خودروسازان بورس را سبز پوش کردند
۱۳۲۵۲۸
۰۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۲
۸۲۶۵
دماسنج بازار سرمایه در معاملات امروز نیز به روند کاهشی و آرام خود ادامه داد و با افت 37 واحدی مواجه شد.
خبرگزاری ایسنا: دماسنج بازار سرمایه در دقایق ابتدایی معاملات امروز به مدد استقبال سهامداران از سهام شرکتهای خودرویی رشد کرد و تا کانال 74 هزار واحدی بالا رفت اما در نیمه راه از رشد خود پشیمان شد و به مدار نزولی خود برگشت.به این ترتیب در معاملات اولین روز هفته شاخص کل بورس 37 واحد دیگر افت کرد و در کانال 73 هزار و 868 هزار واحد ماندگار شد.

در معاملات امروز سهام شرکتهای خودرویی به دلیل تعیین تکلیف قیمت محصولات،با استقبال مواجه شد و تمام نماد شرکتهای خودروسازی و قطعه سازی به طور دسته جمعی سبز پوش شد به طوری که در پایان معاملات امروز شرکتهای ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو به همراه گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با رشد قیمتی خود مانع از افت بیشتر شاخص بورس شدند.

این در حالی است که شرکتهای فولاد مبارکه، نفت و گاز پارسیان، توسعه معادن و فلزات، کشتیرانی، پتروشیمی شازند، بانک اقتصاد نوین و تاپیکو با افت قیمتی خود باعث روند منفی شاخص شدند.

همچنین در معاملات امروز بعد از انتشار اولین پیش بینی سود هر سهم سال 13947 صندوق بازنشستگی، این شرکت به همراه کربن ایران و هلدینگ خلیج فارس از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و پارس پامچال،صنعتی آما و سیمان درود از بهترین تقاضای فروش برخوردار شدند.
در بازار امروز حقیقی ها همانند روزهای گذشته به فروش سهام خود اقدام کرده و از صنایعی همچون بانکها،محصولات شیمیایی،سرمایه گذاری ها،فلزات اساسی خارج شدند.به بیان دیگر در معاملات امروز حقیقی ها 273 هزار و 305 میلیون سهم خریداری کرده و در مقابل 307 هزار و 681 میلیون سهم فروختند.

همچنین صنایع خودرو و ساخت قطعات و محصولات شیمیایی بیشترین تاثیر را در شاخص بورس گذاشته و فلزات اساسی، استخراج کانه های فلزی،بانکها و شرکتهای چند رشته ای صنعتی بیشترین تاثیر منفی را در شاخص بورس گذاشتند.

در مجموع در بازار کم رمق امروز بیش از 558 میلیون سهم به ارزش 176 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به 334 هزار میلیارد تومان رسید.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج