آمریکا صحت فیلم القاعده را تایید کرد
۱۶۹۷۸۵
۲۵ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۳
۱۳۴۲۵
وزارت‌ خارجه آمریکا اعلام کرد: ویدئویی که القاعده با انتشار آن مسئولیت حملات مرگبار به مجله شارلی ابدو در پاریس را بر عهده گرفت، موثق است. اما مقامات آمریکایی هنوز نسبت به برعهده گرفتن مسئولیت حملات اخیر توسط القاعده محتاط و نامطمئن هستند.
خبرگزاری ایسنا: وزارت‌ خارجه آمریکا اعلام کرد: ویدئویی که القاعده با انتشار آن مسئولیت حملات مرگبار به مجله شارلی ابدو در پاریس را بر عهده گرفت، موثق است. اما مقامات آمریکایی هنوز نسبت به برعهده گرفتن مسئولیت حملات اخیر توسط القاعده محتاط و نامطمئن هستند.

ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن اشاره به تایید صحت این ویدئو از سوی آژانس اطلاعاتی این کشور گفت، مقامات اطلاعاتی آمریکا هنوز در حال بررسی صحت این ادعا هستند.

وی در این باره افزود: ما هنوز در حال تکمیل تعهدات خود جهت شناسایی عوامل این حملات هستیم.

شاخه القاعده در شبه‌جزیره عرب روز چهارشنبه با انتشار ویدئویی مسئولیت حمله به دفتر مجله شارلی ابدو را که در آن 12 نفر کشته شدند، بر عهده گرفت. در این ویدئو یکی از اعضای این شاخه القاعده اعلام کرد که طرح‌ریزی و تامین منابع مالی این حمله بر عهده این گروه بوده است. با این حال این گروه مسئولیت حمله روز جمعه در فرانسه را که در آن پنج تن دیگر کشته شدند، بر عهده نگرفته است.

شاخه اقاعده در شبه‌جزیره عرب یکی از فعال‌ترین گروه‌های القاعده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج