وقتی برنج می‌خورید در بدنتان چه اتفاقی می‌افتد؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
استخدام_3
دکتر استرکی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۹۶۳۱
۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۹
۴۴۴۰
اگر از طرفداران برنج هستید و مایلید بدانید زمانی که این غذای خوشمزه را می‌خورید، چه اتفاقی برای بدن شما می‌افتد، این مطلب را بخوانید.

همشهری آنلاین: اگر از طرفداران برنج هستید و مایلید بدانید زمانی که این غذای خوشمزه را می‌خورید، چه اتفاقی برای بدن شما می‌افتد، این مطلب را بخوانید.

وقتی برنج می‌خورید در بدنتان چه اتفاقی می‌افتد؟

زمانی که شما به یک غذای جانبی کامل نیاز دارید، شاید هیچ چیزی مانند برنج نباشد. برنج دانه‌ای است که می‌تواند مکمل تقریبا هرچیزی باشد که به آن می‌افزایید و بسته به نوع و تنوع برنج، می‌تواند حاوی مقدار زیادی مواد مغذی تقویت کننده سلامتی باشد که شما را در طول روز سر پا نگه می‌دارد.

با وجود انواع مختلفی از برنج در بازار، آشنا شدن با انواع مختلف برنج و جزئیات آن‌ها تا حدودی گیج کننده به نظر می‌رسد. اگر شما از طرفداران این غله هستید و مایلید بدانید زمانی که این غذای شگفت را می‌خورید، چه اتفاقی برای بدن شما می‌افتد، این مطلب را بخوانید.

وقتی برنج می‌خورید در بدنتان چه اتفاقی می‌افتد؟

احتمال دچار شدن به التهاب افزایش می‌یابد، التهاب می‌تواند آسیب‌هایی را به سرعت به بدن شما وارد آورد. اگر شما عاشق برنج هستید، باید بدانید در حال پخت کدام نوع برنج هستید.

«تریستا بست» (Trista Best) کارشناس سلامت عمومی در آمریکا در این باره می‌گوید: برنج سفید یک نسخه تقریبا فرآوری شده از برنج قهوه‌ای است. این فرآوری سبب می‌شود تا برنج سفید به عنوان یک کربوهیدرات ساده در نظر گرفته شود. این نوع کربوهیدرات به سرعت تجزیه شده و به سرعت از سوی بدن برای تأمین انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

او در ادامه می‌افزاید: اگر شما دچار نفخ و یا التهاب باشید، ممکن است به این دلیل باشد که شما کربوهیدرات‌های تصفیه شده فراوانی مصرف کرده اید. این به آن دلیل است که کربوهیدرات‌های تصفیه شده سبب ایجاد نوعی التهاب در بدن می‌شود و باعث می‌شود تا بدن آب بیشتری به نسبت حالت عادی ذخیره کند.

برای کاهش التهاب می‌توانید از برنج قهوه‌ای استفاده کنید. همچنین از نوع برنج قهوه‌ای که برمی‌دارید، سعی کنید اطمینان حاصل کنید.

وقتی برنج می‌خورید در بدنتان چه اتفاقی می‌افتد؟


احساس گرسنگی نخواهید کرد

عجیب نیست که برنج در وعده‌های غذایی فراوانی مصرف می‌شود؛ چرا که به لطف ساختار مغذی آن، این غله می‌تواند احساس سیری بیشتری در شما ایجاد کند.

«مگان سدیوی» (Meghan Sedivy) متخصص تغذیه در این باره می‌گوید: برنج حاوی مقدار زیادی فیبر است که می‌تواند احساس سیری و رضایت برای مدت بیشتری در شما ایجاد کند. برنج قهوه‌ای دارای مقدار بیشتری فیبر به نسبت برنج سفید است و زمانی که شما هر کدام از این‌ها را مصرف می‌کنید، بدن شما از این فیبر برای آنکه سیستم گوارش شما را روان نگه دارد، استفاده می‌کند.


احتمال افزایش قند خون

مکان وانگ (Megan Wong) متخصص تغذیه می‌گوید: اندکی پس از آنکه برنج مصرف می‌کنید، قند خون شما افزایش خواهد یافت، اما اینکه چه میزان و چقدر سریع این مسئله اتفاق بیفتد، بستگی به نوع برنجی دارد که مصرف می‌کنید.

وقتی برنج می‌خورید در بدنتان چه اتفاقی می‌افتد؟

او می‌افزاید: قند خون شما برای این افزایش می‌یابد که برنج منبع کربوهیدرات است و تمامی کربوهیدرات‌ها سرانجام به قند تجزیه می‌شوند.

این متخصص تغذیه ادامه می‌دهد: بطور کلی برنج سفید دانه کوتاه، بیشترین و سریع‌ترین افزایش قند را به همراه دارد مانند برنج سوشی، برنج جاسمین، برنج چسبناک (یا همان برنچ گلوتینوس) و برنج کالروز. با این حال برنج دانه بلند هرچند سفید باشد، برای حفظ قند خون شما بهتر است.

او گفته است برنج دانه بلند دارای آمیلوز بیشتری است که در حفظ ساختار خود بهتر از «آمیلوپکتین» است. برنج قهوه‌ای دانه بلند بهترین گزینه‌ای است که می‌توانید از آن لذت ببرید؛ بدون آن که قند خون شما افزایش یابد. این بدان دلیل است که فیبر اضافی روند هضم غذا را کندتر می‌کند.


غذای مورد علاقه باکتری‌های روده

ما غالبا باکتری‌های خوبی را که در دستگاه گوارشمان هستند، فراموش می‌کنیم، اما خوشبختانه برنج مراقب موجودات میکروسکوپی بدن ما هست حتی اگر خود ما هم حواسمان نباشد.

«لیندسی آلن» (Lindsay Allen) متخصص تغذیه و رژیم غذایی اظهار کرد: اگر برنج پس از پخته شدن، سرد شود، نشاسته آن به نشاسته مقاوم بدل می‌شود.

او افزود: بدن ما نمی‌تواند تمامی این نشاسته را جذب کند و به شکلی هضم نشده به داخل روده بزرگ می‌رود و در آنجا باکتری‌های مفید ما از آن تغذیه کرده و آن را تجزیه می‌کنند. نشاسته مقاوم همچنان قند خون شما را افزایش می‌دهد، اما به تدریج و بسیار آرامتر. این بدان معناست که ما برای مدت طولانی تری احساس رضایت خواهیم داشت و عوارض جانبی قند خون بالا و یا پایین را تجریه نخواهیم کرد.

همچنین افزودن سرکه به برنج، روند جذب نشاسته را کندتر می‌کند که نمونه‌ای از آن در برنج سوشی است.


یبوست

دیانا گاریگلیو (Diana Gariglio) از متخصصان تغذیه می‌گوید: در برنج سفید با حذف سبوس، محتوای فیبری و مواد مغذی آن کاهش یافته است. فیبر به بالابردن کارکرد منظم روده کمک می‌کند؛ بنابراین خوردن مقدار زیادی غلات کم فیبر مانند برنج سفید منجر به یبوست می‌شود.

وقتی برنج می‌خورید در بدنتان چه اتفاقی می‌افتد؟


احتمال افزایش وزن

زمانی که ما غلات فرآوری شده را می‌خوریم، باید اطمینان حاصل کنیم که در مصرف آن زیاده‌روی نکرده‌ایم وگرنه باید انتظار افزایش وزن را داشته باشیم.

«لیزا ریچارد» مشاور پرستار بالینی در این باره می‌گوید: برنج سفید، سطحی از فرآوری را طی کرده که طی آن جوانه و سبوس از آن جدا شده است. این دو بخش جدا شده دارای ویتامین‌ها و مواد مغذی فراوانی هستند؛ به‌خصوص دارای ویتامین‌های E، B و فیبر هستند. زمانی که برنج سفید مصرف می‌کنید، بدن آن را سریع‌تر گوارش شده و احساس رضایت کمتری فراهم می‌آورد؛ بنابراین به شکل مداوم نیاز دارید تا بیشتر و بیشتر بخورید. این زیاد خوردن سبب می‌شود تا شما افزایش وزن پیدا کنید.

وقتی برنج می‌خورید در بدنتان چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر شما خوردن برنج را دوست دارید، اما نمی‌خواهید تا اضافه وزن پیدا کنید، نترسید. تنها کافی است به یاد داشته باشید که به حد اعتدال بخورید و بدانید چه میزان برنج را دارید وارد بدنتان می‌کنید.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:4
Iran (Islamic Republic of)
08:19 - 1400/06/09
منظورتون اینه که دیگه برنجم نخورین وحذفش کنیم
Iran (Islamic Republic of)
08:58 - 1400/06/09
این هم توجیح برای گران شدن برنج ، هرچیزی که قراره گران بشه بلافاصله مطلبها در مورد مضراتش نوشته میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
توجیه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
دفیفا آقا شما برنج رو ارزان کن من قول میدم ماهی یکبار بخروم
Iran (Islamic Republic of)
09:18 - 1400/06/09
اینم پرسیدن داره. وقتی برنج میخوریم معده مون تعجب میکنه .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر