فعالیت «گشت امر به معروف» انصار حزب‌ الله
۱۲۱۹۸۸
۱۷ تير ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۵
۷۵۵۴
دبیرکل انصار حزب‌الله خبر داد:‌ فعالیت گروه‌های سیار امر به معروف و نهی از منکر انصار حزب‌الله تداوم پیدا می‌کند.
خبرگزاری ایسنا: دبیرکل انصار حزب‌الله خبر داد:‌ فعالیت گروه‌های سیار امر به معروف و نهی از منکر انصار حزب‌الله تداوم پیدا می‌کند.

محتشم در گفت‌وگویی، با بیان این که این گروه‌های سیار امر به معروف و نهی از منکر متشکل از اقشار مختلف و علاقه‌مند هستند که امر به معروف و نهی از منکر را در اصلاح امور موثر می‌دانند، افزود : این گروه‌ها با ساماندهی انصار حزب‌الله فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به برخی از مطالب مطرح شده در مورد این گشت‌ها که با عنوان گشت‌های موتوری مطرح شده است و همچنین واکنش نیروی انتظامی در این ارتباط اظهار کرد: ما در لفظ مناقشه نداریم و اگر تعبیر گشت‌های موتوری تداعی‌گر نوعی تشابه و تداخل با گشت‌های متعارف نیروی انتظامی است ما از این لفظ عبور می‌کنیم و تأکید داریم که این گشت‌ها تداخلی با گشت‌های متعارف نیروی انتظامی ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دستگاه‌های ذیربط از فعالیت این گشت‌ها مطلع هستند و آیا در این ارتباط مجوزی گرفته ایدافزود: این موضوعی نیست که دستگاه‌های قانونی از آن بی‌خبر باشند؛ البته این‌گونه اقدامات، تجمع و یک اقدام سیاسی نیست که احتیاج به مجوز داشته باشد.

محتشم افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه شرعی، انقلابی و همگانی است.

دبیرکل انصار حزب‌الله همچنین در پاسخ به این سوال که این گشت‌های سیار امر به معروف و نهی از منکر فعالیتشان در چه حد خواهد بود اظهار کرد: این گشت‌ها فعالیتشان در حد لسانی است و تلاش دارند که بازدارنده باشند البته اگر جایی شاهد منکری ساماندهی شده و توطئه گونه باشیم کار فردی صورت نمی‌گیرد و با اتکا به مسئولان ذیربط اقدام عملی انجام می‌شود.

گفتنی است سایت انصار حزب الله در این ارتباط اعلام کرده روز یکم تیرماه ، اولین گروه های گشت های موتوری امر به معروف و نهی از منکر برای عمل به این فریضه راهی خیابان های تهران شدند ، این گروهها متشکل از اقشار مختلف مردمی از رئیس ستاد اجرائی انصارحزب الله گرفته تا فعالان فرهنگی ، اصحاب رسانه وحتی کسبه صنوف مختلف شهر تهران بودند.

به گفته این سایت، پارک ها ، مراکز خرید و معابر موجود در محدوده جغرافیایی مشخص شده به عنوان محل ماموریت و نقاط توقف گشت‌های انصار حزب الله تعیین شده بود، که افراد مشخص طبق ضوابط تعیین شده در آن به وظیفه خود عمل می‌کردند.

انتشار مجدد هفته‌نامه انصار حزب‌الله از 18 تیرماه

محتشم همچنین خبر داد: که هفته‌نامه انصار حزب‌الله از 18 تیرماه بار دیگر بر روی دکه‌ها قرار خواهد گرفت.

وی افزود: اتهاماتی که در مورد این روزنامه مطرح بود در دادسرا رد شد و حتی از نظر محکمه قابلیت طرح در دادگاه را پیدا نکرد.

در سایت انصار حزب الله آمده این هفته نامه در دوران جدید فعالیت خود تریبونی برای اعلام رای گروههای سازمان یافته امت حزب الله به مخاطبان عام و هدف خواهد بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج