خام خوری نفت، اقتصاد را از بین می‌برد
۲۰۰۱۸۵
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۵
۱۴۲۲۲
آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید از خام خوری نفت در کشور انتقاد کرد و افزود: این روش باعث از بین رفتن اقتصاد کشور می شود.
ایسنا: آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید از خام خوری نفت در کشور انتقاد کرد و افزود: این روش باعث از بین رفتن اقتصاد کشور می شود.

این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: قرآن کریم همه مسائل را برای ما مطرح کرده است و به ما گفته است که چه کار بکنیم و چه کار نکنیم.

وی گفت: خام خوری موضوعی است که قرآن کریم آن را نهی کرده و ما نیز باید به این امر توجه داشته باشیم که نفت فروشی کاری را درست نمی‌کند.

این مرجع تقلید عنوان داشت: در گذشته به جوانان ما اصلا توجه نمی‌شد و البته آن زمان جایی برای رشد هم نبود، اما بعد از انقلاب باید همواره در راستای توجه به جوانان و رشد علم تلاش می‌کردیم و همواره نیز باید تلاش داشته باشیم.

آیت‌الله جوادی‌آملی تصریح کرد: ما نیروهای داخلی و فکر ایرانی داریم و باید از این فکر استفاده کنیم و بدانیم که هویت ایرانی و فکر ایرانی می‌تواند تاثیر داشته و مشکلات را رفع کند.

وی با اشاره به موضوع غیرت گفت: غیرت چیزی خوبی است و اینکه اجازه دهیم کسی بیاید سرمایه ما را ببرد این دیگر غیرت نیست، کشور آمریکا قبل از کشف شدن یک روستا بود اما مهاجران از کشورهای مختلف از جمله ایران آنجا را پیشرفت دادند و امروز برای دنیا تعیین تکلیف می کند و این یعنی ما چنین دانشمندان و افکار بسیار گسترده‌ای دارند که باید از آنها استفاده کنیم.

این مرجع تقلید گفت: نباید سرمایه‌های کشور برود و باید از آنها استفاده کنیم و از سوی دیگر نیز کسانی که فکر خوبی دارند باید بدانند که به بیگانه خدمت کردند کار درستی نیست.

آیت‌الله جوادی‌آملی گفت: باید بکوشیم تا به زندگی اسلامی خود برسیم و این موضوع بسیار اهمیت دارد و باید همواره در این مسیر گام برداریم.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:07 - 1394/02/11
نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی ایران - والسلام
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج