حبس ابد با طعم تجاوز هديه ای برای کودکان!
۱۶۵۹۶
۱۳ دی ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۵
۳۴۴۵
بر اساس اعلام اين سازمان حقوق بشري، در حدود 2570 كودك محكوم به حبس ابد در زندان‌هاي آمريكا حضور دارند كه مجازات آنان غير قابل بخشش و بدون آزادي مشروط اعلام شده است.
ديده‌بان حقوق بشر مستقر در آمريكا در مورد قانون مجازات حبس ابد بدون آزادي مشروط براي كودكان هشدار داد و از دولت فدرال و ايالت‌هاي اين كشور خواست تا صدور اين حكم را متوقف كنند.

 بر اساس اعلام اين سازمان حقوق بشري، در حدود 2570 كودك محكوم به حبس ابد در زندان‌هاي آمريكا حضور دارند كه مجازات آنان غير قابل بخشش و بدون آزادي مشروط اعلام شده است.

ديده‌بان حقوق بشر مدعي است آمريكا تنها كشور جهان است كه افراد زير 18 سال در آن به مجازات حبس ابد بدون آزادي مشروط محكوم مي‌شوند.

در اين گزارش 47 صفحه‌اي آمده است كه تقريبا هر زنداني جوان محكوم به حبس ابد با خشونت‌هاي فيزيكي يا تجاوزهاي جنسي از سوي هم‌سلولي‌هايش و حتي افسران در زندان مواجه مي‌شود.

آمارهاي زندان‌هاي داخل اين كشور نشان مي‌دهد زندانيان كم سن و سال در زندان‌هاي بزرگسالان محبوس هستند و آن دسته از زندانياني كه جثه ضعيف‌تري دارند بيشتر مورد آسيب و سوءاستفاده قرار مي‌گيرند.

ديده‌بان حقوق بشر همچنين اعلام كرده است كه اين گزارش طي شش سال تحقيقات گسترده و مصاحبه با اين دست زندانيان و افسران ويژه مجازات در زندان‌ها تهيه شده است.

اين گزارش نشان‌دهنده وضعيت وخيم و غير انساني زندانيان محكوم به حبس ابد در آمريكاست.

بنا بر صحبت‌هاي برخي از اين زندانيان، آنان در سنين خيلي پايين و درحالي كه از نظر جسماني بسيار كوچك بوده‌اند به زندان‌هاي مخصوص افراد بزرگسال آورده شده‌اند.

بسياري از آنان به دليل ترس از تجاوز و دوري هميشگي از خانواده‌ها اقدام به خودكشي مي‌كنند.

 در 38 ايالت آمريكا نوجوانان زير 18 سال به مجازت حبس ابد بدون آزادي مشروط محكوم مي‌شوند و به زندان بزرگسالان انتقال مي‌يابند.

ديده‌بان حقوق بشر در اين گزارش آورده است: امكاناتي از قبيل تحصيل و پيشرفت كه براي ديگر زندانيان وجود دارد، از زنداني‌هاي محكوم به حبس ابد در زندان‌هاي آمريكا دريغ مي‌شود.


منبع: ایسنا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج