سفر به عراق چقدر پول می‌خواهد؟
۱۳۹۱۹۹
۲۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۰
۵۶۴۷ 
به‌جز سفرهای زمینی آزاد به عراق که هربار مسوولان کشوری بر ممنوع بودن آن‌ها تأکید می‌کنند و بدون توجه به این هشدارها و تأکیدها همچنان انجام می‌شوند، سفر به عراق با کاروان‌های زیارتی سازمان حج و زیارت نیز تحت تدابیر امنیتی صورت می‌گیرد و هفت روزه است،‌ سفری که این روزها مقصدش فقط کربلا و نجف است.
خبرگزاری ایسنا: به‌جز سفرهای زمینی آزاد به عراق که هربار مسوولان کشوری بر ممنوع بودن آن‌ها تأکید می‌کنند و بدون توجه به این هشدارها و تأکیدها همچنان انجام می‌شوند، سفر به عراق با کاروان‌های زیارتی سازمان حج و زیارت نیز تحت تدابیر امنیتی صورت می‌گیرد و هفت روزه است،‌ سفری که این روزها مقصدش فقط کربلا و نجف است.

شرایط امنیتی و تحرکات داعش در عراق باعث شد تا کاظمین و سامرا و همچنین پروازهای زیارتی به فرودگاه بغداد از سفر زائران ایرانی حذف شود‌. با این حال، سازمان حج و زیارت از تعداد روزهای سفر به عتبات عالیات کم نکرده و این سفر هفت روزه است.

قیمتی که این سازمان برای سفر زمینی هفت روزه به عراق اعلام کرده، از مبدأ تهران به مقصد شهرهای نجف و کاظمین، از طریق مرزهای چزابه و مهران،‌ از 980هزار تا یک‌میلیون و 60هزار تومان است.

سفر زمینی به عراق از تیرماه امسال به‌دلیل شرایط امنیتی این کشور متوقف شده بود که با تأیید مقامات امنیتی کشور قرار است از چهارم مهرماه از سر گرفته شود.

سفرهای هوایی به عراق نیز در سه گروه زمانی سه‌، چهار و هفت روزه برنامه‌ریزی شده که همه‌ی این پروازها از ایران به مقصد فرودگاه نجف انجام می‌شود. قیمت سفر هوایی هفت روزه به مبدأ تهران از یک‌میلیون و 240هزار تا یک‌میلیون و 360هزار تومان است. هزینه‌ی سفر سه روزه‌ی هوایی نیز یک‌میلیون و 15هزار و سفر چهار روزه، یک‌میلیون و 100هزار تومان تعیین شده است.

محسن نظافتی - مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت - با اعلام این قیمت‌ها، درباره‌ی دلیل متغیر بودن هزینه‌ی سفر به عتبات عالیات در یک گروه قیمتی، توضیح داد: هر گروه، پنج درجه‌ی قیمتی دارد که برخلاف تصور بسیاری، متغیر بودن قیمت‌ها در هر گروه به‌دلیل دوری یا نزدیکی هتل‌ها به حرم‌ها نیست، بلکه ملاک اصلی، کیفیت خدمات و ستاره‌ی هتل‌ها است.

او همچنین درباره‌ی دلیل تفاوت کم نرخ سفرهای سه و چهار روزه با سفرهای هفت روزه، به خبرنگار ایسنا گفت: مسأله، ثابت بودن برخی هزینه‌ها میان این گروه‌های قیمتی است، مثلا هزینه‌هایی مانند ویزای عراق که برای هر نفر 30 دلار است، بلیت هواپیما، حمل و نقل داخلی عراق و مبلغ خروجی برای تمام زائران، یکسان است و فقط هزینه‌ی اسکان و غذا است که بین این گروه‌ها تفاوت نرخ ایجاد می‌کند.

نظافتی با یادآوری این نکته که این هزینه‌ها براساس مبدأ حرکت از تهران اعلام شده است، افزود: هزینه‌ی سفر زائران به عراق از هر شهری متناسب با فاصله و وسیله‌ای که برای سفر هوایی یا زمینی استفاده می‌کنند،‌ محاسبه می‌شود که گاهی نسبت به این قیمت‌ها ارزان‌تر و گاه گران‌تر است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج