مواد‌مخدر در رايانه بچه‌ها!
۱۹۵۴۹
۱۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۰
۵۳۵۶ 
اعتياد به اينترنت، عصب‌هاي مغزي نوجوانان را نابود كرده و به اندازه مصرف شديد مواد‌مخدر به مغز آن‌ها آسيب وارد مي‌كند.
برترین مجله اینترنتی ایرانبرترین ها:  اعتياد به اينترنت، عصب‌هاي مغزي نوجوانان را نابود كرده و به اندازه مصرف شديد مواد‌مخدر به مغز آن‌ها آسيب وارد مي‌كند. اين آسيب به حدي است كه محققان نمونه‌هاي آن را در افرادي مشاهده كرده‌اند كه به كوكائين و حشيش اعتياد دارند.

آخرين تحقيقات دانشمندان نشان مي‌دهد، نگراني والدين در مورد استفاده طولاني‌مدت فرزندان‌شان از رايانه كاملا منطقي است و آن‌ها حتما بايد در اين مورد نظارت بيشتري داشته باشند. اعتياد به اينترنت باعث مي‌شود نوجوانان مدت زمان بسيار طولاني را در پشت رايانه به سر ببرند، به‌طوري زندگي طبيعي آن‌ها مختل شود. در اين حالت اگر دسترسي اين افراد به اينترنت حتي براي چند ساعت محدود شود، نشانه‌هايي از استرس، نگراني و حتي افسردگي در آن‌ها ظاهر مي‌شود.عكسبرداري از مغز معتادان به اينترنت نشان مي‌دهد، عصب‌هاي خاصي در مغز آن‌ها دچار آسيب‌ديدگي مي‌شود كه بخش‌هاي بسيار مهمي از مغز را به يكديگر متصل مي‌كنند. از اين بخش‌ها مي‌توان به مراكز تصميم‌گيري، كنترل رفتار و درك احساسات اشاره كرد. محققان همچنين اعلام كردند؛ تفاوت بين مغز انسان‌هاي عادي با انسان‌هاي معتاد به اينترنت، به‌طور شگفت‌آوري زياد است.

يكي از مهم‌ترين دلايل اعتياد به اينترنت سرزدن به سايت‌ها اجتماعي است. براي بعضي از نوجوانان علاقه به ماندن و گشت‌و‌گذار در اين سايت‌ها به‌قدري شديد است كه ممكن است، حالت اعتياد به‌خود بگيرد. دانشمندان معتقدند در شديدترين حالت ترك اين اعتياد ممكن است از كنار گذاشتن سيگار و حشيش هم مشكل‌تر باشد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج