دولت روحانی طرح رونق اقتصادی را کلید زد
۱۲۳۵۱۰
۲۳ تير ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۷
۵۲۹۸ 
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری اعلام کرد: دولت یازدهم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، دومین مرحله از طرح اقتصادی خود را با عنوان طرح رونق اقتصادی کلید زد.
خبرگزاری ایرنا: معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری اعلام کرد: دولت یازدهم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، دومین مرحله از طرح اقتصادی خود را با عنوان طرح رونق اقتصادی کلید زد.

«پرویز اسماعیلی» روز دوشنبه در گفت و گویی، افزود: این طرح که در پی موفقیت مرحله اول طرح اقتصادی دولت در مهار رشد تورم با رویکرد کاهش گام به گام از رکود تورمی اجرا می شود، رونق اقتصادی را هدف قرار داده است.

وی ادامه داد: در طرح جدید که جامع تر از مرحله قبلی و مبتنی بر نظرات و تحلیل صاحبنظران فرهیخته بخش اقتصاد است، پیش فرض ها و محدودیت های سیاست های خروج از رکود در سال 1393 و راهکارها دستیابی به رونق اقتصادی کشور پیش بینی شده است.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری یادآور شد: در طرح جامع رونق اقتصادی پس از بررسی موشکافانه دلایل رکود تورمی کشور در هشت سال گذشته، راهکارهایی را برای برون رفت از رکود تورمی پیش بینی شده است.

اسماعیلی با بیان این که این طرح با رایزنی صاحبنظران و نخبگان اقتصادی کشور تهیه شده است، اظهارداشت: این طرح به عنوان تحلیل شرایط و ترسیم چشم اندازها بزودی برای آگاهی افکار عمومی منتشر می شود و پس از دریافت نظرات و نقدها در قالب برنامه های لازم انتشار و به صورت لایحه نیز به مجلس تقدیم می شود.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح موضوعاتی نظیر نقش بنگاه های پیشرو در بازار داخلی، صادرات صنعتی و خدمات پیمان کاری و مشاوره ای به کشورهای همسایه، گردشگری، مسکن ، تقویت سازوکار مالی تجهیز پس انداز (بازار سرمایه)، بهبود وضعیت بانک ها از نظر مطالبات معوق و بالا بردن قدرت اعطای تسهیلات آنها، توسعه صنایع پایین دستی انرژی، بهبود مبادلات خارجی، کاهش مستمر تورم، ثبات نسبی بازار ارز ، بهبود نسبی محیط کسب و کار مورد توجه قرار گرفته است.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: این برنامه با مدیریت ستاد هماهنگی امور اقتصادی دولت اجرایی و دولت زمینه های مشارکت مردمی در اجرای آن را فراهم می کند.

اسماعیلی تاکید کرد که دولت امیدوار است صاحبنظران با نقد و کارشناسی این برنامه زمینه های وفاق مورد نیاز را برای اجرای سیاستهای خروج از رکود اقتصادی فراهم کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری شب گذشته در نشست مشترک دولت و مجلس بر همکاری قوای مجریه و مقننه به منظور خدمت و رفع دغدغه های مردم تأکید کرد و گفت: بسته پیشنهادی و لایحه دولت برای شکستن رکود و رونق اقتصادی به زودی منتشر می شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج