راه‌‌ اندازی 2 غول پتروشیمی جهان در ایران
۱۹۵۸۷۸
۲۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۶
۱۹۹۷۵
معاون وزیر نفت از آغاز شمارش معکوس راه‌اندازی فاز دوم خط اتیلن غرب و پتروشیمی کاویان به‌عنوان بزرگترین خط لوله و تولیدکننده اتیلن صنعت پتروشیمی جهان خبر داد.
خبرگزاری مهر: معاون وزیر نفت از آغاز شمارش معکوس راه‌اندازی فاز دوم خط اتیلن غرب و پتروشیمی کاویان به‌عنوان بزرگترین خط لوله و تولیدکننده اتیلن صنعت پتروشیمی جهان خبر داد.

عباس شعری مقدم درباره آخرین وضعیت راه اندازی خط لوله اتیلن غرب و مجتمع‌های پتروشیمی مسیر این خط لوله پتروشیمیایی، گفت: با بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی و افزایش خوراک اتان امسال فاز دوم مجتمع پتروشیمی کاویان در مدار بهره برداری قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه مجتمع پتروشیمی کاویان بزرگترین تامین کننده خوراک اتیلن خط لوله اتیلن غرب است، تصریح کرد: این مجتمع پتروشیمی از ظرفیت تولید سالانه بیش از دو میلیون تن اتیلن برخوردار بوده که علاوه بر تامین پتروشیمی های مسیر خط اتیلن غرب مقادیری از آن هم صرف تامین خوراک صنایع پتروشیمی ماهشهر خواهد شد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه پیش بینی می شود تا پایان نیمه نخست سال جاری امکان آغاز تولید اتیلن در فاز دوم مجتمع پتروشیمی کاویان فراهم شود، تصریح کرد: همزمان با بهره برداری از فاز دوم پتروشیمی کاویان راه اندازی فاز دوم خط لوله اتیلن غرب در سال جاری هم در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام مسئول فاز دوم خط لوله اتیلن غرب قطعا تا نیمه نخست سال جاری آماده تزریق خوراک خواهد شد، بیان کرد: با راه اندازی این بخش، خوراک اتیلن به پتروشیمی مهاباد تحویل خواهد شد و با وجود این که این طرح در سالهای گذشته به دلیل برخی مشکلات با تاخیر در ساخت مواجه بوده اما امسال خط لوله اتیلن غرب به طور کامل وارد مدار شده و خوراک مورد نیاز مجتمع‌های پتروشیمی واقع در مسیر را تامین کند.

عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه فاز دوم خط اتیلن غرب با طول ٥٨٥ کیلومتر در مسیر کرمانشاه تا مهاباد اجرا شده است، تبیین کرد: بر این اساس در سال جاری با تولید محصول در پتروشیمی‌های لرستان، کردستان و مهاباد ظرفیت تولید مجتمع های واقع در مسیر این خط افزایش می یابد

شعری مقدم با تاکید بر اینکه همزمان با راه اندازی چندین مجتمع پتروشیمی در مسیر خط لوله اتیلن غرب به میزان قابل توجه ای هم اشتغال در استان های غرب کشور ایجاد خواهد شد، یادآور شد: علاوه بر این امکان راه اندازی طرح‌های صنایع تکمیلی پتروشیمی هم در مسیر خط لوله اتیلن غرب فراهم خواهد شد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج