رابطه چاقی و لاغری با ماه تولدتان!
۱۸۹۴۵۸
۱۲ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۳
۶۱۰۶۸
اغلب ما حتی اگر چاق نباشیم یا بلای خانمان سوز اضافه وزن گریبان مان را نگرفته باشد، باز هم بدمان نمی آید چند کیلو وزن کم کنیم و اندام متناسب تری داشته باشیم. اینجاست که پای انواع و اقسام رژیم های کاهش وزن به زندگی مان باز می شود.

مجله اینترنتی برترین ها

مجله همشهری تندرستی - نیلوفر علیزاده: اغلب ما حتی اگر چاق نباشیم یا بلای خانمان سوز اضافه وزن گریبان مان را نگرفته باشد، باز هم بدمان نمی آید چند کیلو وزن کم کنیم و اندام متناسب تری داشته باشیم. اینجاست که پای انواع و اقسام رژیم های کاهش وزن به زندگی مان باز می شود.

از رژیم سوپ کلم گرفته تا رژیم گریپ فروت، خام خواری، شمارش کالری و... تجربه نشان می دهد که خیلی وقت ها این برنامه های کاهش وزن که برای خاله و دخترخاله و دوست نزدیک مان جواب داده. به درد ما نمی خورد و تنها چیزی که برای مان باقی می گذارد پوست خراب، ریزش مو و یک اشتهای سیری ناپذیر است. تا به حال با خودتان فکر کردید که شاید نادیده گرفته شدن ویژگی های فردی که ماه تولدمان در وجود ما رقم می زند و ما را تبدیل به یک نمونه منحصر به فرد می کند، باعث می شود نتوانیم با این رژیم ها وزن کم کنیم؟

برج حمل (فروردین)


بخورنخور به سبک ستاره ها

احتمال اینکه متولدان برج حمل یا همان ماه فروردین اصلا نیازی به از دست دادن وزن نداشته باشند، خیلی بالاست. متولدان این ماه معمولا اضافه وزن چندانی ندارند و با 4-5 کیلو کاهش وزن دوباره می توانند به دوران اوج خودشان برگردند و تناسب اندام پیدا کنند. یکی از خوشبختی های بزرگ متولدان ماه فروردین، بالابودن متابولیسم یا سوخت و ساز پایه بدن شان است.

البته بعد از گذشت فصل زمستان، فعالیت طبیعی شما به مرور کمتر می شود و به همین خاطر ممکن است اینجا و آنجای بدن تان، سروکله چربی های اضافه پیدا شده و دچار چاقی موضعی شوید، کار شما برای خلاص شدن از شر پهلو یا شکم قلمبه، بسیار ساده است؛ کافی است غذاهای پرکربوهیدرات (کربوهیدرات های ساده یا همان نان و برنج سفید، ماکارونی بدون سبوس و...) و پرچرب را از برنامه غذایی روزانه تان حذف کنید و فعالیت بدنی روزانه تان را تا 45 دقیقه در روز افزایش دهید تا دوباره متناسب شوید!

برج ثور (اردیبهشت)


بخورنخور به سبک ستاره ها

مبارزه برای کاهش وزن برای متولدان ماه اردیبهشت، بسیار دشوار است؛ چون شما غذاهای خوب را دوست دارید و نمی توانید از آنها دل بکنید و از آن بالاتر عاشق غذاخوردن هستید. با این حال شما می توانید هر دو اینها را با هم داشته باشید. می پرسید چطور؟ پیشنهاد مان برای اردیبهشتی های خوش خوراک این است که مصرف میوه، سبزی و نان و غلات سبوس دار را در برنامه غذایی روزانه تان افزایش دهید. به این ترتیب بدون نیاز به فداکاری های بزرگ می توانید فیبر بیشتری دریافت کرده، زودتر سیر شوید و سریع تر به وزن دلخواه تان برسید. درضمن، فراموش نکنید که ورزش برای شما حیاتی است.

برج جوزا (خرداد)


بخورنخور به سبک ستاره ها

اگر خردادی هستید و اضافه وزن دارید، به احتمال زیاد دلیلش این است که معمولا باعجله و هول هولکی غذا می خورید و اغلب غذاهای تان هم از نوع غذاهای سه سوته فست فودی است. البته نگران نباشید، نمی خواهیم فست فودهای عزیز دل تان را از شما بگریم، فقط پیشنهاد می کنیم که انواع سالم آنها را انتخاب کنید، مثلا ساندویچ مرغ تنوری را جایگزین همبرگر چرب کنید، به جای سس مایونز از سس های کم چرب استفاده کنید، نان ساندویچ تان را از نوع قهوه ای یا سبوس دار انتخاب کنید، سعی کنید غذاهای تان بیشتر تنوری و کبابی باشد تا چرب و سرخ شده. یک هفته به این توصیه ها عمل کنید تا ببینید عقربه های ترازو با چه سرعتی پایین می روند و خودتان چقدر احساس سبکی می کنید.

برج سرطان (تیر)

بخورنخور به سبک ستاره ها

درست است که شما عاشق آشپزی هستید و هرگز غذایی را که خودتان نچشیده باشید، سرمیز یا سفره نمی برید و برای خانواده سرو نمی کنید، با این حال شما هم شانس زیادی برای رسیدن به تناسب اندام دارید. برای رسیدن به این هدف باید به جای وعده های غذایی پرحجم، حجم وعده ها را کم کرده و غذاهای کم کالری را که مملو از سبزیجات پرفیبر هستند، بپزید. همچنین هروقت هوس کردید میان وعده بخورید یا به غذا ناخنک بزنید، کمی پیاده روی کنید یا یکی، دو لیوان آب بیاشامید. درضمن راه رفتن در شب و زیر نور ماه به شما که به شدت تحت تاثیر ماه هستید، توصیه می شود.

برج اسد (مرداد)


بخورنخور به سبک ستاره ها

شیرها معمولا عاشق غذاهای سنگین و چرب هستند. از لازانیا و پاستای آلفردو گرفته تا باقالی پلوی چرب یا کباب و... در این حالت هیج راهی برای لاغرشدن و رسیدن به تناسب اندام وجود ندارد، مگراینکه کمی به خودتان سختی بدهید و روغن، چربی، پنیر پیتزا، خامه، کره و... را در برنامه غذایی روزانه خود محدود کنید.

پیشنهاد ویژه ما برای مردادی ها امتحان کردن غذاهای چینی است. اگرچه ظاهرشان ممکن است باعث شود احساس بیداری کنید، ولی کافی است یک بار طعم چاینیز (غذای چینی) را امتحان کنید تا مشتری شوید.

برج سنبله (شهریور)

بخورنخور به سبک ستاره ها

طبیعت شما را جوری پرورانده که به سلامتی تان اهمیت زیادی می دهید و به همین خاطر حتی اگر اضافه وزن داشته باشید، چهار تا پنج کیلو بیشتر نیست و برای  خلاص شدن از شر آن به راحتی می توانید با محدودکردن شیرینی، شکلات و اسنک های کوچک پرکالری به هدف برسید.

برج میزان (مهر)


بخورنخور به سبک ستاره ها

متولدان ماه مهر از متولدان سایر ماه ها، متعادل تر هستند و به همین خاطر کمتر پیش می آید که دچار اضافه وزن باشند. با این حال اگر می خواهید کمی لاغر شوید، یادتان باشد که کلمه جادویی شما «تعادل» است و به همین  خاطر رژیم هایی مثل سوپ کلم، گریپ فروت، پروتئین و... با طبیعت تان جور در نمی آید.

درعوض بهتر است یک رژیم متعادل و متنوع را برمبنای شمارش کالری امتحان کنید.

برج عقرب (آبان)


آبانی ها کمی سخت وزن کم می کنند، اما لازم نیست ناامید شوید چون با اراده و عزم راسخی که از شما سراغ داریم، مطمئن هستیم که با پیروی از یک رژیم کم کالری و ورزش مداوم می توانید به هدف برسید. در کنار این دو اصل اساسی، محصولاتی مانند چای سبز را نیز که باعث تقویت متابولیسم می شود، امتحان کنید.

برج قوس (آذر)


بخورنخور به سبک ستاره ها

به عنوان یک کماندار شما هیچ مشکلی با ورزش کردن ندارید و خیلی وقت ها حیت به جای راه رفتن معمولی هم می دوید. البته ممکن است در طول فصل سرد که متابولیسم بدن کمی پایین می آید، دچار اضافه وزن شده باشید که آن هم با محدودکردن حجم وعده های غذایی و خوردن پنج وعده غذای کوچک تر در طول روز قابلحل است.

برج جدی (دی)

ساختار طبیعی بدنی شما جای زیادی برای اضافه وزن باقی نمی گذارد، اما اگر می خواهید هیکلی متناسب داشته باشید ترکیبی از ورزش هایی مانند یوگا و تای چی را همرا با دو، پیاده روی، شنا و دوچرخه سواری پیشنهاد می کنیم.

برج دلو (بهمن)


وقتی خسته هستید تمایل زیادی به غذاخوردن دارید، بنابراین پروسه کاهش وزن برای شما بیشتر روحی و روانی است تا جسمانی. کافی است استرس تان را کم کنید و در مواقع ناراحتی، ترس، عصبانیت، افسردگی، تنهایی و... به کار دیگری جز غذاخوردن پناه ببرید.
 
برج حوت (اسفند)


بخورنخور به سبک ستاره ها

یک اسفندی هرگز ییشنهاد خوردن یک بشقاب ماکارونی پرچرب مملو از پنیر را رد نمی کند. البته شما معمولا غذا می خورید تا به آرامش برسید و خود غذا اهمیت کمتری برای تان دارد. پس اگر با ورزش کردن و... بتوانید آرامش گمشده زندگی تان را پیدا کنید، دیگر لازم نیست کالری اضافه بگیرید و خود به خود لاغر می شوید.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج