بازگشایی پرونده جدید درباره دستمزد 92
۱۱۵۹۴۷
۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۶
۴۰۳۴ 
پس از صدور رای مخالف دیوان عدالت اداری درباره شکایت کارگران از تخلف وزارت کار دولت دهم در افزایش حداقل دستمزد سال 92، کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران شکایتی را در 3 صفحه تنظیم و به کمیسیون اصل 90 مجلس جهت بررسی ارائه کرده است.
خبرگزاری مهر: حسین حبیبی از ثبت شکایت کارگران در کمیسیون اصل 90 مجلس پیرامون شکایت از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت سابق درباره تخلف در تعیین و تصویب افزایش حداقل دستمزد سال 92 خبر داد.

دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران اظهارداشت: با استناد به اصل 90 قانون اساسی، می توانیم از قوه قضائیه و مقننه به کمیسیون اصل 90 شکایت کنیم. در شکایت ارائه شده به کمیسیون اصل 90 مجلس عنوان شد که دیوان عدالت اداری در بررسی شکایت مطرح شده، همان روال شورای عالی کار را پذیرفته و تایید کرده است.

حبیبی عنوان کرد: از سویی، تاکید شد که کمیسیون تخصصی دیوان عدالت اداری درباره بررسی شکایت کارگران یا مصلحت اندیشانه عمل کرده و یا اینکه تقسیر به رای داشته است در حالی که ماده 41 قانون کار شفاف است و نیازی به تفسیر ندارد.

این مقام مسئول کارگری بیان داشت: در ماده 41 قانون کار عنوان شده، حداقل دستمزد سالیانه باید با توجه به درصد تورمی که بانک مرکزی اعلام می کند تعیین شود و در این زمینه هیئت تخصصی دیوان عدالت اداری باید به آن توجه می کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه شورای عالی کار عمدا اقدام به مصلحت اندیشی در تعیین حداقل مزد کارگران کرده و هیئت تخصصی دیوان عدالت اداری نیز نسبت به آن بی توجه بوده است؛ از اینرو شکایتی را به دیوان عدالت اداری ارائه کردیم.

متن کامل شکایت کارگران به کمیسیون اصل 90 مجلس

جزئیات شکایت کارگران به کمیسیون اصل 90/ بازگشایی پرونده جدید درباره مزد 92

جزئیات شکایت کارگران به کمیسیون اصل 90/ بازگشایی پرونده جدید درباره مزد 92

جزئیات شکایت کارگران به کمیسیون اصل 90/ بازگشایی پرونده جدید درباره مزد 92
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج