محبوب‌ترین خودروی سارقان آمریکا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۱۲۷۸
۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶
۲۲۶۳
در فهرست بالاترین آمار خودرو‌های به سرقت رفته، سری اف فورد در صدر جدول قرار گرفته‌اند.

سایپا نیوز: زمانی که خودرویی عنوان پرفروش‌ترین خودروی بازار را پیدا می‌کند، به طور طبیعی می‌تواند بالاترین آمار سرقت را هم به خود اختصاص دهد.

در فهرست بالاترین آمار خودرو‌های به سرقت رفته، سری اف فورد در صدر جدول قرار گرفته‌اند. بر اساس آمار منتشر شده «دفتر جرایم بیمه ملی» National Insurance Crime Bureau یا NICB تعداد خودرو‌های به سرقت رفته در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۱ درصد رشد داشته است.

محبوب‌ترین خودروی سارقان آمریکا

در گزارش دفتر یاد شده آمده است که این دفتر سالانه فهرستی تحت عنوان «چرخ‌های داغ» تهیه می‌کند که در حقیقت استعاره‌ای از خودرو‌های محبوب است و در آن به جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات مرتبط با خودرو‌های به سرقت رفته می‌پردازد. این اطلاعات را آژانس‌های مرتبط با نیروی انتظامی در اختیار مرکز اطلاعات جرایم ملی قرار می‌دهند.

چون هنوز سال ۲۰۲۱ به پایان نرسیده، آخرین گزارش تا پایان سال ۲۰۲۰ است که نشان می‌دهد در این سال بالاترین رقم سرقت خودرو متعلق به سری اف فورد با ۴۴،۰۱۴ دستگاه است که نسبت به سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۳ درصد افزایش یافته است. شگفتی این جا است که سارقان بیشتر به وانت مدل سال ۲۰۰۶ علاقه‌مند هستند.

مقام دوم در این فهرست رسوایی، به وانت تمام قد شورولت رسیده هر چند در این آمار مدل‌های سبک و سنگین از هم تفکیک نشده‌اند. تعداد شورولت‌های به سرقت رفته در سال ۲۰۲۰ به عدد ۴۰،۶۹۸ دستگاه رسیده که افزایش خیره‌کننده ۲۵ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ را به ثبت رسانده است.

به بیانی دیگر شورولت سیلورادو، هوندای سیویک را به مقام سوم رانده است. دزدان خودرو، سلورادوی مدل ۲۰۰۴ را بیشتر ترجیح می‌دهند. مقام سوم به هوندای سیویک رسیده که ۳۴،۱۴۴ دستگاه از آن در سال ۲۰۲۰ به سرقت رفته است که رشد آن نسبت به سال ۲۰۱۹ فقط ۸/ ۲ درصد بوده و بیشترین سرقت‌ها مربوط به مدل سال ۲۰۰۰ است. مقام‌های چهارم، پنجم و ششم را به ترتیب هوندای آکورد، تویوتا کمری و نیسان آلتیما به دست آورده‌اند.

شگفتی دیگر اینکه آکورد در فهرست ۱۰ خودروی اول از لحاظ سرقت در آمریکا، قدیمی‌ترین مدل به حساب می‌آید. به بیان ساده‌تر، دزدان مدل ۱۹۹۷ آکورد را بیشتر ترجیح می‌دهند. بیشترین آلتیمای دزدیده شده در سال ۲۰۲۰ همان مدل ۲۰۲۰ است.

مقام هفتم متعلق به جی‌ام سی سییرا و هشتم سیلورادو با ۱۳،۰۱۶‌دستگاه است. مقام هشتم، تویوتا کرولا است. در این مورد هم سارقان علاقه‌مند به آخرین فناوری‌های روی داشبورد کرولا هستند و به همین دلیل سال ۲۰۲۰ را بیشتر می‌دزدند. هوندای CR-V در رده بعدی قرار داد که سرقت آن در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹، بیش از ۹/ ۲۱درصد رشد داشته است. مقام دهم هم از آن وانت‌های داج/ رام است که بیشترین مدل به سرقت رفته آن مدل ۲۰۰۱ آن است.

البته گزارش دفتر یاد شده در بالا، به تفکیک ایالت‌ها هم فهرست بالاترین خودرو‌های به سرقت رفته را ارائه کرده است. برای مثال در ایالات آلاسکا به خاطر سرمای زمستان و یخبندان‌های طولانی، مدل‌های سوبارو در ۱۰ تای اول مشاهده می‌شوند. در ایالت میشیگان که سه خودروساز سنتی آمریکا در آن تولید می‌شوند، داج چارجر بیشتر مورد علاقه سارقان است. در این ایالت ۷۵۵ مورد داج چارجر و ۹۴ مورد میتسوبیشی میراژ گزارش شده‌اند.

خودرو‌های اروپایی که نسبت به خودروسازان ژاپنی در بازار آمریکا توفیق نداشته‌اند و بالطبع تعداد فروش آن‌ها پایین است، در فهرست ۱۰ تای اول مشاهده نمی‌شوند.

شگفتی آخر در این خبر هم این است که بیشترین علت به سرقت رفتن خودرو‌ها در آمریکا، جاگذاشتن سوئیچ روی خودرو است. توصیه بعدی که به مردم می‌شود تا احتمال دزدیده شدن خودروی آن‌ها کاهش یابد این است که خودروی خود را در محل‌های تاریک و خلوت کمتر رها کنید.

معمولا نصب دزدگیر، بستن قفل فرمان و قفل پدال به دلیل مزاحمت‌ها و به تاخیر انداختن فرآیند سرقت، معمولا موثرند. این روز‌ها هم نصب ردیاب به یافتن خودروی به سرقت رفته کمک می‌کند. رعایت همه این موارد با هم احتمال به سرقت رفتن خودرو را خیلی پایین می‌آورد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر