی اثر دارد؟

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:3
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر