درخواست تغییر جنسیت برای 2600 تهرانی
۱۵۴۶۷
۲۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۹
۱۰۰۶۶
مساله دو جنسیتی و ارایه تقاضا برای تغییر جنسیت از مسائل روز دنیا است که باید مباحث حقوقی، علمی و فقهی آن مورد بررسی و دقت قرار گیرد.
رییس دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران با بیان اینکه بررسی و حل موضوعات پزشکی از جمله ناباروری و دوجنسیتی لازم است، گفت: مساله دو جنسیتی و ارایه تقاضا برای تغییر جنسیت از مسائل روز دنیا است که باید مباحث حقوقی، علمی و فقهی آن مورد بررسی و دقت قرار گیرد.

 گودرز افتخار جهرمی در همایش اخلاق و شیوه‌های نوین درمان ناباروری در جهرم افزود: تاکنون 2 هزار و 600 نفر به پزشکی قانونی تهران درخواست تغییر جنسیت داده‌اند.

وی با تاکید بر لزوم طرح و بررسی این موضوع از جنبه‌های مختلف علمی و فقهی، خاطرنشان کرد:

در مورد درمان ناباروری روش‌هایی در کشور ما پذیرفته شده، فقها و مجتهدان نیز این نظریه‌ها و روش‌ها را تائید کرده‌اند.

این حقوقدان افزود: درمان‌هایی که در کشورهای دیگر در بحث باروری انجام می‌شود با روش‌های ایران متفاوت است و در زمینه درمان ناباروری به صورت غربی، فقها فتوا و نظری نداده‌اند.

افتخار جهرمی گفت: مهمترین مساله‌ای که امروز از نظر حقوقی در دنیا مطرح شده بحث رحم جایگزین است.

رییس دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران خاطرنشان کرد: انعقاد قرارداد برای جایگزین کردن رحم را از مساله‌های مهم حقوقی در این مبحث است البته این امر بر اساس ماده 10 قانون قراردادهای خصوصی بین افراد جاری می‌شود که در کشور ما نیز یک قانون ویژه این امر و اهدای جنین در سال 82 تدوین شده است.


منبع: ایسنا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1390/09/28
bayad be in mozoo ba dide manteghi negah konim .....belakhare moshkel injoor adama ham bayad hal beshe digeeeeee
Iran, Islamic Republic of
02:37 - 1390/09/29
ببین!!!!!!!!!!! باز دوباره از اون تیترا زدین که ربطی به متن نداره ها!!!!! حالا گودرز خان اون وسط یهو دو تا موضوع رو با هم قاطی کرد و یه آمار یه جمله ای داد، شما چرا سوء استفاده کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج