کشور در اختلاس و فساد گرفتار شده است
۲۰۱۹۰۵
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۹
۲۷۴۹۲
یکی ازمراجع تقلید قم گفت: مدیریت جهادی یک امر آرمانی است و در قله قرار دارد حال آنکه کشور در ابتداییاتی مانند اختلاس و فساد اقتصادی گرفتار است.
تابناک: یکی ازمراجع تقلید قم گفت: مدیریت جهادی یک امر آرمانی است و در قله قرار دارد حال آنکه کشور در ابتداییاتی مانند اختلاس و فساد اقتصادی گرفتار است.

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور و جمعی از اساتید و دانشجویان مقطع دکترای دانشگاه عالی دفاع ملی در سخنانی مدیریت جهادی را امری ضروری برای اداره امروز کشور عنوان و اظهار کرد: مدیریت صحیح یعنی زمان و زمین را به درستی شناختن؛ یعنی نیاز کشور و موجودی کشور و کیفیت بهره‌برداری از منابع موجود کشور را به صورت دقیق بشناسیم.

وی مدیریت جهادی را امری محدود به امور اقتصادی ندانست و افزود: مدیریت جهادی تنها برای امور اقتصادی نیست بلکه اگر کسی در تدبیر هم گرفتار وهم و خیال شد، باید با مدیریت جهادی آن را مهار کند تا یک انسان عقل مدار باشد.

این مرجع تقلید ادامه داد: مدیریت جهادی فرد گرفتار در وهم و خیال، آن است که سعی کند برهان استدلالی داشته باشد و گرفتار وهم و خیال نباشد؛ این فرد در حقیقت جهاد اندیشه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در کنار جهاد اندیشه‌ای، جهاد انگیزه نیز لازم است که در آن انسان شهوت و غضب که کار عقل عملی را کُند می‌کند مهار و تعدیل کند.

آیت‌الله جوادی آملی از سوء مدیریت در بهره‌برداری صحیح و بهینه از منابع فراوان خدادادی کشور انتقاد کرد و گفت: مدیریت جهادی یک امر آرمانی است و در قله قرار دارد حال آنکه کشور در ابتدایی‌ترین چیزها مانند اختلاس و فساد اقتصادی گرفتار است، مبارزه با مفاسد اقتصادی یک امر پیچیده علمی نیست بلکه این از ضروریاتی است که باید در نظام اسلامی نهادینه شود تا کشور به سمت آن قله حرکت کند.

وی منابع فراوان و ظرفیت گسترده کشور برای توسعه و پیشرفت را مورد توجه قرار داد و افزود: باید پاکی نفس و رعایت امانت در حوزه مدیریت همواره وجود داشته باشد تا بتوان از این امکانات عظیم و منابع گسترده که به لطف خدا در کشور وجود دارد به درستی بهره برد.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:40 - 1394/02/16
مبارزه با اختلاس و فساد اقتصادی فقط یک شعار است
که هیچگاه تحقق پیدا نمیکند.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:47 - 1394/02/16
اونوقت ، چرا ؟!؟!؟ مقصرين ! اين مسائل كيان ؟!؟!؟!؟!؟!!!!!؟؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج