نظر بان‌ کی‌ مون درباره توافق ایران و 1+5
۱۹۸۱۹۰
۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۳
۱۲۳۵۳ 
دبیر کل سازمان ملل بسیار امیدوار است که مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 به زودی جمع بندی خواهد شد و توافق نهایی در موعد تعیین شده به دست خواهد آمد.
خبرگزاری ایرنا: دبیر کل سازمان ملل بسیار امیدوار است که مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 به زودی جمع بندی خواهد شد و توافق نهایی در موعد تعیین شده به دست خواهد آمد.

استفان دوجاریک سخنگوی دبیر کل سازمان ملل، در نشست خبری روز جمعه با اشاره به نزدیک شدن دیدارهای ایران و 1+5 حول محور مسئله هسته ای ایران در نیویورک، به نقل از بان کی مون گفت: مذاکرات هسته ای در حال حاضر بین ایران و شش قدرت دیگر جهانی در جریان است.

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل اظهار کرد: سازمان ملل تا دستیابی به توافق نهایی در این مذاکرات نقشی ندارد؛ اگر چه کشور های مذاکره کننده همواره سازمان ملل و دبیر کل را در جریان کامل روند پیشرفت مذاکرات قرار می دهند.

دوجاریک در ادامه، این احتمال را که در حاشیه مذاکرات، ممکن است، نشستی نیز در مقر اصلی سازمان ملل در نیویورک بین ایران و 1+5 برگزار شود، رد نکرد.

وی گفت که از روز دوشنبه هفته جاری قرار است تیم مذاکره کننده ایرانی با همتایان خود از دیگر کشورهای مذاکره کننده دراجلاس نیویورک روی نگارش متن توافق جامع کارکنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج