تبریک نوروزی ظریف به مردم جهان در توئیتر
۱۸۹۰۶۶
۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۳:۳۱
۱۷۷۱۶ 
وزیر امور خارجه ایران طی پیامی به مناسبت سال جدید در صفحه توئیتر خود نوشت که امیدوار است نوروز طلیعه روزی نو برای جهان باشد.
خبرگزاری تسنیم: "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران طی پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: ایرانی‌ها و بسیاری دیگر نوروزدر آستانه جشن گرفتن نوروز هستند. باشد که نوروز طلیعه روزی نو برای جهان باشد.

مذاکرات هسته‌ای ایران در لوزان سوئیس امروز وارد پنجمین روز خود شده است و شاید جلسات امروز نقش تعیین کننده‌ای در سرنوشت این دور و ادامه بیشتر یا پایان آن در روز جمعه داشته باشند.

در همین حال برخی منابع از احتمال ادامه مذاکرات تا روز یکشنبه خبر می‌دهند.

ادامه مذاکرات طی چند روز آینده هم منوط به میزان پیشرفت طی امروز و فردا خواهد بود. در صورت پیشرفت مطلوب و نیاز به تدوین متن توافق، انتظار می‌رود تیم مذاکره کننده ایرانی، روزهای آغازین سال نو را در محل مذاکرات هسته‌ای سپری کند.

هرچند که برخی منابع پیشتر از احتمال پایان مذاکرات در روز جمعه خبر داده بودند اما باید منتظر بود و دید که جلسات روز پنجشنبه در لوزان چه روندی را دنبال خواهد کرد و وضعیت مذاکرات جاری را مشخص‌تر خواهد کرد.

مقامات کشورمان گفته‌اند که مذاکرات تا زمانی که نیاز باشد ادامه خواهد یافت و عید نوروز مانعی برای این کار نخواهد بود.

"جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا امروز در جمع خبرنگاران گفت که در حال به پیش بردن موضوعات سخت قرار داریم اما ما پیشرفت‌های را بدست آورده‌ایم و به سختی در حال کار کردن هستیم.

ظریف نیز امروز پس از دیدار خود با همتای آمریکایی‌اش گفت: مذاکرات به پایان خود نزدیک شده است.
برچسب ها: