رایزنی تلفنی ظریف و بان کی مون
۱۹۵۷۹۲
۲۷ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۹
۲۴۰۳۱ 
بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد امروز در تماس تلفنی با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور در خصوص مهمترین مسایل جهانی و منطقه ای گفتگو و تبادل نظر کرد.
خبرآنلاین: بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد امروز در تماس تلفنی با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور در خصوص مهمترین مسایل جهانی و منطقه ای گفتگو و تبادل نظر کرد.

در این تماس، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره ادامه حملات عربستان سعودی به مردم و زیرساخت های یمن بر توقف فوری این حملات و ارسال کمک به مردم بی دفاع این کشور تاکید کرد. دکتر ظریف با اشاره به طرح چهار ماده ای ایران برای خاتمه بحران یمن بر انجام هر چه سریعتر گفتگوها میان گروههای یمنی تاکید و آمادگی کشورمان را بر ای حل این بحران اعلام کرد.

آقای بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز در این گفتگو ضمن قدرانی از تلاش های جمهوری اسلامی ایران بر پایان مسالمت آمیز بحران یمن و لزوم ارسال فوری کمک های پزشکی و غذایی به آسیب دیدگان در این کشور تاکید کرد. دبیرکل سازمان ملل همچنین ضمن ابراز خرسندی از روند مذکرات ایران و پنج به اضافه یک آمادگی سازمان ملل را برای کمک به حصول توافق نهایی اعلام داشت.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج