زنان مشکی پوش، باوقار و رسمی
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
استخدام_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
استخدام_4
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۴۵۳۱
۰۱ دی ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۵
۲۱۹۳۹
ممكن است بسياري از ما تاكنون توجه چنداني به چگونگي استفاده و نگهداري از لباس‌هاي تيره ‌رنگ و به‌ويژه مشكي‌مان نشان نداده باشيم اما بعد از آشنا شدن با آداب و اصول پوشيدن و نگهداري لباس‌هاي تيره، مطمئنا بهتر از قبل، اين لباس‌ها را در پوشش‌مان به كار مي‌گيريم و در نگهداري از آن‌ها دقت خواهيم كرد.
برترین مجله اینترنتی ایران
با نزديك شدن به روزهاي عزاداري شيعيان در ماه محرم، رنگ و نوع پوشش ما نيز متناسب با حال و هواي اين ماه و براي شركت در مراسم عزاداري ويژه عوض شده و به سمت استفاده از لباس‌هايي با رنگ‌هاي تيره مي‌رويم. ممكن است بسياري از ما تاكنون توجه چنداني به چگونگي استفاده و نگهداري از لباس‌هاي تيره ‌رنگ و به‌ويژه مشكي‌مان نشان نداده باشيم اما بعد از آشنا شدن با آداب و اصول پوشيدن و نگهداري لباس‌هاي تيره، مطمئنا بهتر از قبل، اين لباس‌ها را در پوشش‌مان به كار مي‌گيريم  و در نگهداري از آن‌ها دقت خواهيم كرد.

مواظب رنگ باشيد

درست است كه لباس مشكي در اغلب فرهنگ‌ها براي مراسم عزاداري استفاده مي‌شود اما از آنجا كه يكي از رنگ‌هايي است كه با بيشتر رنگ‌ها تركيب مناسبي مي‌سازد، رنگ پركاربردي است و در بسياري از روزهاي عادي سال نيز اين رنگ در پوشش افراد جامعه ديده مي‌شود.  اين رنگ لباس به‌ويژه از سوي آقايان بسيار مورد‌توجه قرار مي‌گيرد، زيرا به راحتي مي‌توانند با انواع شلوار پارچه‌اي، كتان، جين يا مخمل از تي‌شرت يا پيراهن مشكي‌رنگ استفاده كنند.  اما در اين ميان، يكي از مسائلي كه بايد به آن دقت شود اين است كه لباس‌هاي تيره رنگ و به‌ويژه مشكي‌ به مرور زمان رنگ خود را از دست داده يا در اثر شست ‌و شوي زياد به رنگ طوسي يا سبز تيره متمايل مي‌شوند كه براي كساني كه آراستگي ظاهر براي‌شان مهم است، دقت به اين قضيه اهميت زيادي براي آن‌ها خواهد داشت.  بنابراين با توجه به نزديك شدن به روزهاي عزاداري ماه محرم، بهتر است زودتر دست به كار شده، لباس‌هاي تيره و مشكي را از قفسه‌هاي كمد لباس‌تان بيرون بياوريد و نگاه دوباره‌اي به آن‌ها بيندازيد تا اگر لباس شما نيز رنگ و رو رفته شده بود، وقت كافي براي تهيه لباس مشكي داشته باشيد. همچنين اگر قصد خريد نداريد، مي‌توان تا وقت هست به خشك‌شويي‌ محل مراجعه كرده و با استفاده از رنگ‌هاي مخصوص لباس‌هاي تيره، لباس را به رنگ و شكل روز اولش برگردانيد. 
كاملا رسمي

 ظرافت و زيبايي در كنار سادگي از مهم‌ترين اصول طراحي اين كت و شلوار است. با پوشيدن بلوز مشكي زيركت مي‌توانيد از اين كت و شلوار مجلسي در مراسم عزاداري و محرم استفاده كنيد. همچنين با استفاده از بلوزي رنگي در زيركت، مي‌توانيد اين لباس را در مهماني‌هاي شاد و رسمي استفاده كنيد. معمولا كيف‌هاي مشكي چرم و سايز بزرگ بين بانوان پرطرفدار است. كافي است با در دست داشتن اين كيف مشكي جادار و پوشيدن بوت چرم ساق كوتاه و پاشنه دار، تيپ‌ مجلسي خاص و ساده‌تان را تكميل كنيد.

قدر لباس‌هاي‌تان را بدانيد

مهم‌تر از اين‌كه لباس‌تان چه مارك يا چه مدلي داشته باشد، تميز بودن و آراسته بودن آن است كه ظاهر شما را خوب يا بد نشان مي‌دهد. به‌همين‌دليل، دانستن اصول نگهداري از لباس مي‌تواند علاوه بر اين‌كه عمر لباس را بيشتر مي‌كند، باعث شود لباس‌تان نو، شكيل و مرتب نشان داده شود و زمان بيشتري بتوانيد از آن استفاده كنيد. اگر اين نكته ساده را فراموش كنيد كه هنگام شستن لباس‌هاي مشكي، آن‌ها را از لباس‌هاي سفيد و رنگي جدا كنيد، در پايان فعاليت ماشين لباس‌شويي، شما مي‌مانيد و لباس‌هايي كه ديگر رنگ خودشان را ندارند.

با آب سرد بشوييد

يكي از اصول مهمي كه بايد هنگام شستن لباس مشكي درنظر گرفته شود اين است كه طوري لباس‌تان را بشوييد كه رنگش نرود و به‌اصطلاح بور نشود. يكي از ساده‌ترين كارهايي كه مي‌شود در اين رابطه انجام داد اين است كه هنگام شستن لباس‌هاي مشكي آب سرد را انتخاب كنيد و آن‌ها را با آب گرم نشوييد.

يكي از راه‌هايي كه درگذشته براي ثابت نگه داشتن رنگ لباس‌هاي سياه به كار گرفته مي‌شده، اين بوده است كه از آب اسفناج پخته استفاده مي‌كردند. اين روش هنوز هم كاراست اما با وجود شوينده‌هاي مخصوص لباس مشكي كه امروزه در فروشگاه‌ها پيدا مي‌شود ديگر نيازي نيست به‌خودتان زحمت زيادي بدهيد.

كمتر بشوييد

اگر به شوينده‌هاي مخصوص لباس‌هاي تيره دسترسي نداشتيد و خواستيد با شوينده‌اي عادي لباس مشكي‌تان را بشوييد، بهتر است از پودر شوينده كمتري به نسبت ساير لباس‌ها استفاده كنيد يا اين‌كه به جاي استفاده از انواع صابون يا پودر، از شامپو استفاده كنيد تا به ثبات رنگ لباس‌تان بيشتر كمك كند و از ماندن آثار سفيد روي آن نيز جلوگيري شود. از آنجا كه لباس‌هاي مشكي ميزان تعريق را بالا مي‌برند و لازم است بيشتر از ساير لباس‌ها شسته شوند، بهتر است حواس‌مان باشد جنس‌هايي را انتخاب كنيم كه پس از شست‌وشو راحت‌تر اتو مي‌شوند.

براي آن‌كه برق نيفتد

نكته ديگري كه درباره لباس‌هاي مشكي بايد در نظر گرفت اين است كه هنگام اتو‌كردن اين لباس‌ها، احتمال برق افتادن آن‌ها در اثر حرارت اتو زياد است. بنابراين بهتر است هنگام اتو كردن، لباس را پشت و رو كرده و آن را از قسمت داخلي اتو كنيد يا اين‌كه هنگام اتو كردن، يك پارچه نازك روي لباس بيندازيد تا لباس‌تان برق نيفتد و رنگ و حالت اصلي خودش را داشته باشد. اين را هم به ياد داشته باشيد كه اگر لباس‌هاي‌تان را در هواي آزاد خشك مي‌كنيد، لباس‌هاي سياه‌تان را خيلي در معرض نور تند و مستقيم آفتاب قرار ندهيد، زيرا باعث خراب شدن رنگ آن‌ها مي‌شود و آن‌ها را بور مي‌كند.عمر لباس‌هاي‌تان را زياد كنيد

ممكن است براي شما هم پيش آمده باشد كه لباس‌هاي‌تان به‌ويژه شلوار يا چادر مشكي‌ پرز زيادي به‌خودش بگيرد و مايه دردسر شود. براي پيشگيري از چنين حالتي، هنگام شستن لباس‌هاي مشكي از نرم‌كننده استفاده كنيد تا اين ويژگي در آن‌ها از بين‌برود. با توجه به فصل سرما و استفاده از لباس‌ها و به‌ويژه شلوارهايي با جنس مخمل كبريتي، شست‌وشوي آن‌ها نيز اهميت پيدا مي‌كند. براي شستن اين لباس‌ها اگر آن‌ها را پشت و رو كرده و بعد در ماشين لباس‌شويي بيندازيد به طول عمر و ثبات رنگ آن‌ها كمك كرده‌ايد.چگونه انتخاب‌هاي بهتري داشته باشيم؟

  • درست است كه مشكي رنگي است كه براي لباس‌هاي مجلسي نيز انتخاب مي‌شود اما در انتخاب لباس مشكي براي مراسم عزاداري، بهتر است كه لباس ساده باشد و زرق و برق و مدل‌هاي عجيب و غريب نداشته باشد.

  •  شايد نتوانيم هنگام تهيه لباس‌هاي مشكي آزادي عمل زيادي در مدل و طرح داشته باشيم اما با دقت در جنس و سايز لباسي كه مي‌خريم مي‌توانيم خريد بهتري داشته باشيم. به‌عنوان مثال استفاده از جنس‌هاي تابستاني در فصل زمستان يا برعكس و پوشيدن لباس‌هاي زياد گشاد يا زياد تنگ حتي در لباس‌هاي تيره رنگ هم به چشم مي‌آيد و نامناسب به‌نظر مي‌رسد.

  •  دقت در رنگ كيف و كفش و به‌ويژه جوراب بسيار مهم است و انتخاب‌ غلط مي‌تواند ظاهر فرد را شلخته و نامناسب جلوه دهد. يكي از مهم‌ترين مواردي كه مي‌توان رعايت كرد اين است كه بهتر است همراه با شلوار مشكي، كفش مشكي انتخاب شود و از آن مهم‌تر اين‌كه هنگام استفاده از شلوار و كفش تيره، از‌ پوشيدن جوراب رنگ روشن به‌ويژه سفيد اجتناب شود.

  •  اغلب در لباس‌هاي مشكي، طيف رنگي مشكي‌ كمرنگ و پررنگ ديده مي‌شود. تا حد امكان بهتر است از لباس‌هاي همرنگ يا نزديك به هم در پوشش استفاده شود كه يكي از لباس‌ها در مقايسه با بقيه اجزاي پوشش، رنگ‌‌ورو رفته و كهنه به‌نظر نرسد.

 رسمي و مدرن

 استفاده كردن از تلفيق رنگ سفيد و مشكي در لباس رسمي معجزه مي كند. طراحي خاص اين كت و دامن را با كيف و كفش مشكي چرم همراه كنيد. بهتر است براي شست‌و‌شوي اين كت و دامن خودتان دست به كار نشويد و به خشك‌شويي مراجعه كنيد.

يك تير و 2 نشان

 با هزينه كمتري مي‌توانيد 2 دست لباس شكيل داشته باشيد. يكي از پر‌طرفدارترين جنس‌هايي كه در دوخت اين كت و دامن استفاده شده،كرپ است. پارچه كرپ در عين  خوش‌فرم ايستادن و شكيل بودن ،پرز به خود نمي‌گيرد.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1390/12/27
پس من چی؟!!
اما خیلی خوب بود
آره ترکیب سفید و مشکی جالبه ولی قرمز ومشکی زیباتره
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1391/01/16
kheili zeshtan...be darde madar bozorga mikhore
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1392/07/14
چرا مدل مانتو مشکی کارشده مجلسی نمیزارین
United States
16:19 - 1393/04/18
خوب بود ولی از نظر تنوع خیلی پایین بود مدلهای بیشتری بزارین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر