دوئل توییتری ظریف با سناتور آمریکایی +عکس
۱۸۶۷۳۴
۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۱
۱۴۲۹۳ 
ظریف لینک پاسخ خود به نامه جمهوریخواهان را نیز در توییت خود قرار داده بود. در حالی‌که توییت کاتن در بهترین حالت به‌صورت مستقیم حدود ۲۰۰بار بازتوییت شد اما توییت پاسخ ظریف به کاتن بیش از هزار و ٥٠٠ بار به‌صورت مستقیم بازتوییت شد.
عصر ایران: دوشنبه «تام کاتن»، سناتور تازه‌وارد از ایالت «آرکنسا»، نامه‌ای خطاب به «رهبران ایران» نوشت که در آن نسبت به توافق احتمالی هسته‌ای با رییس‌جمهور کنونی آمریکا، باراک اوباما، هشدار داد.

خبر نامه سرگشاده هشدارآمیز جمهوریخواهان به ایران به‌سرعت توسط منابع خبری پوشش داده شد و پس از آن در شامگاه دوشنبه پاسخ ظریف به این نامه در رسانه‌های داخلی به فارسی و انگلیسی منتشر و در رسانه‌های خارجی بازنشر شد.

به نوشته روزنامه شرق، اما پوشش خبری نامه جمهوریخواهان و پاسخ ظریف به نامه، کاتن‌ را راضی نکرد و سناتور تازه‌وارد جمهوریخواهان حدودا ساعت ۱۰شب دوشنبه (به وقت تهران)، نامه را به‌صورت یک‌تصویر به زبان انگلیسی، با اشاره به شناسه ظریف (JZarif@) در توییتر منتشر کرد و خطاب به او نوشت: «JZarif@ می‌خواهم مطمئن شوم که شما این نامه سرگشاده را از سوی من و ۴۶همکارم دیده‌اید.»

تام کاتن سناتور 37 ساله و تازه کار جمهوریخواه از ایالت آرکانزاس که نامه 47 امضایی به ابتکار او نوشته شده است

زورآزمایی توییتری ظریف با سناتور آمریکایی/ 1500 بازتوئیت در مقابل 200 (+عکس)

در توییتر هنگامی که یک‌کاربر به شناسه کاربر دیگری اشاره می‌کند، کاربر دوم متوجه آن توییت می‌شود. کاتن تصویر ترجمه نامه را به‌صورت فارسی خطاب به ظریف توییت کرده‌ و نوشت: «JZarif@ در صورتی که به ترجمه [نامه] نیاز داشتید...»

«تام کاتن» سناتور آمریکایی ترجمه فارسی نامه 47 سناتور آمریکایی را در توئیترش خطاب به ظریف منتشر کرد

زورآزمایی توییتری ظریف با سناتور آمریکایی/ 1500 بازتوئیت در مقابل 200 (+عکس)

مطلب سناتور آمریکایی 163 بار بازنشر و 109بار پسندیده شده است.

با اینکه پاسخ ظریف (به فارسی و انگلیسی) به نامه جمهوریخواهان دوشنبه‌ شب در منابع خبری مهم جهان پوشش داده شده بود، ظریف به این موضوع اکتفا نکرد و ساعت ٦:٣٠صبح سه‌شنبه در توییتی با اشاره به شناسه‌ کاتن، پاسخ توییت سناتور جمهوریخواه را داد و لینک پاسخ خود را به انگلیسی در توییتر منتشر کرد تا افکارعمومی جهان پاسخ وزیر خارجه ایران به سناتور کاتن را از دست ندهند و نوشت: «SenTomCotton@ در صورتی که آن را از دست داده‌اید پاسخ من. به انگلیسی.»

ظریف هم در توئیتر ترجمه انگلیسی جوابش را در توئیتر و خطاب به سناتور «تام کاتن» منتشر کرد

زورآزمایی توییتری ظریف با سناتور آمریکایی/ 1500 بازتوئیت در مقابل 200 (+عکس)

مطلب ظریف 3000بار بازنشر و 2800 بار پسندیده شده است

ظریف لینک پاسخ خود به نامه جمهوریخواهان را نیز در توییت خود قرار داده بود. در حالی‌که توییت کاتن در بهترین حالت به‌صورت مستقیم حدود ۲۰۰بار بازتوییت شد اما توییت پاسخ ظریف به کاتن بیش از هزارو٥٠٠بار به‌صورت مستقیم بازتوییت شد.

همچنین «آلن ایر»، سخنگوی فارسی‌زبان وزارت خارجه آمریکا توییت پاسخ ظریف به سناتور جمهوریخواه کاتن - نه، توییت کاتن سناتور کشورش- را بازتوییت کرد.

در مجموع در ماجرای نامه ضدتوافق هسته‌ای، ظریف با استفاده از فضای توییتر که به‌لحاظ خبری مخاطب بسیاری دارد، پاسخ روشنگرانه طرف ایرانی را به گوش پیگیران موضوع هسته‌ای ایران رساند.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:18 - 1393/12/21
آقای ظریف لطفا با دشمنان محکم برخورد کنید و لبخند نزنید به آنها.
پاسخ ها
kami
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۱
احمدی نژاد با قلدر بازی هاش ما رو بیچاره کرد و به اینجا رسوند
سیاست به قلدر بازی نیست به پنبه سر بریدنه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:50 - 1393/12/21
با همین فرمون برو پشتتیم ظریف
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج