روایت نفر سوم کشتی دنیا از ابتلای عزیزانش به سرطان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۲۶۹۵
۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۱
۱۷۲۸
دارنده مدال برنز وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی جهان از حرف‌هایی می‌گوید که بعد از درگذشت مادرش از سوی محمد بنا مطرح شد و به او انگیزه بازگشت داد.

خبرگزاری تسنیم: دارنده مدال برنز وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی جهان از حرف‌هایی می‌گوید که بعد از درگذشت مادرش از سوی محمد بنا مطرح شد و به او انگیزه بازگشت داد.

روایت نفر سوم کشتی دنیا از ابتلای عزیزانش به سرطان

پژمان پشتام در مورد اینکه بعد از کسب مدال برنز جهان گفته بود «سال سختی را پشت سر گذاشته»، عنوان کرد: واقعاً سال سختی بود. مادر و پدرم در فاصله‌ای کوتاه به بیماری سرطان مبتلا شدند. ابتدا مادرم بیمار شد و درگیر شیمی درمانی‌اش شدیم. یک پایم تمرین بود و یک پایم درگیر پیدا کردن دارو و پیگیری کارهای درمان و بیمارستان. این روند 6 ماه طول کشید تا در نهایت پزشک تشخیص جراحی داد. در این مدت تمرین می‌کردم و از تمرین به بیمارستان می‌رفتم. هنگامی هم که به خاطر زمان  تمرینات نمی‌رسیدم، برادرم این کار را انجام می‌داد.
وی با اشاره به اینکه از نزدیک شاهد فداکاری و دلسوزی کادر درمان در ایام کرونا بوده است، ادامه داد: باید تشکر ویژه‌ای از کادر درمان داشته باشم. در این ایام سخت، به چشم خود دیدم و با گوشت و استخوانم حس کردم که آنها چقدر زحمت کشیده و جان‌شان را کف دست‌شان گذاشته‌اند.

این کشتی‌گیر شهرری با بیان اینکه مادرش را در ماه بهمن سال گذشته از دست داد، گفت: قبل از مسابقات آسیایی بزرگسالان محمد بنا اسم مرا را برای 77 کیلو داده بود و می‌خواستیم به قزاقستان برویم که این اتفاق رخ داد و مادرم را از دست دادم. باید از بنا تشکر ویژه‌ای داشته باشم. بعد از اینکه مادرم فوت کرد، 20 روز تمرین نکردم و اصلا بعد از آن دلم نبود که کشتی بگیرم. از نظر روحی وضعیت خیلی بدی داشتم اما محمد بنا حرف‌هایی به من زد که خیلی روی بازگشتم تاثیر داشت. او گفت «می‌دانم چقدر مادرت را دوست داشتی، اما حالا او را برای همیشه در قلبت نگه دار، هر وقت دلت تنگ شد در قلبت با او صحبت کن. تا الان برای هر چیزی کشتی گرفتی، حالا دیگر برای شاد کردن روح مادرت کشتی بگیر».

پشتام تاکید کرد: با این حرف هدفم همین شد که دل مادرم را در آسمان شاد کنم. به نظر من قهرمانان اصلی مادران هستند، مادرانی که با ذوق و زحمت فراوان، برای بچه‌هایشان غذا درست می‌کنند و همه کار انجام می‌دهند که وقتی از تمرین و باشگاه و اردو برمی‌گردی، حالت خوب باشد. کوچکتر که بودم مادرم کشتی را زیاد دوست نداشت و می‌گفت برو سوارکاری یا رشته‌ای دیگر، اما وقتی کم‌کم علاقه پیدا کرد و من را برای ادامه کار خیلی تشویق می‌کرد و هم اکثر کشتی گیران را می‌شناخت.

نفر سوم وزن 82 کیلوی جهان در مورد اینکه حمید سوریان گفته بود از مدال برنز او به اندازه تمام مدال‌های خودش خوشحال شده، تصریح کرد: او واقعا ژنرال کشتی فرنگی و افتخار همه است. خوشحالم که بچه محل او هستم و شهرری سرداری مثل سوریان دارد. از بدو ورودم به کشتی حرف‌هایش رویم تاثیرگذار بود. سوریان قبل از آنکه در نروژ روی تشک بروم، به من گفت اگر می‌خواهی مدال جهانی و المپیک بگیری آن هم در یک وزن هم بالاتر، باید بیشتر از آنچه هستی، باشی و سه برابر مایه بگذاری.

این فرنگی‌کار 27 ساله با اشاره به اینکه سال 2018 هم در وزن 77 کیلو عضو تیم ملی بود، گفت: آن سال متاسفانه باختم، اما این حرف حمید سوریان خیلی رویم تاثیر داشت، او به بقیه بچه‌ها هم همین را می‌گفت. خداراشکر که توانستم عملکرد خوبی داشته باشم. شاید توقع این نبود که یک وزن بالاتر بتوانم مدال جهانی بگیرم چون هنوز در 82 کیلو جا نیفتاده بودم و فقط یک ماه فرصت داشتم خودم را به وزن ایده‌آل برسانم. از اعتماد محمد بنا و همچنین تلاش کادرفنی تشکر می‌کنم. خداراشکر که جواب اعتمادشان را با مدال دادم.

وی گفت که پدرش اکنون در بیمارستان است و تاکید کرد: وقتی از نروژ برگشتم، پدرم را در فرودگاه ندیدم و بعد متوجه شدم که متاسفانه فردای روزی که من کشتی داشتم، از هیجان دچار خونریزی معده شده است. امیدوارم زودتر حالش خوب شود.

پشتام گفت: از مسئولان شهرری، رئیس تربیت بدنی و هیئت کشتی و همچنین باقرشهر و بچه محل‌هایم که در مراسم استقبال سنگ تمام گذاشتند و برایم جشن گرفتند تشکر می‌کنم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
زمردی_فوتر اصلی