بازار فروش بنزین 1000 تومانی سکه شد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۲۹۲۲۷
۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۰
۹۳۹۴
با اجرای فاز اول طرح ساماندهی کارت‌های سوخت سهمیه بنزین 700 تومانی برخی از خودروها کاهش یافته که مسئولان ستاد سوخت یکی از دلایل جهش فروش بنزین 1000 تومانی در جایگاه‌ها را رشد واردات خودروهای خارجی و لوکس اعلام می‌کنند.
خبرگزاری مهر: با آغاز دور جدید سفرهای تابستانی متوسط مصرف بنزین ایران پس از کاهش در روزهای ماه مبارک رمضان در روزهای اخیر به یک باره با افزایش روبرو شد.

از این رو پس از ثبت رکورد جدید مصرف بنزین پس از اجرای فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، در طول سه ماهه گذشته تاکنون میزان فروش بنزین آزاد با قیمت 1000 تومان هم با افزایش قابل توجه ای همراه شده است.

آمارهای رسمی منتشر شده از سوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور نشان می دهد که از ابتدای خرداد ماه تا نیمه اول مرداد ماه سال جاری به طور متوسط روزانه حدود 20 میلیون لیتر بنزین با قیمت یک هزار تومان در جایگاه های سوخت به فروش رسیده است.

بر این اساس در خرداد ماه به طور متوسط روزانه 21 میلیون لیتر، تیر ماه 16.1 میلیون لیتر و در طول این سه ماه سال جاری 19 میلیون لیتر بنزین 1000 تومانی در جایگاه ها عرضه شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 25 درصد افزایش یافته است.

در این مدت متوسط فروش روزانه بنزین کشور با سه نرخ 400، 700 و 1000 تومانی حدود 60 میلیون لیتر در روز بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 1.1 درصد افزایش یافته است.

حسین هاشمی معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور یکی از دلایل رشد مصرف و فروش بنزین 1000 تومانی در جایگاه ها را افزایش واردات خودروهای نوشماره خارجی به ناوگان حمل و نقل کشور عنوان کرد و افزود: در طول این مدت با وجود اجرای طرح سامان دهی کارت های بنزین اما حدود 850 هزار کارت جدید هوشمند سوخت هم صادر شده است.

جزئیات کاهش سهمیه‌های بنزین 700 تومانی

از دی ماه سال گذشته تاکنون با مصوبات دولت تدبیر و امید حدود 6 میلیون کارت هوشمند بنزین خودروهای شخصی، عمومی و موتورسیکلت‌ها ابطال یا سهمیه های ویژه به سهمیه های عادی کاهش یافته است.

در این مدت علاوه بر ابطال کارت های بنزین، ذخیره بنزین کارت هوشمند سوخت موتورسیکلت ها و خودروها هم ابطال شده است که اجرای این طرح در مجموع منجر به کاهش 7.4 میلیون لیتر تخصیص سهمیه بنزین نیمه یارانه ای با قیمت 7000 تومان به کارت های سوخت شده است.

هاشمی معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه اجرای این طرح منجر به کاهش تخصیص سهمیه بنزین 700 تومانی به کارت های هوشمند سوخت موتورسیکلت ها و خودروهای شخصی و عمومی شده است، اظهار داشت: در مجموع کل سهمیه تخصیصی 700 تومانی از 51 میلیون لیتر به 43 میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.

ذخیره بنزین 400 تومانی کی تمام می‌شود؟


همزمان با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها حدود 2.3 میلیارد لیتر بنزین با قیمت 400 تومانی در کارت هوشمند سوخت خودروهای شخصی، عمومی و موتورسیکلت‌ها ذخیره سازی شده بود.

با گذشت سه ماه از اجرای تغییرات جدید قیمتی بنزین و افزایش بهای این فرآورده پرطرفدار نفتی به یک هزار تومان، آخرین گزارش رسمی شرکت ملی پالایش و پخش نفتی از سقوط ذخیره بنزین 400 تومانی کارت ها حکایت دارد.

گزارش های رسمی نشان می دهد که هم اکنون ذخیره بنزین 400 تومانی کارت های سوخت به کمتر از 900 میلیون لیتر کاهش یافته است که با افزایش سفرهای تابستانی پیش بینی می شود تا اواسط مهر ماه سال جاری ذخیره بنزین 400 تومانی کارت ها به حداقل کاهش یابد.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تاکنون هیچ گونه زمان بندی برای مصرف بنزین 400 توماین کارت ها تعریف نکرده اما پیش بینی می شود با توجه به روند مصرف، ذخیره بنزین 400 تومانی کارت‌ها تا پایان سال جاری به اتمام برسد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
عارفی_3
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر