ایران وارد رالی خاورمیانه شد
۱۵۰۱۹۰
۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۹
۷۱۷۶ 
ایران با برگزاری موفقیت‌آمیز رالی خاورمیانه در شیراز رسما امتیاز ورود و برگزاری رالی خاورمیانه MERC را کسب کرد .
خبرگزاری تسنیم: کمیسیون رالی فدراسیون جهانی در گزارشی با ابراز خرسندی از نحوه‌ برگزاری رقابت رالی خاورمیانه در ایران ضمن تمجید از عملکرد فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی، پذیرش ورود ایران به رالی خاورمیانه را ابلاغ کرد.

در این گزارش آمده است؛ برابر ارزیابی ناظران FIA مسابقات رالی خاورمیانه باحمایت دولت جمهوری اسلامی ایران و در بالاترین سطح استانداردهای بین المللی در شیراز  برگزار شد. حضور گسترده تیم‌های مختلف ایرانی در این رقابت‌ها نشانگر تمایل بی‌وصف مردم ایران به این ورزش جذاب است که در بالاترین سطح استانداردهای ایمنی در ایران برگزار شده است.

همچنین ناظران FIA اعلام کردند که سازماندهی کامل، کار تیمی و نیز حضور آمبولانس‌ها، ماشین‌های آتش نشانی، تجهیزات پیشرفته بی‌سیم و اینترنت، بیمارستان‌های صحرایی، وسایل حمل و نقل زمینی و هوایی برگزاری رقابت‌‎های اتومبیلرانی را در بالاترین سطح ممکن امکان‌پذیر کرد و امتیاز لازم  برای حضور دایم ایران در رالی خاورمیانه را فراهم آورد.

در سال جاری میلادی کشورهای ایران، عمان و امارات کاندیدای حضور در مسابقات رالی خاورمیانه بودند که ایران با کسب  956.5 امتیاز و با 50 امتیاز بالاتر از امارات و عمان  امتیاز حضور و برگزاری رالی رسمی خاورمیانه را به دست آورد.

این اولین رویداد رسمی اتومبیل‌رانی بین المللی در ایران است که در تقویم فدراسیون بین المللی اتومبیل‌رانی، FIA ثبت می‌شود. برابر اعلام FIA مسابقات رالی خاورمیانه سال 2015 در شهر شیراز و در اردیبهشت  94 برگزار خواهد شد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج