دادستان‌ کل‌ کشور، پیگیر حادثه فرودگاه جده
۱۹۵۱۵۴
۲۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۳
۱۵۸۴۱
دادستان کل کشور گفت: در نامه‌ای به دادستان کل کشور عربستان، به طور جد خواسته‌ام با جدیت پرونده فرودگاه جده را پیگیری و رصد کند به نحوی که دو مجرم آن به جزای عمل و اشد مجازات برسند.
واحد مرکزی خبر: حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: از شخص دادستان کل عربستان در این نامه خواسته‌ام با اجرای عدالت کیفری کار را به شکلی دنبال کند که هم درس عبرتی باشد برای دیگران و هم امنیت زائران بیت الله الحرام و حرم امن الهی برای همیشه تامین و تضمین شود.

وی  افزود: بخش بین الملل دادستانی کل کشور کار را تا حصول نتیجه دنبال خواهد کرد و این پیگیری علاوه بر آن چیزی است که وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت در حال انجام آن است و ما هم از طریق مقامات قضایی عربستان به پیگیری این پرونده ادامه خواهیم داد.

رئیسی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضع پرونده گفت: آنچه ما دنبال کردیم وعده‌هایی است که مسئولان عربستانی دادند و تاکید کرده‌اند که کار در بخش دادستانی عربستان در حال دنبال و کامل شدن تحقیقات است.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه کار پیگیری پرونده باید به صورت سریع و جدی باشد، افزود: این احساس ناامنی که در قلوب همه مسلمانان به ویژه مردم ما ایجاد شده است باید به نحوی به احساس امنیت تبدیل شود.

رئیسی گفت: انتظار مردم این است که ماموران متخلف و مجرمی که دست به این عمل زشت زده‌اند و به دو نوجوان ایرانی تعرض کرده‌اند سریعاً به مجازاتشان رسیدگی شود.

وی درباره ادامه بازداشت مجرمان نیز افزود: تا آنجایی که ما اطلاع داریم مجرمان در بازداشت هستند، تحقیقات از آنان صورت می‌گیرد و بر اساس وعده‌هایی که دستگاه قضایی عربستان داده رسیدگی به سرعت در حال انجام است و ما هم روند را تا حصول نتیجه رصد می‌کنیم.

دادستان کل کشور با بیان اینکه آنچه اتفاق افتاد باعث نگرانی همه مسلمانان جهان شد، گفت: چون مکه و مدینه دو حرم امن الهی و مسئولان عربستانی طبق همه قوانین و مقررات موظف به ایجاد امنیت برای همه زائران بیت الله الحرام هستند احترام و امنیت زائران از ورود تا خروج باید محفوظ باشد.

رئیسی گفت: این کار بسیار زشت و ناپسند که در جده روی داد از این جهت ناپسندی آن بیشتر شده است که دو مامور کشور عربستان آن را مرتکب شده‌اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج