بخشش یک اعدامی با میانجیگری فرماندار
۱۴۹۱۹۳
۰۸ آبان ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۲
۵۸۰۷
فرماندار شیراز گفت: با بخشش و رضایت اولیای دم قاتل جوان شیرازی از حکم قصاص نجات یافت.
خبرگزاری فارس: فرماندار شیراز گفت: با بخشش و رضایت اولیای دم قاتل جوان شیرازی از حکم قصاص نجات یافت.

مصطفی امیری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال 1390 براثر نزاع بین دو جوان در شهرک جوادیه امین زحمتکش جوان 19 ساله‌ای به دست غلامرضا (ب) 22 ساله براثر ضربات چاقو به قتل می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: حکم قصاص قاتل از سوی محاکم قضایی حدود دو ماه پیش صادر و قرار بود که در سه روز گذشته اجرا شود که با وساطت فرمانداری و بخشش اولیای دم به‌ویژه مادر مقتول این حکم اجرا نشد.

فرماندار شیراز تصریح کرد: عفو، بخشش و عطوفت ازجمله آموزه‌های دینی و اسلامی است و اگر نهادینه شود روحیه اخوت و برادری در جامعه اسلامی گسترش می‌یابد.

امیری با اشاره به اینکه لذتی که در عفو و بخشش است در انتقام نیست، افزود: در قرآن مجید به این فریضه اللهی بارها سفارش و تأکید شده است و خانواده مقتول نیز که می‌توانست قاتل را به چوبه دار بسپارد آن را مورد بخشش قرار داد.

وی بیان داشت: باید سنت حسنه بخشش در جامعه اسلامی به‌ویژه استان فارس با کمک متولیان فرهنگی، اجتماعی و مذهبی و دیگر متصدیان رواج و گسترش یابد تا دیگران با تأسی از این عمل نیک و خداپسندانه جامعه را از انتقام و خون‌خواهی پاک و مبرا سازند.

فرماندار شیراز اضافه کرد: فرمانداری این شهرستان برای استمرار این‌گونه حرکت‌های انسانی و اللهی از تمام ظرفیت‌های خود استفاده خواهد کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج