«بلاروس هرگز بخشی از روسیه نمی‌شود»
۱۹۱۱۹۴
۱۳ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۷
۲۲۴۳۹ 
رییس‌جمهوری بلاروس اعلام کرد که این کشور بخشی از روسیه نخواهد شد و رهبری روسیه نیز هرگز چنین خواسته‌ای را مطرح نکرده است.
ایسنا: الکساندر لوکاشنکو، رییس جمهوری بلاروس به خبرنگار بلومبرگ گفت: رهبری روسیه هرگز مستقیما چنین درخواستی که بلاروس باید بخشی از این کشور باشد را مطرح نکرده است. ما یک کشور مستقل بوده و خواهیم بود و به مسیرمان ادامه می‌دهیم.

رییس جمهوری بلاورس در ادامه عنوان داشت:‌ سیاست‌مداران زیادی در روسیه هستند که خواسته‌های امپریالیستی دارند و بلاروس را بخشی از شمال غرب روسیه می‌بینند. ما برای این مساله پاسخ خاصی داریم و هرگز بخشی از شمال غرب روسیه نخواهیم بود. تا جایی که من می‌دانم ما هرگز با روسیه درگیری نخواهیم داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: رهبری روسیه دلیلی برای قطع روابط حسنه با بلاروس ندارد. نکته جنگ علیه ما چیست؟ هیچ دلیلی برای آن وجود ندارد و به همین علت است که من فکر می‌کنم روسیه علیه بلاروس نخواهد جنگید.

لوکاشنکو در ادامه گفت: باید به اتهامات دخالت در مسائل داخلی کشور‌های همسایه علی‌الخصوص توسط آمریکا و اتحادیه اروپا رسیدگی شود. آمریکا و اتحادیه اروپا در لیبی، عراق و سایر بخش‌های جهان به دنبال چه چیزی هستند؟ آنها در این مناطق منافع حیاتی دارند.

وی در خاتمه تاکید کرد که بحران اوکراین روابط روسیه و بلاروس را خدشه‌دار نکرده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج