جرات ندارم آلبوم جدید "ایرج" را گوش کنم!
۱۸۷۷۹
۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۹
۴۹۲۹
گفت و گوی اختصاصی «تماشا» با احسان خواجه امیری دقایقی پس از اجرای شب اولش در جشنواره موسیقی فجر
آن بتی که من از پدرم در ذهن دارم خیلی بزرگ و دست نیافتنی است. پدر من در سن 40 سالگی قهرمان من بوده و هست و راستش را بخواهید من می ترسم از اینکه بت پدرم شکسته شود.

مجله اینترنتی برترین ها

تماشا: احسان خواجه امیری خیلی کم حاضر به گفت و گو می شود. حتی شنیده شده به پیشنهاد گفت و گو با بولتن جشنواره موسیقی هم جواب رد داده تا بازهم مثل همیشه رویه سابقش را ادامه دهد.

 همین حضور کم و محو او در رسانه هاست که باعث شده او در تمام طول دوران هنری اش کمترین حاشیه و نکته منفی ای در کارنامه اش داشته و همواره ذهنیتی مثبت از او بین مخاطبان موسیقی باشد. با او دقایقی پس از اینکه از استیج جشنواره پایین آمده بود گپ زدیم. هرچند به وضوح خستگی صدا و جسمی اش مانع از مفصل تر شدن این گفت و گو شد.*ظاهرا قرار نبود امسال در جشنواره موسیقی فجر اجرا داشته باشید ولی سرانجام نام شما در بین خواننده های این بخش درج شد. ماجرا چه بود؟

بله. واقعا قرار نبود باشم ولی بنا به دلایلی وارد شدیم.

*ظاهرا قرار بوده اجرایی دو نفره با رضا صادقی در این جشنواره داشته باشید. پیشنهادی که از سوی شما برای جشنواره شده بود همین بود؟

ببین من کلا با وجود این جشنواره به شدت موافقم اما دلایلی دارم که شاید به مذاق برخی ها خوش نیاید. این قبیل جشنواره ها باید در چهارچوب ها و قالب های بهتری به مرحله اجرا در بیاید و به نظرم ظرفیت موسیقی پاپ ما خیلی بالاتر از این اجراهاست. باور کنید متاسفانه خیلی برای غافلگیری ها و اجراهای ویژه محدودیت های ناخواسته برای حاضران پیش آمده والا من می توانم به شما تضمین بدهم که در صورت اجرایی شدن برخی تفکرات قطعا اجراهایی به مراتب قوی تر و بهتر را شاهد خواهیم بود. این خلاقیت ها به کلیت ها خیلی کمک می کند.*چه اتفاقی افتاد که اجرای دو نفره شما با رضا صادقی در این جشنواره کنسل شد؟

برخی ناهماهنگی ها باعث این اتفاق شد. حالا شما فکرش را بکن اگر در همه روزهای جشنواره این اتفاقات خوب به وجود می آمد سطح جشنواره چقدر بالاتر می رفت.

*شنیده می شد پس از کنسل شدن این اجرای دو نفره شما و رضا صادقی قصد نداشتید  هیچ کدام به جشنواره بیایید. ولی در نهایت فقط ایشان بیرون گود ماندند و شما اجرا داشتید.
چنین قراری نداشتیم و خود رضا ترجیح داد نباشد. به هر حال ایشان بهتر از هر کس دیگری صلاح خود را می دانند.*دوستی شما هنوز به همان قوت قبلی است؟

بیشتر از قبل ما با هم صمیمی هستیم!

*اجرای امشب چطور بود؟

خیلی خوب و انرژی ها واقعا بالا بود.

*کدام قطعه بیشتر از همه با همخوانی رو به رو شد؟

همه قطعات را مردم می خواندند. ولی به نظرم استقبال از «غریبانه» از همه بیشتر بود.*تا حالا درموردآلبوم جدید پدرت استاد ایرج، صحبت نکرده ای و همین باعث به وجودآمدن برخی سوءتفاهم ها شده، چرا از مواجهه با این اتفاق همیشه فراری بوده ای؟

آن بتی که من  از پدرم در ذهن دارم خیلی بزرگ و دست نیافتنی است. پدر من در سن 40 سالگی قهرمان من بوده و هست و راستش را بخواهید من می ترسم از اینکه بت پدرم شکسته شود. شاید باور نکنید ولی هنوز هم جرات نکرده ام آلبوم جدیدش را گوش کنم.

شاید منظورم را نتوانم به خوبی برسانم ولی فقط امیدوارم که آن اتفاق خوبی که همه برای ایرج آرزو داشته و داریم بیفتد. قطعا ایرج بسیار بسیار در سلیقه مردم جا افتاده ولی این آلبوم شاید ریسکی بزرگ باشد.

 خدا را چه دیدی؟ شاید آلبوم به قدری خوب و قوی بود که همه را متحیر کرد. من هم دوست دارم این اتفاق بیفتد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج