دیدار دو وزیر ونزوئلا با وزیر خارجه ایران
۱۹۷۰۹۳
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۱
۱۰۹۰۳ 
خانم « دلسی رودریگز » وزیر امور خارجه و « آسدروبال چاوز» وزیر نفت ونزوئلا که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده‌اند، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کردند .
ایسنا: خانم « دلسی رودریگز » وزیر امور خارجه و « آسدروبال چاوز» وزیر نفت ونزوئلا که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده‌اند، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کردند .

دو طرف در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین المللی رایزنی کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بر لزوم گسترش مناسبات دو کشور در همه زمینه‌ها از جمله روابط سیاسی، اقتصادی و انرژی تاکید کرد.

ظریف تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از سیاستها و برنامه های ونزوئلا در چارچوب اوپک حمایت می کند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به برنامه برخی کشورها برای کاهش قیمت نفت تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران در جهت کاهش وابستگی به در آمد نفت حرکت می کند و این امر در بودجه امسال کل کشور رعایت شده است و براین اساس کاهش قیمت نفت تاثیر زیادی بر ایران نگذاشت .

ظریف خطر افراطی‌گری و تروریسم را یک خطر واقعی برای منطقه خواند که مبارزه با ان از سوی برخی کشورها جدی گرفته نمی‌شود.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز تاسف از اینکه برخی کشورها بحران یمن را به یک دعوای مذهبی تبدیل نموده‌اند ،اضافه کرد :این در حالی است که در یمن به گروههای مردمی حمله می‌شود و این حملات ارتباطی با مذهب آنها ندارد.

وی خاطر نشان ساخت : در یمن ساختار نظامی وجود ندارد که به آن حمله شود و حملات انجام شده علیه اهداف غیر نظامی است .

ظریف همچنین با اشاره به نامه ارسالی خود به دبیرکل سازمان ملل و وزرای امور خارجه همه کشورها در خصوص بحران یمن و طرح چهارماده ای ایران در این رابطه گفت : این طرح شامل آتش بس در زمین و هوا ،ارسال کمکهای انسانی ،گفتگوی بین یمنی ها بدون دخالت خارجی و تشکیل حکومت فراگیر است .

خانم « دلسی رودریگز » وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران ، برای توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها اعلام آمادگی نمود.

وزیر امور خارجه ونزوئلا با اشاره به روابط راهبردی دو کشور بر لزوم همکاری و هماهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا در زمینه های منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج