مامور اطلاعات باعث توقیف فیلم قلاده های طلا
۱۸۱۲۲
۱۳ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۱:۴۹
۹۳۵۲
شنیده ها حکایت از آن دارند یکی از کاراکترهای اصلی فیلم که ایفاگر نقش آن حمیدرضا پگاه است اصلی ترین عامل ایجاد ممیزی برای این فیلم است.
کافه سینما: به گزارش شبکه ایران در حالی فردا عصر افتتاحیه جشنواره فیلم فجر برگزار میشود که همچنان وضعیت فیلم سینمایی «قلاده های طلا» نامعلوم است. هرچند کارگردان این فیلم ابوالقاسم طالبی ادعا کرده  اثرش توقیف است اما شنیده ها حکایت از آن دارند که محمد خزاعی تهیه کننده اثر تلاشهای بسیاری را انجام داده تا مقامات را برای اعطای پروانه نمایش به این فیلم مجاب کند.

شنیده ها حکایت از آن دارند یکی از کاراکترهای اصلی فیلم که ایفاگر نقش آن حمیدرضا پگاه است اصلی ترین عامل ایجاد ممیزی برای این فیلم است چراکه این کاراکتر، نفوذیِ سازمان جاسوسی بریتانیا در وزارت اطلاعات است و تلاش برای یافتن این نفوذی، بار دراماتیک فیلم را تشکیل میدهد.هرچند طالبی در فیلمش کوشیده در کنار تصویرگری این کاراکتر، تصویری دقیق از شخصیتهایی که صادقانه در وزارت اطلاعات مشغول به فعالیت هستند را نیز به مخاطب ارائه کند اما گویا مقامات وزارت اطلاعات از اینکه در فیلم بخشی کوچک از بدنه این وزارتخانه به گونه ای منفی ترسیم شده چندان خوششان نیامده و از طالبی خواسته اند این بخش از فیلم را تعدیل کنند.این بخش از فیلم مروری دارد بر رفتار بحشی اندک از وزارات اطلاعات که در درگیریهای بعد از انتخابات نقش داشتند. مقامات امنیتی خواسته اند این بخش از فیلم حذف شده یا تعدیل شود!

اما طالبی که ایجاد باورپذیری در داستان را منوط به این میدانسته که به اندازه اهمیت برای شخصیتهای مثبت، شخصیتهای منفی هم مورد کندوکاو قرار گیرند این پیشنهاد را قبول نکرده و حتی تلویحا اظهار داشته حاضر است فیلمش فعلا توقیف شود اما اصلاحات زیربنایی در آن وارد نشود!

مشکل این فیلم را میتوان اندکی شبیه به «به رنگ ارغوان» دانست؛ در آنجا هم ارائه تصویری خاص از یک مامور امنیتی سبب ساز آن شد که فیلم حاتمی کیا چند سالی توقیف شود. حال باید دید طالبی و خزاعی خواهند توانست مجوز نمایش «قلاده های طلا» را ولو به صورت موقت دریافت کنند یا خیر .
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:16 - 1390/11/14
اى بابا!! خوب فيلمه ديگه! هر فيلمى هم بايد شخصيت مثبت ومنفى داشته باشه تا جذاب بشه
تو همه فيلمها بايد دو تا درخت و هندى بازى واخرش عروسى كردند (و تا اخر عمر به خوبي و خوشي زندگى كردند...!!! )باشه؟؟!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج