راهنمای خرید LED و LCD
۲۰۴۳۴
۲۸ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۹
۲۹۹۲۴
اگر می خواهید TV جدید بخرید بخوانید
يكي از تفريحات روزهاي تعطيلي نشستن پاي تلويزيون است اگر مي‌خواهيد يك تلويزيون جديد به خانه ببريد اين راهنما را از دست ندهيد
برترین مجله اینترنتی ایرانبرترین ها:  تماشا كردن فيلم،‌ سريال، كارتون و فوتبال در تلويزيون‌هاي LCD و LED‌ بسيار لذت‌بخش است به‌خصوص اگر تلويزيون شما 46اينچ هم باشد! اگر مي‌خواهيد تعطيلات نوروز را در خانه باشيد بهترين راه براي سرگرم ماندن يك LCD يا LED است كه شما را تمام روز پاي تلويزيون بنشاند؛ آنقدر كه حتي از مهماني‌بازي‌هاي عيد هم منصرف‌تان كند! تنها پاي تلويزيون نشستن هم نيست؛ بازي كردن با بازي‌هاي كامپيوتري و كنسول‌هاي بازي در اين تلويزيون‌ها هم لذت‌بخش‌ترين تفريحي است كه مي‌توانيد در خانه با آن‌ سرگرم شويد؛ پس اگر قصد خريد داريد مي‌توانيد اطلاعات لازم را با خواندن اين گزارش به دست آوريد.

اينچ تا اينچ اندازه!

بازار تلويزيون‌هاي LED و LCD اين روزها آنقدر گرم است كه ديگر كمتر كسي سراغ تلويزيون‌هاي قديمي را مي‌گيرد حتي با وجود تفاوت قيمت‌ محسوس آن‌ها. از اين قرار، 70درصد محبوبيت اين تلويزيون‌ها به دليل اندازه‌ و ابعاد آن‌هاست. لذت ديدن تصوير در ابعاد بزرگ در كنار آسيب‌هاي كمتر چشمي باعث شده اقبال مردم نسبت به اين تلويزيون‌هاي LCD و اخيرا LED بيشتر از هميشه باشد. LCD‌ ها از  ابعاد 22 و 24 اينچ توليد شده‌اند و اين تنوع اندازه تا 46 اينچ كه بزرگ‌ترين سايز است هم مي‌رسد! اما LED به علت زياد بودن نورهاي لامپ تصوير آن از 32اينچ شروع شده و تا 46 اينچ هم وجود دارد كه كيفيت و هواداران بيشتري نسبت به LCD پيدا كرده است.سامسونگ يا ال جي مسئله اين است

در ميان برندهاي شناخته شده توليد لوازم خانگي به نظر مي‌رسد، فعلا برندهاي سامسونگ و ال‌جي پيشتاز هستند. پاي اين پيشتازي و محبوبيت به تلويزيون‌هاي LCD و LED هم كشيده شده به طوري كه اين برند بيشترين توليد و بيشترين فروش را در بازار LED و LCD دارد البته برندهاي معروف و محبوب ديگري مثل سوني و پاناسونيك هم هستند كه در زمينه توليد تلويزيون‌هاي خانگي پيشتازند و فروش بالا و نمايندگي‌هاي بسيار متعددي هم در كشور ما دارند اما در بازار ايران فعلا ال‌جي و سامسونگ بيشترين فروش و بيشترين هوادار را در ميان تلويزيون‌هاي خانگي به دست آورده‌اند.برندهاي محبوب ايراني

برندهايي مثل صنام، شهاب و اوسان از بهترين برندهاي ايراني هستند و درميان آن‌ها اوسان توانسته توجه و طرفداران بيشتري را براي خودش جذب كند اما به گفته فروشندگان و دست‌اندركاران اين صنف، اين برندها با وجود قيمت‌هاي بسيار مناسب‌شان از نظر آمار فروش قابل قياس با برندهاي خارجي نيستند. آمار فروش پايين اين تلويزيون‌ها مي‌تواند به دليل زمان كوتاه‌تر ضمانتنامه‌هاي آن‌ها نسبت به برندهاي خارجي و شايد تفاوت عمده كيفيت‌ آن‌ها باشد. به هر ترتيب اگر خيال داريد روي برندهاي ايراني سرمايه‌گذاري كنيد بد نيست بدانيد آمار فروش نشان داده LCDهاي با توليد اوسان توانسته‌اند در ميان برندهاي ايراني بازار قابل توجه‌تري را به خودشان اختصاص بدهند. برندهاي ايراني فعلا تا توليد LCD پيش رفته‌ و توليد LE‌ها را  هنوز به دست نگرفته‌اند.

چقدر هزينه بر مي‌دارد؟

رنج قيمت اين تلويزيون‌ها از قيمت‌هاي متعادل شروع شده و بالا مي‌رود. با اين حال قيمت اين اجناس هرچقدر هم بالا برود باز هواداران خود را از دست نمي‌دهد زيرا تلويزيون خوب ديگر يك چيز اجباري در خانه‌ها به حساب مي‌‌آيد. به تبع قيمت اين تلويزيون‌ها با ابعاد آن‌ها ارتباط مستقيم دارد. قيمت LCDها از 22 اينچ با قيمت 280هزار تومان شروع مي‌شود و تا 46 اينچ با قيمت يك ميليون و 750 هزار تومان هم تنوع دارد. قيمت LE‌ها به علت كيفيت بيشتر اين كالاها بسيار بالاتر از LCDهاست. اين رنج قيمت از 32 اينچ با قيمت 700 هزار تومان شروع شده و تا 46 اينچ با قيمت 3 ميليون و 200 هزار تومان هم ادامه دارد.

LED بخريم يا LCD؟!

با توجه به آمار خريد متوسط در پاساژها و مغازه‌ها مي‌توان اين نتيجه را گرفت كه LEDها بسيار محبوب‌تر از LCDها هستند. اما چرا؟ كيفيت بالا باعث شده با يك بار ديدن يك فيلم يا سريال يا حتي ديدن يك پيام بازرگاني در LED ذهن شما دور LCD‌هاي قديمي را خط بكشد! استفاده از لامپ‌هاي مخصوص به عنوان لامپ تصوير در اين تلويزيون‌ها يكي از دلايل اين تفاوت كيفيت قابل توجه است. كيفيت تصوير بالا، صداي بسيار واضح و عمر بسيار طولاني اين تلويزيون‌ها را به مراتب پرطرفدارتر از LCD‌ها كرده است. حتي آپشن‌هاي اين تلويزيون‌ها هم از LCDها بيشتر هستند زيرا بسيار ساده‌تر مي‌توان با آن كار كرد. صفحه كليدهاي روي خود تلويزيون‌هاي LED بيشتر لمسي بوده و همين نظر مشتريان را به خود جلب مي‌كند. كنترل از راه دور LEDها از نوع (super Inferasis) بوده و بسيار دقيق‌تر و قوي‌تر از بقيه مدل‌هاست. البته اين نكته هم قابل ذكر است كه عمر LCDها در حالت استاندارد 30هزار ساعت است اما LEDها 100هزار ساعت.

خوب دقت كنيد

دقت بسيار روي مارك و ضمانتنامه تلويزيون‌ها ضروري است زيرا از اين كالاها به علت فروش بالا، تقلبي و بدلي هم توليد شده كه حتي يك‌پنجم كيفيت و عمر برندهاي اصل را هم ندارد ولي به راحتي آن‌ها را به‌جاي برندهاي معروف مي‌فروشند. براي پيشگيري از افتادن در اين دام بيشتر سعي كنيد از مراكز فروش و نمايندگي‌هاي معتبر سراغ تلويزيون دلخواه‌تان را بگيريد.به گفته فروشندگان و دست‌اندركاران اين صنف، برندهاي ايراني  با وجود قيمت‌هاي بسيار مناسب‌شان از نظر آمار فروش قابل قياس با برندهاي خارجي نيستند. آمار فروش پايين اين تلويزيون‌ها مي‌تواند به دليل زمان كوتاه‌تر ضمانتنامه‌هاي آن‌ها نسبت به برندهاي خارجي و شايد تفاوت عمده كيفيت‌ آن‌ها باشدچقدر بايد هزينه كنيم؟

با توجه به نوسان قيمت‌ها در بازار برندهاي مختلف داراي قيمت‌ها و خدمات مختلفي هستند و هرچه مدل بالاتر و اينچ بيشتر، قيمت هم بيشتر مي‌شود اما اين تنوع قيمت در بين 3مدل ال‌جي، سامسونگ و پاناسونيك از اين قرارند:

ليست LEDهاي برند ال‌جي مدل 2012كابل HDMI: كابلي است كه انرژي الكتريكي موجود را به طور مجزا به pixelهاي LED مي‌رساند تا آن‌ها بهتر و باكيفيت‌تر تصوير را نشان دهند.

ليست قيمت LED‌هاي سامسونگ مدل 2012

برخي از فروشندگان معتقدند كه كيفيت رنگ LED هاي پاناسونيك از نمونه‌هاي مشابه بهتر است.بزرگ‌ترين و بهترين قابليت LCDها ضبط تصاوير زنده است.اتاقي براي تلويزيون!

ابعاد تلويزيون انتخابي شما رابطه مستقيمي با اتاقي كه براي آن انتخاب مي‌كنيد دارد. از نظر كارشناسان طراحي داخلي بهتر است براي اتاق‌هاي 15 ،24 و 26 متري از تلويزيون‌هاي 32 تا 42 اينچي استفاده كنيد اما براي اتاق‌هايي با مساحتي بيش از 26 متر بهتر است از تلويزيون‌هاي بالاي 42 اينچ استفاده كنيد. با اين حال انتخاب اندازه تلويزيون بسيار سليقه‌اي است. تلويزيون شما در هر ابعادي كه باشد براي نصب آن بايد اين نكته را در نظر بگيريد كه ارتفاع آن از سطح زمين بايد با چشمان شما زاويه 90درجه بسازد و كاملا در راستاي مسير ديدتان باشد، چه شما نشسته‌ايد و چه ايستاده، چه تلويزيون روي ديوار باشد و چه روي زمين!

هم كيفيت هم خدمات پس از فروش

از قرار اين روزها‌ برند سامسونگ در مقايسه با برندهاي شناخته شده‌اي مثل سوني و ال‌جي كمي بيشتر بازار را در دست گرفته است. LCD‌هاي سامسونگ از Nano piuel براي لامپ تصويرهاي خود استفاده مي‌كند و اين نوع LEDها به علت بسيار بودن ذرات ريز منشا نور كه همان Pixel گفته مي‌شود كيفيت بالايي از نور،‌ رنگ و تصوير را در اختيار شما قرار مي‌دهد. يكي ديگر از برتري‌هاي برند سامسونگ نسبت به ال‌جي و پاناسونيك اين است كه وقتي مدل تازه‌اي توليد مي‌شود تمام قابليت‌هاي مدل قبلي را دارد و قابليت جديدي هم به آن اضافه مي‌شود اما نمي‌توان از كنار خدمات پس از فروش ال‌جي هم بي‌تفاوت گذشت؛ LCD‌هاي ال‌جي نسبت به ساير برندها از خدمات پس‌ از فروش بالاتري برخوردارند؛ نصب رايگان تلويزيون روي ديوار و يك سال ضمانتنامه گلدايران از جمله خدمات پس از فروش اين برند است!
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1391/01/23
اطلاعات فنی شما اشتباه است اگر اطلاعات ندارید مردم را گمراه نکنید
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1391/02/22
گلدیران یا گلدایران؟؟!!!!!!!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج