بازداشت جاسوس سازمان CIA در ایران
۱۵۴۸۹
۲۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۴:۴۰
۲۷۵۱ 
وزارت اطلاعات با با صدور اطلاعيه‌اي از شناسايي و دستگيري يك جاسوس ايراني تبار سيا خبر داد.
وزارت اطلاعات با با صدور اطلاعيه‌اي از شناسايي و دستگيري يك جاسوس ايراني تبار سيا خبر داد.

در اطلاعيه وزارت اطلاعات آمده است: دولت آمريكا در تداوم اقدامات خصمانه و همه جانبه اطلاعاتي و عملياتي عليه جمهوري اسلامي ايران و مردم سربلند كشورمان سرمايه‌گذاري سنگين و طراحي پيچيده و گسترده‌اي را ترتيب داده بود تا امكان نفوذ در تشكيلات اطلاعاتي جمهوري اسلامي ايران را ايجاد نمايد.

در اين راستا سازمان جاسوسي آمريكا سيا به يكي از تحليل‌گران اطلاعاتي خود كه سوابقي همچون فعاليت در واحدهاي اطلاعاتي ارتش آمريكا و حضور در پايگاه‌هاي نظامي آمريكا در افغانستان و عراق را دارد، اجراي سناريوي اطلاعاتي ـ عملياتي پيچيده‌اي را محول كرد.

طي اين سناريو جاسوس مورد نظر بايد خود را در مسير دالان‌هاي اطلاعاتي منتهي به وزارت اطلاعات قرار مي‌داد و در مراحل بعدي امكان القاء اطلاعات فريب در مقياس وسيع به وزارت اطلاعات و نيز انجام جاسوسي را فراهم آورد.

اين مامور ايراني‌ تبار سازمان سيا پس از گذراندن آموزش‌هاي پيچيده اطلاعاتي در چند مرحله و ورود به منطقه ضمن جمع‌آوري‌هاي اطلاعاتي با سلسله فعاليت‌هاي هدفمند و برنامه‌ريزي شده ماموريت خود را آغاز كرد اما با هوشمندي سربازان گمنام امام زمان (عج) به محض ورود اين فرد به پايگاه بگرام افغانستان مورد شناسايي قرار گرفته، جاسوسي نامبرده و ماموريت‌هاي محول شده به وي آشكار شد.

 جاسوس ياد شده سپس زير نظر مامورين اطلاعاتي جمهوري اسلامي ايران قرار گرفت و پس از ورود به خاك كشورمان مدتي تحت تعقيب بود و همزمان با آغاز ماموريت جاسوسي خويش مقتدرانه توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) بازداشت شد.

بدين ترتيب اين طرح سازمان جاسوسي سيا نيز افشا و خنثي شد و يك بار ديگر نيات پليد دشمنان با اشراف و اقتدار اطلاعاتي جمهوري اسلامي ايران با شكست مواجه شد.

ابعاد و زواياي اين پرونده و اطلاعات تكميلي ظرف روزهاي آينده به اطلاع مردم سرافراز كشورمان خواهد رسيد.


منبع: ایسنا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج