نقشه پیچیده سارق برای خرید مزدا 3!
۱۲۰۷۴۸
۱۳ تير ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۱
۱۲۰۹۹
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از دستگیری فردی خبر داد که برای خرید مزدا 3 اقدام به سرقت از حساب مافوقش کرده بود
خبرگزاری ایسنا: رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از دستگیری فردی خبر داد که برای خرید مزدا 3 اقدام به سرقت از حساب مافوقش کرده بود.

سرهنگ محمدمهدی کاکوان در تشریح جزییات این خبر گفت: اواخر اردیبهشت‌ ماه امسال مردی به نام نادر با حضور در پلیس فتای پایتخت اعلام کرد که مبلغ 35 میلیون تومان از حساب وی به روش برداشت غیرمجاز به سرقت رفته است.

وی با بیان اینکه ماموران در بررسی‌های اولیه متوجه شدند که مالباخته دارای یک فروشگاه بسیار بزرگ تبلت، تلفن همراه، نوت‌بوک و... است، گفت: بررسی‌های پلیسی و تحقیق از حساب‌های بانکی این فرد نشان داد که نه تنها مبلغ 35 میلیون تومان از حساب وی به صورت غیرمجاز برداشت شده است، بلکه 165 میلیون تومان دیگر نیز بدون اجازه وی از حسابش برداشت شده است.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت با بیان اینکه کارآگاهان پلیس با مهندسی معکوس توانستند ردپای پسری جوان به نام داریوش را در این پرونده بیابند، گفت: نکته قابل توجه این بود که داریوش شاگرد مغازه مالباخته محسوب می‌شده که توانسته بود با فعال کردن رمز دوم حساب بانکی نادر از وی سرقت کند.

کاکوان با بیان اینکه با روشن شدن نقش داریوش در این سرقت، تحقیق از وی در دستور کار قرار گرفت، گفت: این فرد در اعترافاتش عنوان کرد که با سوءاستفاده از حساب بانکی نادر و با توجه به حجم پول‌های در گردش این فرد، اقدام به سرقت از او کرده است.

به گفته کاکوان بررسی‌ها نشان داد که داریوش اقلامی چون تلفن همراه، تبلت، نوت‌بوک و... را با پول مالباخته خریداری و پس از مدتی با این بهانه که لوازم جدید خریده است، مجددا اقلام خریداری شده گذشته را به می‌فروخت.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داد که داریوش به صورت ارقام کوچک اقدام به برداشت پول از حساب نادر می‌کرده، گفت: با این حال داریوش در یک عملیات بانکی 117 میلیون تومان پول برای خرید یک دستگاه مزدا 3 از حساب نادر برداشت کرده بود اما مالباخته متوجه برداشت غیرمجاز نشده بود.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت با بیان اینکه بلافاصله مزدا3 این متهم توقیف و حساب بانکی وی نیز مسدود شد، گفت: به فروشندگان توصیه می‌شود که در امور بانکی خود از سیستم حسابداری نوین استفاده کنند تا نسبت به مدیریت حساب بانکی‌شان اقدام کرده و از میزان درآمد واقعی‌شان مطلع شوند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج