تاکید ظریف بر ضرورت حمایت اروپا از مذاکرات
۱۹۵۵۳۴
۲۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۲
۸۰۷۸ 
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با نخست وزیر پرتغال، بر ضررت تعامل مسوولانه کشورهای اروپایی در حمایت از مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 تاکید کرد.
ایرنا: محمد جواد ظریف وزیرامور خارجه کشورمان که برای یک دیدار رسمی به پرتغال سفر کرده، با پدرو پاسوس کوئلو نخست وزیر پرتغال دیدار وگفت وگو کرد .

وزیر امور خارجه کشورمان دراین دیدار ابراز امیدواری کرد که مناسبات دو کشور بیش از گذشته گسترش یابد .

وی برای افزایش گفت وگوهای بین ادیان وتمدن ها وهمچنین تقویت همکاری ها درزمینه های فرهنگی، صنعت گردشگری وحمل ونقل بین دو کشور اعلام آمادگی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین مواضع جمهوری اسلامی ایران در مورد تحولات یمن را تشریح کرد .

ظریف با تشریح اقدامات صادقانه ، قاطعانه وبدون تبعیض جمهوری اسلامی ایران درمقابله با تروریسم، بر ضرورت همراهی اروپا در برخورد با این پدیده به منظور افزایش ثبات وامنیت منطقه وجهان تاکید کرد .

وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: مبارزه با موادمخدر وقاچاقچیان ازمهمترین زمینه های همکاری های مشترک بین ایران و اروپاست که توجه بیشتر اروپاییان را می طلبد.

پدرو پاسوس کوئلو نخست وزیر پرتغال نیز دراین دیدار تصریح کرد: دستیابی به توافق جامع درقضیه هسته ای برای اروپا وجهان از اهمیت بالایی برخورداراست.

نخست وزیر پرتغال تصریح کرد : البته ادامه راه نیز کار سختی را می طلبد تا ضمن تقویت اعتماد سازی متقابل، گام های نهایی نیز برای دستیابی به این توافق برداشته شود.

نخست وزیر پرتغال خاطر نشان کرد : باتوجه به اهمیت مقابله با تروریسم، ایران وپرتغال مسوولیت مشترکی برای اصلاح رویکرد برخی ازکشورها درمبارزه با این پدیده دارند واروپا و کشورهای همراه او باید مکانیزم های مختلف و جدیدی را در راستای مبارزه با تروریزم بکار گیرند.

دراین دیدار همچنین طرفین برای همکاری های مشترک درمناطق مختلف جغرافیایی مانند آمریکای لاتین و کشورهای پرتغالی زبان وآفریقا اعلام آمادگی کردند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج