اظهارات کمال تبریزی درخصوص فیلم جدیدش
۱۷۱۰۱۲
۲۹ دی ۱۳۹۳ - ۲۲:۱۵
۹۱۴۳ 
کمال تبریزی گفت که فیلم جدیدش «طعم شیرین خیال» فضای مفرح و شادی دارد اما قصه،داستانی عاشقانه و لطیف است.
ایسنا: کمال تبریزی گفت که فیلم جدیدش «طعم شیرین خیال» فضای مفرح و شادی دارد اما قصه،داستانی عاشقانه و لطیف است.

این کارگردان سینما که شامگاه 29 دی ماه در پردیس ملت و در برنامه «یک فیلم یک سلام» حضور داشت، ادامه داد:آنچه در این فیلم برایم جذاب است ارتباط انسان با محیط زیست، طبیعت و انرژی‌های موجود در زمین است.

این کارگردان سینما با اشاره به نگارش فیلمنامه این فیلم توسط نغمه ثمینی و علی میرمیرانی یادآور شد: خانم ثمینی فیلمنامه این کار را متحول کرد، مهم‌ترین اتفاق این فیلم‌نامه فاصله‌گذاری آن است، این فاصله گذاری تقریبا به معنای تئاتری است اما جنسش سینمایی است.

تبریزی ادامه داد: با دیدن این فیلم آنچه در مخیله من به عنوان کسی که بر روی این کره خاکی زندگی می‌کند، شکل می‌گیرد، امیدوارم تماشاگران هم متوجه این نکات که در رابطه با سلامتی محیط زیست ، همزیستی و ... است، بشوند.

وی افزود: هر زمان که به خانه سینما می‌روم بوی سیگار می‌گیرم و این موضوع برایم ناراحت کننده است، اگر فیلم ما باعث شود قدری نسبت به محیط اطراف و فضای زندگی ما توجه بیشتری کنیم و پاکی قبلی کره زمین را به آن برگردانیم، بهترین هدیه فیلم ماست که امیدوارم تماشاگران هم آن را بپذیرند.

در این نشست، نازنین بیاتی بازیگر فیلم ضمن ابراز خرسندی از همکاری با کمال تبریزی، کارکردن با این کارگردان را همچون یک نعمت توصیف کرد و گفت: ایشان بسیار آرام است و در طول پروسه تولید فیلم به عوامل آرامش بسیاری می‌دهد.

بازیگر فیلم «دربند» درباره گزیده کاری‌اش در سینما توضیح داد: سعی دارم نقش‌هایم تکراری نباشد و در یک قالب نمانم.

وی یادآور شد: امیدوارم با دیدن فیلم کمی با زمین و طبیعت‌مان مهربان‌تر باشیم چون اگر از بین برود هیچ چیزی نخواهیم داشت.

همچنین محمدعلی حسین نژاد تهیه کننده این فیلم نیز که طرح اولیه ساخت این فیلم را مطرح کرده با ارائه توضیحاتی درباره همکاری با کمال تبریزی در ساخت این فیلم گفت: در تمام لحظات آماده‌سازی فیلم‌نامه به این فکر می‌کردم که حال تماشاگران با دیدن این فیلم خوب خواهد شد.

او اضافه کرد: فیلم ما گرچه یک اثر طنز رمانتیک است اما یک عاشقانه خاص است و عشقی که در آن وجود دارد فقط به عشق دوجنس مخالف محدود نمی‌شود بلکه انواع عشق‌ها در آن مطرح می‌شود.

او درباره شعار این فیلم توضیح داد: شعارمان را از شعر حافظ الهام گرفته‌ایم که به این شرح است: «حدیث عشق به آن زبان که نشنیدی تا حالا»

مسعود سخاوت‌دوست آهنگساز این فیلم نیز توضیحاتی درباره شیوه آهنگسازی این اثر ارائه کرد و افزود: در این کار یک تم اصلی موسیقی داریم و در کنار آن قالب‌های مختلف را می‌شنویم، ضمن اینکه سازهای متنوعی استفاده کرده‌ایم.

در این نشست احسان کرمی مجری برنامه از حاضران خواست به خاطر تولد نازنین بیاتی که هفته گذشته بوده است برای او کف بزنند.

در پایان برنامه پوستر فیلم «طعم شیرین خیال» توسط نازنین بیاتی رونمایی شد و عوامل این فیلم با حجت‌الله ایوبی رییس سازمان سینمایی که برای بازدید از طرح «یک فیلم یک سلام» آمده بود،عکس یادگاری گرفتند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج