آموزش با غل و زنجیر در اتاق شکنجه + عکس
۱۵۲۸۵
۲۳ آذر ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۲
۱۳۱۵۰ 
رسانه های جهان خبری از پاکستان منتشر کردند که این خبر حکایت از اوج تعصبات دینی و آموزش افراد کم سن و سال داشت که قرار بود روزی عملیات های انتحاری را انجام بدهند.
 رسانه های جهان خبری از پاکستان منتشر کردند که این خبر حکایت از اوج تعصبات دینی و آموزش افراد کم سن و سال داشت که قرار بود روزی عملیات های انتحاری را انجام بدهند.

در دو روز گذشته حدود ۵۰ طلبه از مدرسه‌ ای مذهبی در شهر بندری کراچی آزاد شده ‌اند که تعدادی از این طلبه‌ ها به زنجیر کشیده شده بودند .

 طلبه های این مدرسه که برخی از آنها فقط ۱۲ سال دارند، ضرب و شتم می ‌شدند، به آنها غذا داده نمی ‌شد و در مکانی نگه داشته می ‌شدند که پلیس می ‌گوید شرایطی مشابه یک اتاق شکنجه دارد.این مکان "زندان ‌مدرسه" نام داشت و والدین تعدادی از کودکان، برای آن که فرزندشان در این مدرسه حضور یابند، پول هم پرداخت کرده بودند، چون پسرانشان به مواد مخدر اعتیاد داشتند یا مرتکب جرمی شده بودند. تحقیقات در باره عملکرد این مدرسه مذهبی در دست انجام است.
 
مقامات نیروی پلیس پاکستان گفته‌ اند که دست کم دو نفر که به اداره این مدرسه مذهبی کمک می ‌کردند، بازداشت شده اند، ولی رئیس مدرسه فرار کرده است.
 
طلبه‌ هایی که از این مدرسه مذهبی آزاد شده اند، شرایط بیرحمانه آن را شرح داده‌ و برخی از آنها در حالی که هنوز زنجیرهایشان را به همراه داشتند، با رسانه‌ های خبری گفتگو کرده‌اند.
 
یکی از آنها گفت که ۲۰۰ ضربه شلاق خورده است. یکی دیگر از کودکان گفت که به آنها گفته شده بود که به "جهاد" فرستاده خواهند شد و اگر سعی کنند که فرار کنند، ۲۰۰ ضربه شلاق خواهند خورد.
 


محی ‌الدین، یکی از این طلبه‌ ها، به  رویترز گفت: "یک ماه گذشته را در زیرزمین نگه داشته شدم و در زنجیر بودم. در این مدت، آنها به سختی شکنجه ام می‌ کردند."
 
یکی از نوجوانانی که در این مدرسه بود،  در کراچی گفت که آنها مجبور بودند در تمام ساعات روز درس بخوانند. او گفت: "غذا یا لباس کافی به ما داده نمی‌ شد."
 
یکی دیگر از پسرها گفت که اعضای طالبان به این مدرسه مذهبی رفته ‌اند و به آنها گفته ‌اند که "برای مبارزه آماده شوند."

یکی از مقامات رسمی ایالت سند هند گفت: "تمام احتمالات از جمله نقش و رابطه (این مدرسه مذهبی) با پیکارجویان، بررسی خواهد شد."
 


والدین تعدادی از کودکان برای آن که فرزندشان به این مدرسه راه یابد، مبالغ قابل توجهی پرداخته بودند و خبرنگاران می ‌گویند که در مواردی، خود والدین، فرزندشان را به زنجیر کشیده ‌اند.

بسیاری از والدین، فرزندانشان را به این مدرسه فرستاده بودند چون فکر می ‌کردند شرایط سخت آنجا، باعث می‌ شود آنها توانمندتر شوند. تعدادی از این والدین به بی.‌بی.‌سی گفتند که از نتیجه کار، راضی هستند و فرزندشان را به زنجیر کشیده ‌اند تا مانع فرار آنها شوند.
 
محمد قسیم، پدر یکی از این کودکان،گفت: "وقتی بچه ‌ای مشکلی مثل دوستان ناباب، سیگار کشیدن یا استعمال دخانیات دارد، هیچ راهی نداریم جز این که او را به چنین جاهایی بفرستیم."
 


طلبه ‌های این مدرسه، پس از یورش نیروهای پلیس در روز دوشنبه، ۱۲ دسامبر، آزاد شدند. گفته شده که به نیروهای پلیس گزارش شده بود رئیس این مدرسه، طلبه‌ ها را به زنجیر کشیده و آنها را مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار می‌دهد.
 
طلبه‌ هایی که از این مدرسه نجات داده شده ‌اند بین ۱۲ تا ۵۰ سال دارند و بیشترشان پشتون هستند.
 
برآورد می ‌شود که هزاران مدرسه مذهبی در پاکستان، بیش از دو میلیون طلبه را تحت آموزش دارند. در عین حال، مقامات رسمی پاکستان گمان می کنند که مدارس مذهبی بیشتری در این کشور وجود داشته باشند که ثبت نشده‌ اند.
 


در برخی مناطق پاکستان، مدارس مذهبی، تنها نهادهایی هستند که کودکان خانواده‌های فقیر می‌ت وانند برای تحصیل به آنجا بروند.
 
خبرنگاران می ‌گویند که در مواردی، طلبه‌ های مدارس مذهبی مورد آزار قرار می ‌گیرند، ولی چنین حادثه ‌ای در این ابعاد و در شهر بزرگی مثل کراچی خیلی غیرعادی است.


منبع: مهر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


 

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:46 - 1390/09/23
خیلی ... تشریف دارن
به نظر من زنجیر فقط باید واسه حیونای وحشی یا آدم هایی با خوی حیوانی دارن استفاده کرد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:51 - 1390/09/23
اوااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من جزء شکنجه گرا نبودم هااااااااااااا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
08:38 - 1390/09/26
فقط ميخواستم بگم چرا اسم مذهب گذاشتن روي اين مدرسه اينها در اين مدرسه ها تربيت ميشن تا حملات انتحاري مثل روز عاشورا و غيره رو براي يه وعده غذا انجام بدن مطمئن هستيم كه هيچ مذهبي اين رو تائيد نميكنه
پاسخ ها
a friend †
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۷
منظورت از روز عاشورا قیام امام حسین (ع) که نیست ها ؟ یا انفجار هایی که روز عاشورا اتفاق میفته (آقایون مجله مجله اینترنتی خوهشا یکم دقت کنید!!!)
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:00 - 1390/09/26
جدا فکرشو بکنید چه آموزشی به اونا میدن که یه روزی حاضر میشن با پای خدشون به استقبال مرگ برن.....مرگ صددرصد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:22 - 1390/09/26
واقعا چه احمقایی
این حرکات رو به پای اسلام نذارن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:00 - 1390/09/27
اخییییییییی دلم به حالشون سوخت.....
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:33 - 1390/09/27
اينا كه سالم نيستن مشكل روحي رواني دارند،آدم سالم دلش نمياد همچين كار وحشيانه ي انجام بده
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:29 - 1390/09/27
hamishe delam mikhast be2nam chi beshon migan k hazer mishan ham khodeshono ham chantaye dg ro b koshtan bedam manzoram hamon hamle enteharye,ajab khonevadehay pyda misheha
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج