بازار بی مشتری خودرو کساد شد
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
دکتر نداف کرمانی 1
سمپاشی امحا_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۳۵۹۱۹
۱۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۸
۹۰۸۱
خودروسازان بزرگ کشور در مجموع 256 هزار و 196 دستگاه انواع خودروهای سواری را در چهار ماه امسال به تولید رسانده‌اند.
خبرآنلاین - احسان ميزاني: چند وقتی می شود که بازار طلا و ارز نوسان زیادی ندارد و حتی روند رو به کاهشی را هم طی می کند. البته کسی هم توقعی از نوسان در این بازارها ندارد.

چرا که مذاکرات 1+5 هنوز به جایی نرسیده که باعث افزایش و کاهش قیمت دلار شود، طلا هم در بازار جهانی خواهانش را از دست داده و فعلا بنای نزولی گذاشته است و قصد ندارد قیمتش را بالا ببرد. اما ماجرای بازار خودرو در این میان کمی متفاوت است.

اگرچه قیمتش بالا و پایین نمی شود و به نوعی رکود در آن حکمفرما شده، اما به جایش خبرهای این بازار داغ داغ است. خبر دعوای کاهش پیدا کردن و نکردن قیمت خودرو و جنجال مجلس و شورای رقابتی ها. جنجالی که در آخر با عقب نشینی شورای رقابت همراه شد و قیمت خودرو ها 3  درصد کاهش پیدا کرد. کاهش 3 درصدی قیمت انواع خودروی پراید، تیبا، سمند و پژو 405 که به عبارتی با محاسبه آن می توان گفت این خودروها کاهش 580 تا یک میلیون تومانی را شاهد خواهند بود.

با این حال، مجلس هنوز راضی نیست و می خواهد قیمت ها را بیشتر کاهش دهد. حالا باید منتظر ماند تا تقاضا بالا رود و رکود چند وقت اخیر که به دلیل همین کشمکش های قیمت ایجاد شده بود، شکسته شود. اما گویا هنوز اتفاقی نیوفتاده است و رکود در بازار خودرو همچنان ادامه دارد به همین دلیل قیمتها به ثبات نسبی رسیده است. در این شرایط فعالان بازار خودرو می‌گویند که تا زمانی که ابهامات ایجاد شده پیرامون قیمت خودروهای داخلی برطرف نشود رکود بازار ادامه خواهد داشت.

مشخص نبودن وضعیت قیمت خودروی داخلی، بازار این محصول را تقریبا نابسامان کرده بود. براساس قیمت ها، خودروسازان محصولات یک سالشان را پیش فروش می کنند. اما وقتی هرروز صحبت از کاهش پیدا کردن و نکردن قیمت خودروی داخلی می شود، نه مردم می دانند که باید چه کار کنند و نه خودروسازان می توانند با خیال راحت به تولید و فروش محصولاتشان بپردازند.

البته رضا شیوا، رییش شورای رقابت، چند وقت پیش تاکید زیادی بررروی کاهش پیدا نکردن قیمت خودروها داشت. اما علی مددی، عضو دیگر این شورا، مدعی بود که: «دلیل این اوضاع نابسامان همان مصاحبه جنجالی رئیس شورای رقابت بوده که بدون دریافت نظر اعضا اقدام به تعیین قیمت و رسانه‌ای کردن آن کرد.» به گفته مددی، با 4 استدلال قیمت خودرو باید کاهش یابد که کاهش تورم از 42 به 14.5، کاهش قیمت ارز، برداشته شدن تحریم‌ها از صنعت خودروسازی ایران در گفت‌وگوهای 1+5 و همچنین افزایش دو برابری تولید خودرو در خودروسازی‌های کشور است.»

با این حال در نهایت، رئیس شورای رقابت از به نتیجه رسیدن مذاکرات خبر داد و گفت: با مذاکراتی که شورای رقابت با خودروسازان داشته است، قیمت خودروهای پر تولید، سه درصد کاهش خواهد یافت. بر این اساس در شرکت سایپا احتمالا پراید و تیبا و در شرکت ایران خودرو، پژو 405 و سمند به میزان 3 درصد  قیمت نهایی را کاهش می دهند.  به این ترتیب، زور مجلس به شورای رقابت چربید.

بر اساس گزارش وزارت صنعت، خودروسازان بزرگ کشور در مجموع 256 هزار و 196 دستگاه انواع خودروهای سواری را در چهار ماه امسال به تولید رسانده‌اند که در این بین، ایران خودرویی‌ها سهمی 145 هزار و 896 دستگاهی دارند و سایپایی‌ها هم از سهمی 74 هزار و 862 دستگاهی برخوردار شده‌اند. همین طور پارس‌خودرو به‌عنوان سومین خودروساز بزرگ کشور، 35 هزار و 196 دستگاه محصول سواری را به تولید رسانده تا در مقایسه با چهار ماه نخست سال گذشته، 6/60 درصد رشد را تجربه کرده باشد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
چوب و هنر _فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
استیل رگال_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
شفا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
استیل رگال_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر