در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟
۱۸۸۰۲۱
۰۴ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹
۲۳۴۲۴ 
اگر مي‌خواهيد در ميان ديد و بازديدهای عيد ساعتي را در آرامش و ريلكسي بگذرانيد و در گوشه‌اي دنج و آرام زمانی را با دوستان يا نزديكان‌تان باشید، بد نيست سري به رستوران ايتاليايي بليني بزنيد.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز:

 يك تجربه ناب و كاملا ايتاليايي

در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟

اگر مي‌خواهيد در ميان ديد و بازديدهای عيد ساعتي را در آرامش و ريلكسي بگذرانيد و در گوشه‌اي دنج و آرام زمانی را با دوستان يا نزديكان‌تان باشید، بد نيست سري به رستوران ايتاليايي بليني بزنيد. در منوي اين رستوران بيش از هر چيز با انواع پاستاها و اسپاگتي‌هاي ايتاليايي رو به رو مي‌شويد و سس‌هاي خوش طعم و متنوعي كه شايد پيش از اين طعم آن را نچشيده باشيد. پاستاي پانزروتي، پاستاي راويولي، اسپاگتي، پنه ايتاليايي و پاستاي نيوكي در كنار 24 نوع پيتزاي معروف ايتاليايي از معروف‌ترین اين غذاهاست

.آدرس: خيابان فرشته، فرعي شبديز


 براي دوستداران غذاهاي ارگانيك مديترانه اي

در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟

اگر در گروه علاقه‌مندان به غذاهاي مديترانه‌اي و يوناني قرار داريد حتما سري به رستوران سانتوريني بزنيد. اين رستوران كه نامش برگرفته از جزيره‌اي در جنوب يونان است؛ فضايي بسيار آرام و دلنشين دارد و معماري آن تداعي كننده رستوران‌ها و خانه‌هاي يوناني است. يكي از خوشمزه‌ترين غذاهايي كه نبايد از كنار آن ساده بگذريد استيك مخصوص سانتوريني است كه از گوشت تازه و ارگانيك تهيه مي‌شود. اين گوشت از دنده بره تهيه مي‌شود و پس از خوابانده شكالاماري با سس تاتار و سالاد روستايي يوناني از جمله پيش‌غذاهاي مثال‌زدني اين رستوران است.

 آدرس: نبش كوچه چهارم خيابان گاندي


 انتخابي براي مشكل‌پسندان

در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟

اگر قرار است در يكي از روزهاي نوروزي با جمعي از دوستان‌تان وعده غذاخوري بگذاريد بد نيست به يك رستوران چند منظوره برويد تا سلايق همه اعضاي گروه درنظر گرفته شود. گاهي وقت‌ها انتخاب رستوراني كه بتواند در عين حال غذاهاي ايراني و فرنگي را با هم سرو كند دشوار است اما رستوران نارنجستان اين ويژگي را دارد چون به همان راحتي كه مي‌توانيد در اين رستوران خاويار ايراني، كباب لقمه زعفراني، سبزي‌پلو، قزل‌آلا، باقالي پلو و ماهيچه را سفارش دهيد، مي‌توانيد از منوي غذاهاي فرنگي آن ميگوي اسپانيايي، پاستا آلاكاربونارا، كباب ژاپني و چيكن ساته سفارش دهيد.

آدرس: براي اين تجربه به يادماندني بايد سري به طبقه يازدهم برج سرو واقع در سعادت‌آباد بزنيد.


 اگر به هندي‌ها علاقه‌منديد

اگر تا امروز امكان تجربه غذاهاي هندي را نداشته‌ايد حتما تصور مي‌كنيد تمامي غذاهايي كه آنها سرو مي‌كنند به تندي فلفل‌هاي چيلي آتش به جان‌تان می‌اندازد.

در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟

نگران نباشيد در رستوران دهلی دربار حتي براي گياهخواران هم منوي مخصوص و آتشي وجود دارد. در اين رستوران مي‌توانيد با انتخاب تيكاي كشميري، ساكوالای پنجابي و پلوي ماهاراشي خودتان را در ناف دهلي تصور كنيد. پيشنهاد ما اين است كه بعد از صرف غذا حتما يك فنجان ماسالا چاي سفارش دهيد.

آدرس: براي اين تجربه به يادماندني بايد سري به خيابان اسداللهي واقع در خيابان دربند تجريش بزنيد.


 اگر رستوران گياهي را ترجيح مي‌دهيد

در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟

يكي از مشكلاتي كه اغلب گياهخواران به آن دچارند انتخاب‌هاي محدودي است كه منوي غذايی اغلب رستوران‌هاي گياهي در اختيارشان قرار مي‌دهد. ما رستوراني گياهي را به شما معرفي مي‌كنيم كه در آن مي‌توانيد انواع بشقاب‌ها و لقمه‌هاي غذايي گياهي را سفارش دهيد. انواع گراتن، لازانيا و پنه‌هاي گياهي در كنار پلوي مخصوص رستوران آناندا مي‌تواند يك وعده غذايي هيجان‌انگيز باشد اما هيچ چيز هيجان‌انگيز‌تر از سوپ مينسترون به عنوان پيش غذا، كالزون ليونه به عنوان غذاي اصلي و الماس آبي به عنوان دسر نيست.

آدرس: اختياريه جنوبي جنب مخابرات


 در مركز پايتخت غذاي چيني بخوريد

در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟

اگر به غذاهاي دريايي و چيني علاقه‌منديد يا دوستاني داريد كه تجربه يك وعده غذاي چيني حسابي وسوسه شان كرده مي‌توانيد به مركز شهر سري بزنيد و خاطره يك وعده غذاي چيني با چوب‌هاي غذاخوري را براي مدت‌ها در خاطرتان ثبت كنيد. يكي از معروف‌ترين غذاهاي اين رستوران كه خيلي با ذائقه ايراني‌ها سازگار است مرغ با سس شيرين و ترش است. اما شايد حيف باشد به «رستوران چيني» سري نزنید و براي يك بار هم كه شده طعم اردك پكن داك يا لابستربسبك كانتن را تجربه نكنيد

آدرس: كوچه عبده بالاتر از ميدان وليعصر(عج)


 كباب‌خوري به سبك مغول‌ها

در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟

افرادي كه اهل تست كردن و تجربه‌هاي جديد هستند حتما از رستوران‌هاي مغولي استقبال مي‌كنند. مخصوصا آنها كه كباب را به هر غذاي ديگري ترجيح مي‌دهند مي‌توانند لذت خوردن يك كباب‌خوري حسابي به شيوه مغول‌ها را در رستوران مغولي راشن تجربه كنند. اگر براي اولين بار است كه خوردن غذاهاي مغولي را تجربه مي‌كنيد بد نيست بدانيد كه انواع كباب‌ها و باربيكيوهاي مغولي در مخلوطي از سبزيجات، سس مخصوص و روغن زيتون طبيعي تفت داده مي‌شوند و طعمي ويژه دارند. يان كباب‌ها از جمله سالم‌ترین كباب‌هايي هستند كه ممكن است شانس مصرف‌شان را داشته باشيد چون در كنار حجم قابل‌ملاحظه‌اي از سبزيجات و فيبر سرو مي‌شوند. پس حتما تمپوراي مرغ و ميگو، كباب ميگوي مغولي و باربيكيو مغولي را امتحان كنيد.

آدرس: شهرك قدس  (غرب)، ايران زمين،‌ مركز تجاري گلستان


 نوستالژيك بازي با سندباد و علي‌بابا

در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟

براي شما كه غذاهاي اصيل و سنتي ايراني را به هر غذاي ديگري ترجيح مي‌دهيد انتخاب‌هاي زيادي وجود ندارد. به هر رستوران سنتي كه پاي بگذاريد با تنوعي از غذاهاي اصيل ايراني مواجه مي‌شويد. اگر چه كيفيت غذاها در همه رستوران‌ها شبيه هم نیست. درهرحال رستوران سندباد از آن دست رستوران‌هايي است كه دكوراسيوني بسيار متفاوت دارد. فضاي داخلي اين رستوران شبيه عرشه كشتي طراحي شده است. تورهاي ماهيگيري، نگارگري‌هاي سبز و قرمز، فانوس‌هاي قديمي و آويزهايي كه تداعي كننده سبك زندگي مردمان جنوب است، ديوارهاي اين رستوران را تزئين كرده است. در اين رستوران علاوه بر ازون‌برون كبابي و ميگو با سس تاتار مي‌توانيد استيك شيرماهي و باقالي‌پلو با گوشت بره را سفارش دهيد.

آدرس:  خیابان طالقانی، هتل پارسا


 تجربه‌اي متفاوت در يك فضاي جنوبي

در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟

اگر تجربه سفر به كشورهاي حاشيه خليج فارس يا ديگر كشورهاي عربي را داشته باشيد حتما طعم و عطر ادويه‌هاي گرم و كم نظير آنها را هنوز زير دندان داريد. اگر به اين زودي‌ها فرصت سفر دوباره به اين كشورها را نداريد اما هوس خوردن يك غذاي خوشمزه مصري يا لبناني به سرتان زده، سري به رستوران هرمز بزنيد. در اين رستوران مي‌توانيد با خيال راحت يك كباب سوري يا مصري سفارش دهيد و فيله گوساله كه با ادويه‌ عربي و تند چاشني‌دار شده ميل كنيد. اگر مي‌خواهيد يك بار ديگر طعم حمص، متبل، تبوله، فتوش و ديگر سالادهاي عربي را تست كنيد مي‌توانيد يك تجربه متفاوت و كم‌نظير را در اين رستوران پشت سر بگذاريد

آدرس: خيابان كريم‌خان، ابتداي خرمند جنوبي


 اگر امسال به شمال سفر نمي‌كنيد

در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟

براي خيلي‌ها كه امسال برنامه متفاوتي براي نوروزشان تدارك ديده‌اند و برخلاف سال‌هاي گذشته تصميم دارند امسال را در تهران بگذرانند پيشنهاد ويژه‌اي داريم. اگر فكر مي‌كنيد طاقت دوري از شمال را نداريد و ممكن است هر آن خيال‌تان به يكي از رستوران‌هاي شمال كشور پر بكشد و عطر ميرزاقاسمي و واويشكا و باقالي قاتوق هوش از سرتان ببرد با ما همراه باشيد. ما به شما مي‌گوييم كه در همين تهران خودمان چطور مي‌توانيد دست پخت بهترين سرآشپزان گيلكي را بچشيد. كافي است در يكي از شب‌هاي نوروز سري به رستوران گيلك بزنيد.

.آدرس: رستوران گيلك در مجتمع پارك پرنس


بهترين غذاهاي دريايي با عطر بندر

در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟

اگر اهل ريسك نيستيد و مي‌خواهيد امسال با اهل منزل در آب و هوايي معتدل نه گرم و نه سرد بهارتان را بگذرانيد، راهي جز سفر به شهرهاي جنوبي نداريد. هواي بهاري در اين شهرها بسيار مطبوع و لذت‌بخش است. بندرعباس يكي از اين شهرهاست كه مي‌تواند جاذبه‌هاي زيادي براي افرادي كه تا به حال به اين شهر سفر نكرده‌اند داشته باشد. رستوران سامكو در بندرعباس يكي از بهترين‌ فضاهايي است كه مي‌توانيد غذاهاي خوش‌عطر و پرادويه جنوبي را در رنگ‌هاي مختلف سفارش دهيد. در اين رستوران مي‌توانيد تركيبي از غذاهاي سنتي جنوبي را در كنار غذاهاي مدرن سفارش دهيد. 

آدرس: بندرعباس، اليه جنوبي نبش 20 متري ديداس  مراجعه كنيد.


كباب‌خوري در دل جنگ‌هاي ابر

در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟

اگر بنا داريد امسال بهاري متفاوت را در دل جنگل‌هاي ابر در نزديكي شاهرود بگذرانيد بي‌ترديد تجربه‌اي متفاوت و هيجان‌انگيز را پشت سر مي‌گذاريد. براي خيلي‌ها هيجان‌انگيز است كه در منطقه‌اي كه در دل كوير واقع است جنگلي چنين سرسبز و جذاب وجود داشته باشد. سبزي‌پلو ماهيچه، قورمه، كالاجوش و گورماست از جمله غذاها و پيش‌غذاهاي معروف اين منطقه است كه طرفداران زيادي دارد. فراموش نكنيد در كنار اين غذاها از نان محلي و فتير مخصوص اين شهرستان نيز تهيه كنيد و براي عصرانه‌هايي كه در جنگل مي‌گذرانيد از آن ميل كنيد.

 آدرس: براي دسترسي به خيابان فردوسي شاهرود مراجعه كنيد.


 كلم‌پلوي شيرازي وسط معماري زنديه

در ایام نوروز کدام رستوران ها بریم؟

اگر تصميم داريد نوروز امسال را در شيراز بگذرانيد جاي نگراني نيست چون به شهر رستوران‌ها و كافه‌هاي هميشه باز قدم مي‌گذاريد. اما پيشنهاد ما براي شما اين است كه حتما يكي از وعده‌هاي غذايي‌تان را در رستوران سنتي صوفي ميل كنيد. در اين رستوران كه به سبك كاملا سنتي و مشابه معماري دوران زنديه تزئين شده با حال و هواي قديمي و دوست داشتني شيراز آشنا مي‌شويد. آجرهاي سه سانتي، نورپردازي ملايم و زردرنگ و طاقديس‌هاي خوش تراش آن تصويري فراموش‌نشدني را تا مدت‌ها براي‌تان به همراه دارد. از كلم‌پلو و لوبياپلوي شيرازي بگير تا انواع كباب دريايي و ماهي منقلي خليج فارس در اين رستوران سرو مي‌شود و نقطه قوت اين رستوران بخش سنتي و مدرن آن است كه امكان سرو غذا روي ميز و تخت‌هاي سنتي را براي مشتري فراهم مي‌كند.

آدرس: بلوار ستارخان شهر شيراز


 هتل عباسي به صرف سياح