انتقاد یک مرجع تقلید از سخنان اخیر روحانی
۱۹۹۱۳۰
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۴
۲۸۶۱۴
آیت‎الله مکارم شیرازی با انتقاد به اظهارات اخیر رییس‎جمهور درباره مسؤولیت نداشتن پلیس در اجرای احکام اسلامی، این سخن را دارای سه اشکال مبنایی دانست و به رییس‎جمهور توصیه کرد که از طرح چنین اظهاراتی پرهیز کند.
خبرگزاری میزان: آیت‎الله ناصر مکارم شیرازى از مراجع تقلید صبح امروز دوشنبه در ابتداى درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم به سخنان اخیر رییس‎جمهور درباره این که پلیس موظف به اجرای قانون است نه اسلام، واکنش نشان داد.

وی تصریح کرد: اخیراً یکى از مسؤولان محترم گفته بودند وظیفه نیروى انتظامى اجراى قانون است نه اجراى اسلام؛ این سخن از سه جهت اثر منفى داشت و به هیج وجه مناسب نبود.

آیت‎الله مکارم شیرازی با تبیین سه اشکال و اثر منفی اساسی مترتب بر این سخن ناصواب، تصریح کرد: نخست این‌که معلوم مى‌شود قوانین ما چیزى غیر از قوانین اسلامى است؛ در حالى که همه بر گرفته از اسلام است و همه افراد اعم از پلیس و غیر پلیس موظف به اجراى قوانین اسلام هستند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: حتى وظیفه امر به معروف و نهى از منکر بنا به تصریح قرآن کریم و اجماع مسلمین وظیفه همگان است.

آیت‎الله مکارم شیرازی یادآورشد: اثر منفی دیگر این‌که، این‌گونه سخنان روحیه نیروى انتظامى را تضعیف مى‌کند و زحماتى را که براى تهذیب اخلاق و مبارزه با منکرات متحمل شده است نادیده مى‌گیرند و آنها را در اجراى قوانین اسلامى سست مى‌سازد.

این مرجع تقلید سومین اثر منفی مترتب بر این سخن را مهم‎تر و حساس‎تر از دو مورد قبل دانست و خاطرنشان کرد: از همه مهم‌تر چراغ سبزى است که به افراد آلوده به انواع مفاسد اخلاقى و مجالس کثیف و مانند آن داده مى‌شود که از این به بعد آزاد هستید و پلیس کارى به شما ندارد، آنها بدون این سخنان طوفان مى‌کنند واى اگر چراغ سبزى هم به آنها نشان داده شود.

آیت‎الله مکارم شیرازی تاکید کرد: امیدواریم نصیحت دوستانه ما را بپذیرند و بعد از این چنین سخنانى را تکرار نکنند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم یادآورشد: مخصوصاً به سخنان رهبر معظم انقلاب که اخیراً خطاب به نیروى انتظامى فرمودند گوش فرا دهند؛ همان طور که ایشان تاکید کردند حفظ آرامش‌هاى روحى و اخلاقى جامعه مهم‌تر از آرامش جسمانى آنهاست.
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1394/02/07
خب ، روحانی راست گفته !
پلیس باید قانون رو اجرا کنه !
این که چقدر این قانون اسلامیه یا نه ، به پلیس مربوط نمیشه ، به قانونگذار ربط داره !
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1394/02/07
همه ادیان مجاز کشور محترم و قانون شیرازه نظم و عدل و جلوگیری از سوء استفاده و سلیقه مأمور بوده و حرف رئیس جمهور خردمندانه و صحیح و لازم الاجرا است.
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1394/02/07
آقای مکارم درباره مهم ترین اثر منفی سخنان رئیس جمهور گفته اند:"از همه مهم‌تر چراغ سبزى است که به افراد آلوده به انواع مفاسد اخلاقى و مجالس کثیف و مانند آن داده مى‌شود که از این به بعد آزاد هستید و پلیس کارى به شما ندارد"
گویا آقای مکارم فراموش کرده اند که خود در ابتدای سخنانشان گفته اند :نخست این‌که معلوم مى‌شود قوانین ما چیزى غیر از قوانین اسلامى است؛ در حالى که همه بر گرفته از اسلام است"
اگر قوانین اسلامی هستند اجرای قوانین یعنی اجرای اسلام و اگر قوانین اسلامی نیست، قوانین را اسلامی کنید.
آیا از نظر ایشان اگر فهم پلیس از اسلام خلاف قوانین کشور بود نیز پلیس موظف به عمل به آن فهم است؟
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1394/02/08
آقای روحانی درست گفته اند ونتیجه آن نیز درجامعه موجب نظم خواهد شد.اگر قانون ما برمبنای اسلام است پس اجرای قانون اجرای اسلام است واگر درجایی قانون مغایرتی دارد پلیس موظف به تفسیر اسلام واقدام برخلاف قانون نیست .چون دراین صورت هرکسی مطابق میل خود کاری کند وخلاف قانون باشد به اسلام منتسب می دهد.
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1394/02/08
حرفهای آقای روحانی
تخریب کننده روحیه پلیس و چراغ سبز به فاسدان روی زمینه
متاسفم رییس جمهور حقوق دان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج