زیبایی‌های ایران: استان کردستان
۱۲۲۵۵۷
۳۰ تير ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۵
۴۲۵۶۴ 
کردستان در غرب ایران در دامنه‌ها و دشت‌های پراکنده سلسله جبال زاگرس میانی قرار گرفته است. کردستان مکان و سرزمین کردها است. کلمه کردستان برای اولین بار بطور رسمی در دوران سلجوقیان بکار رفته است.
 
 
 

برترین ها: کردستان در غرب ایران در دامنه‌ها و دشت‌های پراکنده سلسله جبال زاگرس میانی قرار گرفته است. کردستان مکان و سرزمین کردها است. کلمه کردستان برای اولین بار بطور رسمی در دوران سلجوقیان بکار رفته است.

1.    کردستان در غرب ایران در دامنه‌ها و دشت‌های پراکنده سلسله جبال زاگرس میانی قرار گرفته است. کردستان مکان و سرزمین کردها است. بر اساس اسناد تاریخی کلمه کردستان برای اولین بار بطور رسمی در دوران سلجوقیان بکار رفته است.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

2.    استان كردستان بخشی از سرزمینی است كه تحت حكومت مادها اداره می‌شده است . بر اساس برخی بررسی‌های تاریخی كردها یكی از مشتقات مشهور نژاد آریایی هستند كه از حدود ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح از شرق به ایران وارد شده و به شمال غربی و مشرق دریاچه ارومیه مهاجرت کرده‌اند.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

3.    مركز استان كردستان شهر سنندج است كه در فاصله ۵۲۰ كیلومتری جنوب غربی تهران قرار دارد كه بنیاد جدید ان در سال ۱۰۴۶ هجری قمری توسط سلیمان خان اردلان پایه گذاری شد. عکس: روز برفی سنندج

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

4.    در تقسیمات روزگار صفویه، كردستان ولایتی است كه از ولایت كرمانشان جدا و شامل چهار حاكم نشین خورخوره، جوانرود، اورامان و الكاء بانه بود .

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

5.    بیش‌تر جنگل‌های استان کردستان در اطراف شهرهای بانه و مریوان واقع شده و بعد از جنگل‌های شمال ایران در درجه دوم اهمیت قرار دارد. در حال حاضر جنگل‌های استان به صورت درختچه و بوته‌های پراکنده درآمده‌اند. معروف‌ترین درختان جنگلی این جنگل‌ها بلوط، گلابی، گردو، سیب وحشی، پسته وحشی، زالزالک، آلبالو جنگلی، نارون، افرا و درخت‌هایی مانند گز و بید وحشی در کنار رودخانه هستند.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

6.    استان كردستان با داشتن اقلیم منحصر به فرد تنوع زیستی زیبایی را (گیاهی و جانوری) در خود جای داده است. آب و هوای استان دارای ویژگی‌های اقلیم معتدل سرد است. وجود ارتفاعات و دره‌های ژرف و وزش باد غربی پوشش‌های گیاهی غنی و متنوع و زیبایی را در كردستان به وجود آورده است.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

7.    ارتفاعات، دامنه‌ها و رشته کوه‌های متعدد استان کردستان از دیگر قابلیت‌های تفرجگاهی آن به شمار می‌آیند. رشته کوه‌های غرب کشور به صورت رشته‌هایی موازی، تمامی پهنه استان را در بر گرفته‌اند و محدوده طبیعی آن را تشکیل می‌دهند.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

8.    آب و هوای استان در ناحیه شمالی آب و هوای نسبتا سرد و در نواحی جنوبی معتدل كوهستانی است. کردستان دارای فلات‌های مرتفع و خشك و دشت‌های حاصل‌خیز مانند دشت مریوان، دشت اوباتو، دشت ئیلاق یا دهگلان، دشت قروه و دشت كامیاران است.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

9.    مراتع و فضاهای گردشگری زیادی در این استان وجود دارد كه در فصل‌های بهار و تابستان بهترین آب و هوا را داشته و زیبایی طبیعت آن زبانزد خاص و عام است.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

10.    پالنگان یکی از روستاهای دهستان ژاورود از توابع شهرستان کامیاران در استان کردستان است و در ۴۷ کیلومتری شمال‌غرب این شهر و در دره تنگیور قرار دارد. این روستا علاوه بر داشتن معماری زیبا، دارای چشمه‌ها، آبشارها و طبیعتی سرشار از زیبایی منحصر به فرد در استان کردستان است و در کنار رودخانه‌ای قرار گرفته که به رودخانه سیروان می پیوندد.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

11.    نقاط دیدنی و جذاب شهرستان کامیاران عبارت‌اند از روستای تاریخی پالنگان، دریاچه سد گاوشان، تفریح‌گاه جنگلی کوبگار، چشمه آب معدنی بایسپرنه، داریمام، کتیبه باستانی تنگی ور، تپه تیانه، تپه توبره ریز، نقش برجسته و سنگ نبشته اورامان، چشمه آب معدنی گواز، رودخانه تنگی ور، مقبره شیخ عباس کومائین، مقبره حضرت عکاشه.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

12.    عمارت آصف وزیری (موزه خانه کُرد) یکی از عمارات زیبای سنندج است که در دوره صفویه بنا شده است .این بنا دارای سبک معماری زیبا و منحصر به فردی است که در گچ بری‌ها، ارسی‌های قدیمی ، سنگ‌های تراشیده، آجرهای تراش و طاق‌هایی هلالی و جناقی آن نهایت مهارت به کار برده شده است.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

13.    در م‍ی‍‍ان‌ ن‍ق‍‍اط دی‍دن‍‍ی‌ ‌اس‍ت‍‍ان‌ ک‍ردس‍ت‍‍ان‌، شهر م‍رز‌ی‌ م‍ری‍و‌ان‌ و دری‍‍اچ‍ه‌ زریوار آن‌‌ ش‍ن‍‍اخ‍ت‍ه‌ ش‍ده هستند. ‌ای‍ن‌ م‍ن‍طق‍ه ‌ت‍وری‍س‍ت‍‍ی‌ و ج‍ذ‌اب ‌در ف‍‍اص‍ل‍ه ‌۱۲۵ ک‍ی‍ل‍وم‍ت‍ر‌ی‌ ش‍م‍‍ال‌‌غ‍رب‍‍ی‌ س‍ن‍ن‍دج‌ م‍رک‍ز ‌اس‍ت‍‍ان‌ ک‍ردس‍ت‍‍ان‌ و در ف‍‍اص‍ل‍ه ‌۲۰ ک‍ی‍ل‍وم‍ت‍ر‌ی‌ م‍رز م‍ش‍ت‍رک‌‌ ای‍ر‌ان‌ ب‍‍ا ع‍ر‌اق ‌و‌اق‍‍ع ‌ش‍ده ‌‌اس‍ت.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

14.    روستای اورامانات: اورامانات به معنی سرزمین اهورایى نام منطقه‌ای کوهستانی در استان کردستان ایران و عراق با دره‌های پرپیچ ‌و خم و عمیق و رودبارهای متعدد است. خانه‌هاى روستای اورامانات با سنگ و اغلب به صورت خشكه و به صورت پلكانى ساخته شده است.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

15.    جشن‌ها و آيين‌هايی‌ كه ‌در ميان‌كردان ‌مرسوم ‌است در برگيرنده‌ جشن‌های ‌مذهبی‌، قومی ‌و باستانی است‌ كه ‌ريشه ‌در باورهای ‌كهن‌ مردم ‌دارد و اغلب‌ تاريخی ‌و پاره‌ای ‌اسطوره‌ای هستند‌.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

16.    روستای سلین‌، یکی ازروستاهای زیبای هورامان کردستان ایران است. روستای سلین دارای بافتی کمانی است که الگوی ساخت آن از روی رودخانه‌ی سیروان که در پایین این روستا جریان دارد برگرفته شده است.

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

17.    زیبایی‌های کردستان

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

18.    لاله‌زارهای کردستان

زیبایی‌های ایران؛ کردستان

19.    نمایی از شهر سقز

زیبایی‌های ایران؛ کردستان
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
United States
11:11 - 1393/04/30
کردستان پایگاه تمدن و فرهنگ و غیرت ایرانی است و همیشه هم مورد محرومیت قرار گرفته مخصوصا از لحاظ امکانات
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1393/04/30
تمدن ؟میشه توضیح بدی سارا خانم ؟
United States
09:45 - 1393/04/31
تمدن به همون معنی که اصیل ترین نژاد آریایی هستند و همانطور هم در متن بالا خونده باشین مربوط میشه به 2000 سال قبل از میلاد مسیح اگه یه مقدار به خودتون زحمت مطالعه بیشتر بدین به نتیجه میرسین و اینکه طبق رده بندی زبانی در دنیا زبان کردی 31 زبان زنده دنیاس و فارسی 40 زبان زنده دنیا
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1393/04/31
آخه تو از تمدن چیزی حالیت میشه بیان برات توضیح بدن .کردها جزء نژاد برتر هستن تاریخ کرد به قبل حضرت نوح برمیگرده نکته بارز کشتی کشف شده حضرت نوح در کوه های آرارات ترکیه که کردنشین هستن دال بر این دلیل تمدن به این میگن هیسسسسسس
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
حمید جان من خودم لر هستم و کردها رو دوست دارم ولی این جمله شما که میگی کرد نژاد برتره یعنی چی؟یعنی بقیه..............بیخیال
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1393/04/31
حميد و سارا حالا خيلي به خودتون زياد فشار وارد نکنيد اينقدر که تمدن تمدن مي کنيد کاش يه ذره معرفت داشتيد !
Canada
06:10 - 1393/05/01
آره دوستان راست میگن کردها وکلا کردستان آخرفرهنگ وغیرت و ناموس پرستی ووطن پرستی هستند باور ندارید یه سر بهhttps://www.youtube.com/watch?v=vSF8jXZEqTA بزنید تا باورتون بشه
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1393/05/01
برای آدم های بی معرفت و بی تمدنی مثل شما اصلا معرفت معنی نداره تو اصلا میترسی اسم و اصالت خودت رو بنویسی ولی مطمئنم اصالتی نداری چون اصالت داشتی نشون میدادی.یکی از افتخارات ما کرد ها اینه که امثال شما به ما حسادت میکنن .درود بر کرد آریایی اگه اصالتی داری بگو چرا میترسی
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1393/05/02
سلام آقا رضا من قصد توهین به هیچ نژادی رو نداشته و ندارم فقط جواب دوستان رو دادم .من همچین حرفی رو نزدم که بیخیال بقیه اتفاقا لرها از دوستان خوب ما هستن شک نکن تو هرفرهنگ و نژاد و زبان هم آدم های خوب هستند هم بد ولی هیچ وقط پنج انگشت مثل هم نمیشن
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1393/05/02
سلامممممممممم بر همه من خودم یه کرد شش سیلندر هستم درود بر کرد و کرد زبان درود بر غیرت مردان کرد اصیل آریایی

تمام گیانگم کوردوستان اگر ارزید و قرباندددددددد...
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1393/05/04
من خودم لرم
اما به نظرم کردها حرف ندارند
البته هیچ نژادی هم برتر نیست چون ما هیتلر نیستیم
و همه انسانها با هم برابرند مگر در توانایی و دانش و معرفت با هم فرق داشته باشند که فکر می کنم هر سه اکتسابی باشه و ربطی به نژاد و قومیت و ... نداشته باشه البته این نظر من بود دوستان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
23:27 - 1394/03/11
سلام میخواستم بگم به جتی این که از مطالب و از عکس هایه به این زیبایی لذت ببرید نشستید دعوا میکنید یکی میاد میگه این نژاد برتره یکی میاد میگه 2000 سال قدمت داره خو خواهر من شهر کاشان هم حدود 7000 سال قبل از میلاد مسیح قدمت داره مهم اینه که ادم باید از مطلب ها لذت ببره من پس از دیدن این عکس ها بسیار خوش حال شدم که این مناظر زیبا و طبیعی تویه ایران هستند اما وقتی نظرات رو خوندم کاملا نا امید شدم به جای لذت بردن از مطالب نشستید بحث در سر نژاد پرستی میکنید میگید نه . نیگاه کنید به جای این که بعد از خاندن این کامنت کمی عبرت بگیرید میاید با من بحث رو شروع میکنید خواهش میکنم کمی فکر کنید دوستان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج