پلیس‌های قلابی شهر دستگیر شدند
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۹۳۲
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
۲۱۵۴
دار و دسته «چنگیزخان» با پخش صدای بی‌سیم ،اموال طعمه های خود را می ربودند!

خراسان: سه عضو یک باند اخاذی و زورگیری که با جعل عنوان «پلیس» گوشی تلفن همراه و دیگر اموال شهروندان را می ربودند در حالی به چنگ قانون افتادند که در «کف زنی» نیز مهارت عجیبی دارند.

در پی وقوع چندین فقره سرقت های به عنف در پوشش مامور انتظامی، بلافاصله سردار سرتیپ محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) دستورات ویژه ای را برای شناسایی و دستگیری عاملان سرقت های مذکور صادر کرد چرا که جعل عنوان پلیس در ارتکاب این جرایم، موجب خدشه‌دار شدن اعتماد مردم به جان برکفان انتظامی می شد.

پلیس‌های قلابی شهر دستگیر شدند

گزارش ها نشان می داد که افرادی با مراجعه به کلانتری های مشهد، ادعا می کردند چند جوان کوییک سوار که بی سیم داشتند، گوشی تلفن آن ها را به منظور بررسی سرقتی بودن گرفته و دیگر پس نداده اند!

با جمع آوری این اطلاعات، فرمانده انتظامی مشهد مدیریت و نظارت بر عملیات پلیس را شخصا به عهده گرفت و از نیروهای کلانتری خواست تا تدابیر ویژه ای را برای دستگیری پلیس های قلابی به کار گیرند. این گونه بود که جلسات کارشناسی برای تجزیه و تحلیل محیط جغرافیایی و شگرد سارقان در کلانتری شفای مشهد برگزار شد و گروه تخصصی از افسران ورزیده دایره تجسس و گشت های محسوس و نامحسوس به سرپرستی سرگرد علی کشاورز (معاون پیشگیری از جرم کلانتری) به ردیابی پلیس های قلابی شهر پرداختند.

آنان با تقویت گشت های هدفمند، نقاط تردد احتمالی 3 جوان کوییک سوار را به قرق خود درآوردند تا این که ساعت 2 بامداد سی ام شهریور، از طریق منابع و مخبران محلی در جریان حضور پلیس های قلابی در بولوار هدایت قرار گرفتند و بی درنگ عازم خیابان هدایت 7 شدند. بررسی‌های غیرمحسوس نیروهای انتظامی نشان داد که 3 جوان ،دختر و پسری را متوقف کرده اند و در حال بررسی گوشی تلفن آن ها برای سرقت هستند.

با مشاهده این ماجرا و با صدور فرمانی از سوی سرهنگ حسین دهقان پور (رئیس پلیس مشهد) عملیات دستگیری با رعایت موارد ایمنی آغاز شد اما در یک لحظه کوییک سواران با دیدن نیروهای انتظامی، پدال گاز را فشردند و از محل گریختند.ماموران انتظامی نیز بلافاصله با دادن اخطارهای قانونی به تعقیب پلیس های قلابی پرداختند.

با وجود این دزدان مذکور با سرعت وحشتناکی از کوچه پس کوچه ها عبور می کردند تا این که ناگهان پشت چراغ قرمز یکی از چهارراه ها متوقف شدند. در این هنگام ماموران از خودرو پیاده شدند و به طرف دزدان فراری رفتند ولی یکی از سارقان که در صندلی عقب جا گرفته بود برای فرار از چنگ قانون ، ناگهان در عقب را گشود که به سر یکی از نیروهای انتظامی برخورد کرد و از ناحیه سر و صورت دچار جراحت شد ولی بی درنگ سرگرد کشاورز با استفاده از فنون دفاع شخصی، راه عبور را بر سارقان سد کرد و بدین ترتیب حلقه های قانون بر دستان سارقان اموال مردم گره خورد.

دقایقی بعد و به دستور سرگرد علی امارلو (رئیس کلانتری شفا) 3 جوان دستگیر شده به همراه خودرو کوییک سفید رنگ به کلانتری منتقل شدند و تحت بازجویی های تخصصی قرار گرفتند. بررسی های اولیه نشان داد که «چنگیز» به همراه دو تن از بستگان 20 و 30 ساله اش، باند سرقت تحت عنوان پلیس را تشکیل داده است که به دار و دسته «چنگیزخان» معروف شده اند.

در بازرسی از متهمان یک ثوب جلیقه مشکی رنگ، کلاه لبه‌دار مشکی که به عنوان پوشش پلیس استفاده می‌کردند به همراه قاب چوبی مشکی رنگ عینک که آنتنی را روی آن نصب کرده بودند در حالی کشف شد که متهمان با شگردی خاص گوشی تلفن همراه را درون قاب عینک جاسازی کرده بودند و هنگامی که به طعمه ها نزدیک می شدند، صدای ضبط شده بی سیم را از طریق گوشی تلفن پخش می کردند تا خود را پلیس واقعی جلوه دهند!

این گزارش حاکی است: هرچه نیروهای تجسس در تاریکخانه جرایم پلیس های قلابی بیشتر قدم برمی داشتند مجموعه ای از خلافکاری های آنان روی میز تجسس قرار می گرفت. چرا که علاوه بر کشف تعدادی گوشی سرقتی از درون خودرو ی کوییک، مشخص شد که آنان پلاک‌های یک دستگاه پژو آردی را نیز سرقت کرده اند و با نصب آن روی خودروی کوییک به سرقت های خود در شهر ادامه می دادند.

از سوی دیگر تحقیقات نشان داد که 3 جوان تبهکار که مدتی را در خارج از کشور حضور داشته اند مهارت عجیبی در کف زنی دارند به همین خاطر با دستور سرهنگ دهقان پور (فرمانده انتظامی مشهد) بازجویی ها از پلیس های قلابی به شیوه فنی ادامه یافت. جوان 20 ساله معروف به دانیال در اعترافات خود گفت: خودرو کوییک متعلق به من است! و با «چنگیز» باجناق هستم و نسبتی هم با فرزاد دارم.

«فرزاد» لباس مامور پلیس را به تن می کرد و من و چنگیز هم که لباس شخصی به تن داشتیم در مکان های خلوت شهر، دختران و پسران جوان را متوقف می کردیم و با جعل عنوان پلیس و پخش صدای بی سیم، گوشی تلفن آن ها را می گرفتیم و با این بهانه که گوشی شما سرقتی است و باید بررسی شود، از طعمه ها می خواستیم برای تحویل گوشی به کلانتری بروند!

و بدین ترتیب از محل می گریختیم! وی با اعتراف به سرقت پلاک های نصب شده روی خودرو کوییک نیز گفت: آن ها را از یک خودروی پارک شده در حاشیه خیابان به سرقت بردیم و روی خودروی خودمان نصب کردیم تا شناخته نشویم.

وی درباره ماجرای ساخت بی سیم قلابی نیز توضیح داد: روی جعبه چوبی عینک یک آنتن گذاشتیم و صدای بی سیم را از گوشی تلفن درون جعبه پخش می کردیم! تا مال باختگان را اغفال کنیم. چنگیز سردسته 42 ساله این باند که مدعی است مدتی را در پاکستان به سر برده است نیز در بازجویی ها گفت: در پوشش پلیس، افراد مختلف را متوقف می کردیم و با این شگرد که لوازم همراه آنان مشکل دارد یا سرقتی است، اموال مردم را می ربودیم و از آنان می خواستیم برای بررسی لوازم به کلانتری بیایند!

وی که 4 فقره سابقه کف زنی دارد، ادامه داد: در سرقت ها، من رانندگی می کردم و پسرعمویم (فرزاد) گوشی ها را به مالخران می فروخت .فرزاد متهم 30 ساله این پرونده نیز در اعترافات خود گفت: با معرفی خودمان به عنوان پلیس، جلوی افراد را می گرفتیم و از آنان تقاضا می کردیم تا مدرک شناسایی ارائه دهند و سپس به بهانه سرقتی بودن گوشی تلفن همراهشان ، از آنان می خواستیم برای بررسی بیشتر به کلانتری محل بیایند!

هنوز نیروهای انتظامی در حال انجام تحقیقات مقدماتی از باند «چنگیزخان» بودند که دو نوجوان 15 ساله نیز با مراجعه به کلانتری، پلیس های قلابی را شناسایی کردند که چند دقیقه قبل گوشی تلفن آن ها را به سرقت برده بودند! بنابراین گزارش، با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، این پرونده با دستور قضایی به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد تا تحقیقات اعضای این باند در دایره مبارزه با جرایم خشن به طور تخصصی ادامه یابد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:25
Iran (Islamic Republic of)
14:50 - 1400/07/01
بازم مشهد.چه خبره تو مشهد.کودک دزدی.سرقت.تجاوز.الانم پایس قلابی.هر روز از مشهد گرارش های بدی میخوانیم.
Iran (Islamic Republic of)
15:04 - 1400/07/01
این استان چه خبره بیداد میکنه خلاف
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
انجمن پرستاری ایران_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
انجمن پرستاری ایران_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
انجمن پرستاری ایران_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
انجمن پرستاری ایران_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر