آیت‌ الله جوادی‌ آملی فتوای جهاد داده‌ است؟
۱۹۶۹۲۱
۳۱ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸
۳۴۸۲۹
جت‌الاسلام والمسلمین واعظ جوادی، فرزند آیت‌الله‌ جوادی آملی گفت: آنچه آیت‌الله‌ جوادی آملی درباره نجات مکه و مدینه از دست آل سعود به عنوان جهاد اکبر معرفی کرده‌اند، در فضایی علمی و در درس تفسیر مطرح شده است.
خبرگزاری ایکنا: جت‌الاسلام والمسلمین واعظ جوادی، فرزند آیت‌الله‌ جوادی آملی گفت: آنچه آیت‌الله‌ جوادی آملی درباره نجات مکه و مدینه از دست آل سعود به عنوان جهاد اکبر معرفی کرده‌اند، در فضایی علمی و در درس تفسیر مطرح شده است.

وی ادامه داد: اقتضائات مباحث علمی یک طور است و مسایل فقهی و اجتماعی به گونه‌ای دیگر است و باید میان این دو تفاوت قائل شویم.

واعظ جوادی گفت: ایشان در بحث درس تفسیر خود در چند روز گذشته به اقتضاء بحث فرمودند که حرمین شریفین را خداوند برای به جا آوردن حج و عبادت مسلمین اراده کرده است و تولیت آن هم باید با ولی الهی و افراد متقی باشد و قداست و امنیت حرم حفظ شود.

فرزند آیت‌الله جوادی آملی بیان کرد: ایشان کتابی با عنوان قداست و امنیت حرم دارند و این مسئله را به صورت بسیار گسترده‌ای بحث و بررسی کرده‌اند.

وی افزود: بحث ایشان درباره آزادسازی حرمین شریفین از دست آل سعود در اقتضائات علمی عنوان شده و مراد ایشان بحث جهاد به معنای مصطلح شرعی نبوده است.

وی تاکید کرد: در جمهوری اسلامی ایران که نظام اسلامی وجود دارد و رهبری و ولی فقیه آن را اداره می‌کند، چنین موضوعاتی باید از آن جایگاه دیده شود.

یادآور می‌شود، آیت‌الله جوادی آملی چند روز قبل در درس تفسیر در مسجد اعظم تاکید کرده بود: «امروز حرمین شریفین در اسارت آل سعود است و نجات این مکان‌های شریف از دست آنان جهاد اکبر برای تمامی ملت‌های مسلمان است.»
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج