همه چیز درباره MMA، بزن بزنِ پرطرفدار!
۲۰۶۶۹۸
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
۱۸۴۷۹۸ 
ترکیبی از چند ورزش که مساوی شد با MMA
MMA مخفف عبارت «Mixed Martial Arts» و به زبان ساده ترکیب هنرهای رزمی است. به طور کلی به مجموعه ای از رقابت های رزمی حرفه ای اطلاق می شود که در آنها از تکنیک های مختلف رزمی، از انواع مشت و لگدها گرفته تا تکنیک های قفل، اهرم کردن ها، پرتاب ها و تکنیک های خاک استفاده می شود.
همشهری تماشاگر: چنددهه اخیر را می توان سال هایی طلایی برای ورزش های رزمی در مسیر حرفه ای شدن به حساب آورد. به یمن وجود نشریات رزمی، رزمی کاران ایرانی نیز اگر پا به پای همتایانشان در اروپا و آمریکا و ژاپن این رقابت های نوین رزمی را تجربه نمی کنند اما در جریان چند و چون آنها قرار می گیرند. هنوز چند سالی از زمانی که رقابت های K-1 به جامعه رزمی معرفی شد و خیلی زود طرفداران خودش را پیدا کرد نمی گذرد. حالا این روزها MMA نامی است که در نشریات رزمی خودنمایی می کند.

MMA مخفف عبارت «Mixed Martial Arts» و به زبان ساده ترکیب هنرهای رزمی است. به طور کلی به مجموعه ای از رقابت های رزمی حرفه ای اطلاق می شود که در آنها از تکنیک های مختلف رزمی، از انواع مشت و لگدها گرفته تا تکنیک های قفل، اهرم کردن ها، پرتاب ها و تکنیک های خاک استفاده می شود.

قوانین این رقابت ها با حداقل محدودیت ها تهیه شده تا جایی که رقابت های MMA در حال حاضر آزادترین رقابت های رزمی جهان محسوب می شوند. سازمان های متعددی با قوانین مختلف و تحت نام های گوناگون اقدام به برگزاری رقابت هایی از این دست می کنند که تعداد آنها به بیش از 80 مورد می رسد.

همه چیز درباره MMA، بزن بزنِ پرطرفدار!

تاریخچه MMA

رقابت های MMA در کل شیوه جدیدی از رقابت های رزمی محسوب می شود اما اگر به گذشته نگاه کنیم می توان رگه هایی از رقابت های «وال تودو» که از سال 1920 در برزیل برگزار می شود را در MMA امروزی مشاهده کرد و اگر خیلی به عقب برگردیم شاید «پانکریشن» این نقش را برعهده بگیرد.

به طور کلی تفکر ترکیب رشته های مختلف رزمی، بین سال های 1960 تا 1970 رشد پیدا کرد که نقش اصلی را در این مورد بروس لی بازی کرد. او معتقد بود یک مبارز خوب، یک بوکسور، یک کاراته کا یا یک جودوکا نیست. یک مبارز خوب کسی است که خودش را با هر سبکی وفق داده و توانایی مبارزه در هر استایلی را دارد.

این حرف بعدها توسط دانا وایت به صورت عملی وارد عرصه رقابت های رزمی شد. دانا وایت رییس UFC و کسی است که امروز وی را به عنوان پدر MMA می شناسند.

MMA نوین از سال 1993 با برگزاری مسابقات UFC در ایالات متحده و به دنبال آن رقابت های PRIDE در سال 1997 در ژاپن کلید خورد. این رقابت ها از آن زمان تا به حال از نظر قوانین تغییرات زیادی را شاهد بوده است؛ با این هدف که این تغییرات بتواند رقابت های MMA را به عنوان یک ورزش به جامعه معرفی کرده و گسترش دهد. مسابقات MMA هم اکنون در سراسر جهان کاملا شناخته شده و در ایالات متحده و ژاپن از محبوبیت شگرفی برخوردار است.

همه چیز درباره MMA، بزن بزنِ پرطرفدار!

تکنیک های به کار رفته در رقابت ها

تکنیک های به کار رفته در مسابقات MMA دامنه وسیعی از تکنیک های مختلف رزمی را شامل می شوند که به طور خلاصه می توان آنها را در دو دسته تکنیک های سر پا شامل انواع ضربات مشت و لگد و ضربات زان و تکنیک های گلاویزی و خاک شامل انواع اهرم کردن ها، مفاصل، درو کردن ها و تکنیک های خاک خلاصه کرد.

بعضی از تکنیک ها هم البته غیرقانونی هستند؛ مثل حمله به چشم ها، ضربه به کشاله ران یا ضربه با سر. تعدادی از این تکنیک ها مانند ضربه به کشاله ران تقریبا در تمامی سازمان ها ممنوع اعلام شده اما نحوه استفاده از تکنیک هایی چون ضربه با آرنج، ضربات سر و امثالهم از سازمانی به سازمان دیگر متفاوت است. MMA جایی است که تمامی رشته های رزمی از سنتی گرفته تا مدرن از سومو تا کیک بوکسینگ در آن حضور داشته و عرضه اندام می کنند.

مبارزین برای موفقیت در رقابت های MMA چاره ای ندارند جز آن که هم در تکنیک های مبارزه سرپا و هم در تکنیک های خاک مهارت پیدا کنند. رشته هایی که برای این منظور بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و می گیرند عبارتند از: بوکس، کیگ بوکسینگ، موی تای، استایل های مختلف فول کنتاکت کاراته، کشتی آزاد، کشتی یونانی، سامبو، سومو، جودو، جوجیتسو برزیلی و پانکریشن.

همه چیز درباره MMA، بزن بزنِ پرطرفدار!

MMA کامل ترین رشته رزمی

مبارزین حاضر در MMA را می توان کامل ترین مبارزین دنیا در عرصه رقابت های رزمی دانست. مبارزینی که محدود به سبک خاصی نیستند. آنها نه کیک بوکسور محسوب می شوند، نه جودوکا، نه کاراته کا و نه کشتی گیر؛ سبک آنها ترکیبی است از تمامی این رشته ها.

در بالا به رشته های رایجی که مبارزین MMA در آنها تمرین می کنند اشاره شد. البته این بدان معنا نیست که این مبارزین در تمامی رشته های فوق تبحر داشته یا همه آنها را به طور کامل آموزش دیده اند بلکه آنان تکنیک های کاربردی و متناسب مسابقات را از هر کدام از این رشته ها استخراج کرده اند و روی آنها تمرین می کنند.

هم اکنوناستفاده از چندین مربی مختلف در رشته های فوق برای تحقق این امر، در بین مبارزین MMA امری رایج است. مبارزینی که به عنوان قهرمان از رشته های مختلف چون کیک بوکس یا کشتی به MMA می آیند مجبورند با تمرین روی سبک های مکمل، خودشان را برای مبارزه آماده کنند. به طور مثال کسانی که از کیک بوکس به رقابت های MMA می آیند، مجبورند مدتی روی تکنیک های گلاویزی که عموما از کشتی، جودو و جوجیستو استخراج شده تمرین کنند یا کشتی گیران حرفه ای که مجبورند تکنیک های رایج کیک بوکس و موی تای را فرا خوانند.

قوانین و مقررات

قوانین پیروزی در مبارزات، تکنیک های ممنوعه و همچنین شرایط فیزیکی و پزشکی مبارزین جهت شرکت در مسابقات MMA در بین سازمان های مختلف متفاوت است.

سازمان ها و برگزارکنندگانی که در ژاپن و اروپا فعال هستند، عموما از آزادی عمل بیشتری برخوردارند اما در آمریکا بعضا برگزارکنندگان مجبورند به خاطر قوانین کمیسیون های پزشکی و ورزشی ایالت های مختلف، تغییراتی را در برگزاری مسابقات اعمال کنند.

برای مثال جالب است بدانید در لیست موارد لازم جهت دریافت جواز شرکت در یکی از این مسابقات، علاوه بر سلامت فیزیکی مبارز، معاینه کامل چشم، MRI و آزمایش HIV و هپاتیت نیز به چشم می خورد. با اینحال مواردی که در ادامه به عنوان روش های پیروزی در مسابقات و همچنین تکنیک های ممنوعه آورده شده، عموما در سازمان های برگزار کننده مسابقات MMA اجرا می شوند.

پیروزی با ناک اوت

* پیروزی با اعلام تسلیم حریف: ممکن است در هنگام مبارزه، یکی از مبارزین (به خاطر اجرای یک تکنیک قفل توسط طرف مقابل یا هر علت دیگری) شکست را بپذیرد. وی باید تسلیم شدنش را با زدن سه ضربه دست به بدن حریف، تشک یا کف زمین مسابقه یا به صورت زبانی اعلام کند.

* تصمیم داوران: اگر مبارزه به درازا کشید، سه داور مسابقه با سیستم امتیازدهی موجود، در مورد برنده مبارزه تصمیم خواهند گرفت.

* پیروزی به علت عدم صلاحیت حریف: اگر یکی از مبارزین در طول مسابقه ضربه غیرقانونی را اجرا کرده یا به دستورات داور بی توجهی کند، اخطار خواهد گرفت که اگر تعداد این اخطارها به عدد سه برسد، مبارزه فوق فاقد صلاحیت شناخته می شود. همچنین اگر یکی از مبارزین به خاطر آسیب دیدگی که به خاطر اجرای به عمد یک ضربه غیرقانونی دیگری بدان دچار شده، قادر به ادامه مبارزه نباشد، طرف مقابل فاقد صلاحیت شناخته می شود. در ضمن اگر در مبارزه ای هر دو مبارز مرتکب خشونت و خطا شده یا یکی از مبارزین به خاطر آسیب دیدگی که به خاطر یک ضربه غیرقانونی به صورت اتفاقی اجرا شده، قادر به ادامه رقابت نباشد، مبارزه بدون برنده پایانه می یابد.

همه چیز درباره MMA، بزن بزنِ پرطرفدار!

خطاها

- ضربه زدن با سر، حمله به چشم ها، کشیدن مو.
- ضربه به کشاله ران، پت سر، ستون فقرات و کلیه ها.
- کار روی مفاصل کوچک.
- حمله به حریف هنگام وقفه مسابقه.
- خروج عمدی یا هل دادن به بیرون از منطقه مسابقه. گرفتن طناب های رینگ یا حصار محل مسابقه.
- و پرتاب آب دهان به حریف یا داور
- استفاده از عبارات توهین آمیز درون محل مسابقه نسبت به حریف یا هر یک از اعضای برگزاری مسابقات

تاثیرات MMA در دنیای رزمی

مسابقات MMA را می توان یک پدیده در دنیای هنرهای رزمی تلقی کرد که در عرض مدت کوتاهی ورزش های رزمی را متحول کرده است. طبیعتا MMA نیز مانند هر پدیده جدیدی نکات مثبت و منفی خودش را دارد. چند سال پیش اگر سری به سایت های ورزشی معتبر دنیا می زدید همواره چند گزینه اصلی روبروی شما بود: بسکتبال NBA. مسابقات گلف، بوکس، مسابقات اتومبیلرانی، فوتبال آمریکایی، فوتبال و تنیس. در کنار اینها یک گزینه دیگر با عنوان ورزش های دیگر هم به چشم می خورد که سایر رشته های ورزشی در آن لیست شده بودند.

طبیعتا برای پیدا کردن خبری از رقابت های رزمی بایدس ری به گزینه ورزش های دیگر می زدید که البته در آن هم به ندرت می شد خبری از ورزش های رزمی در کنار رقابت های ورزشی پرطرفدار دنیا چون مسابقات بسکتبال NBA یا مسابقات فرمول یک خودنمایی کند و حتی خبر مسابقات MMA گاهی تیتر نخست سایت هایی چون یاهو را به خودش اختصاص دهد.

دومین تاثیر مثبت مسابقات MMA تقویت بخش حرفه ای رقابت های رزمی بود. قبل از این نیز رقابت های حرفه ای در رشته های رزمی برگزار می شد اما مبالغ رد و بدل شده در آنها عموما قابل قیاس با سایر ورزش ها (در سطح حرفه ای) نبود.

با رسانه ای شدن این رقابت ها (در سطحی که به آن اشاره شد)، پول بیشتری هم وارد این عرصه شد تا جایی که امروز عملا رشته های رزمی به عنوان یکی از رشته های پولساز شناخته می شوند.

البته قبلا رقابت هایی چون 1-K در کیک بوکسینگ نیز تحولاتی را در بخش حرفه ای رزمی باعث شده بودند اما تعداد زیادی از رزمی کاران که در رشته هایی چون جودو، جوجیتسو و ... فعالیت می کردند شانس حضور در این رقابت ها را نمی یافتند. مسابقات MMA راه را برای ورود همه مبارزین در هر رشته ای که باشند به رقابت های حرفه ای باز کرد.

همه چیز درباره MMA، بزن بزنِ پرطرفدار!

از بین رفتن تعصبات سبکی

مورد مهم دیگری که می توان به آن اشاره کرد از بین بردن تعصب سبکی حداقل در بین مبارزان حرفه ای بود. مبارزان MMA به خوبی می دانند که تکیه بر یک سبک خاص مساوی است با شکست. به عبارت دیگر مسابقات MMA سطح مبارزان حرفه ای رزمی را از آنچه که بودند یک پله (یا شاید چندین پله) از نظر دایره تکنیک ها و اطلاعاتشان بالاتر بود.

البته در مقابل این جنبه مثبت یک نکته منفی خودنمایی می کند. این رقابت ها همانقدر که از نظر ورزشی به نفع ورزش های رزمی بوده اند در مقابل می توانند به ضرر هنرهای رزمی تمام شوند. خشونتی که بعضا در این مسابقات شاهد هستیم به همراه ژست های خشنی که بعضی از مبارزین MMA می گیرند، می تواند به شدت به وجهه مثبت هنرهای رزمی آسیب بزند؛ خصوصا که حالا با رسانه ای شدن این رقابت ها، مردم مرتبا این صحنه ها را از شبکه های تلویزیونی و سایت های خبری مشاهده می کنند. این شاید تنها نقطه منفی باشد که می توان برای مسابقات MMA در نظر گرفته که البته نکته کمی نیست و به هیچ عنوان نباید آن را ندیده گرفت.

البته در زمینه کاسته شدن از جنبه های خشونت آمیز این رقابت ها اقدامات جانبی خوبی هم صورت پذیرفته که نباید آنها را از نظر دور داشت اما این رقابت، یک رقابت ورزشی کنترل شده است که با قوانین خاص، حضور داور و پزشک انجام می شود و با خشونت در کوچه و خیابان متفاوت است.

به هر حال چه موافق و چه مخالف، نمی توان منکر این شد که مسابقات MMA دنیای رزمی را در عرض چند سال متحول کرده است. شاید هنوز هم برای خیلی ها باورکردنی نباشد که در مدت نسبتا کوتاهی مسابقات رزمی در کنار مسابقات مطرح ورزشی جهان جای گرفته باشند. همه اینها یعنی اینکه باید خودمان را برای عصر جدیدی در عرصه رقابت های حرفه ای رزمی آماده کنیم که بدون شک در آن از MMA بسیار خواهیم شنید!
برچسب ها:
انتشار یافته: 216
در انتظار بررسی:39
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1394/03/03
وحشی بازیه تا مسابقه!!حالا که چی طرف مقابل و اینقدر بزنی تا ناکر بشه!
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۳
نه بابا وحشی بازی چیه مسابقات بسیار جالب و جذابیه حتما یک بار ببینید. اوج و نهایت مبارزات رزمیه
پوریا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
بهترین بازی دنیا است
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
وحشی خودتی با عمت
حسن
Netherlands
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
دوستان یه سوال
کسی که این کارست جواب بده
الان من که تا الان ورزش نکردم میخوام برم mma میشه یا نه ؟ منظورم اینه که حتما باید قبلش رزمی کار کرده باشی ؟
محمدامین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
اولا وحشی بازی نیست. دوما ضربات کشنده خطا ان. سوما میترسی بازی نکن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
برنده مسابقه چقدرپول گیرش میاد
حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۴
داداش mma همه چیه زندگیه
کیمیا
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
منم با ورزشهای خشن و مسخره مثل بوکس و ام ام ای مخالفم و اینا جز ضرر چیزی ندارن.
sfi.wolf
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
واقعن رشته ی فوق العاده ایه من خود این کاره ام به همه جوونا توصیه میکنم
هومن
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
کیمیا جان اتفاقا بوکس یکی از کم اسیب ترین ورزشهای دنیاست ولی ام ام ای با این که پراسیبه ولی بهترین ورزش و هیجانی ترین ورزش دنیاست
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1394/10/27
تا خودت مبارزه نکنی نمی فهمی چیه
دنیای منه
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
بهترین ورزش رزمی
Iran, Islamic Republic of
02:49 - 1394/11/23
مطالب خوبی بود،من خودم یساله ام ام ای کار میکنم و میتونم بگم که کامل ترین سبک رزمی هست،هیچکسی نمیتونه بهم زور بگه
پاسخ ها
یوری بویکای ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
داش بیا تو رینچ موی تای ببینم چند چندیم ببینم بازم تو مجازی کوری میخونی یا نه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
هفده سالگی خوب هست برای شروع ورزش mma یا نه داداش
دانیال
United Kingdom
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
داداش من تکواندو کار میکنم الان میخوام برم ام ام ای ادرس باشگاه میدی ؟
Turkey
00:15 - 1395/04/19
دوستان چطور می تونیم از مکان و زمان مسابقات ام ام ای با خبر بشیم آیا سایتی هست که در این مورد اطلاع رسانی کنه؟
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1395/05/03
شاید کامل باشه ازنظر تکنیک های مختلفش اما هنوزم اصولی ترین وکامل ترین شیوه مبارزه جیت کان دو هستش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
دقیقا،سبکی که بروس لی با ترکیب چندین و چند سبک کنگ فو و ورزش های رزمس دیگه ابداع کرد،سبکی که وقتی توش استاد شدی،به قدری سریع میشی که بدنت خود به خود به یه سری حرکات واکنش نشون میده و قبل از فکر کردن ضربه رو زدی،هم نقطه ضعفشه هم نقطه قوت بستگی داره چجوری بهش نگاه کنی
United Kingdom
12:13 - 1395/08/05
دوستان کسی میدونه که آیا عبدالسلام گادیسوف هم به این رشته روی آورده یا نه؟
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1395/08/20
من یه ساله MMA کار میکنم خیلی خوبه مادر همه رشته های رزمی هستش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
بروس لی پدر خودش رو درآورد تا به همه بگه این ورزش های تخمی بزن بزن به درد. نمی خوره وکنگفومادر. ورزش های رزمی و باید از سبک های دیگه اون تبادل فن کرد قوی بشه
این سگ بازی دیگه چیه
Germany
01:27 - 1395/09/07
سلام من میخوام وارد لیگ حرفه ای ام ام ای بشم خارج از کشور اگه ادرسی چیزی کسی داره بهم بدید ممنون میشم
پاسخ ها
Milad
Germany
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
اگه ایالت نوردسفالنی بیا طرف زیگبورگ بعد هنف باشگاه ام ام ای هست استاد خیلی خوبیم دارهفقط یک باشگها تو هنف هست
THOR gym mma name kampfsport kannst du da komm
Zamani-Abolfazl
Switzerland
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
سلام من میخوام وارد ام ام ای بشم نمی دونم باید کجا واقعا جدی شروع کنم نیاز به کمک دارم اگه میتونید من سوئییس زندگی میکنم . به امید پاسخ
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1395/09/16
کامل ترین رشته، وو وای تالو، هست، من تقریبا هر رشته ای رو کار کردم
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
از اونجایی که هنه رشتها رو‌ کار کردی و MMA کار نمردی معلومه چیکاره ای
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1395/09/24
به نظر من نمیشه گفت کاملترین رشته رزمی باشه چون اگر تمام سبک های رزمی رو هم باهم یکی کنی باز رزم کامل نمیشه. اما میتونم بگم نثبت به خیلی از رشته ها بهتره میشه گفت یه مبارزه واقعیه
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1395/10/24
فرق ام ام ای با یو اف سی چیه ؟
پاسخ ها
boy
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
یو اف سی سازمان برگذار کننده ی مسابقات ام ام ای هستش
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1395/11/08
بسیار ورزش عالیه ولی خشونت توش هست بیشتر کشتی گیرامون وزن بالا ب این رشته رفتن بخصوص لرها همه بوگسرامون ب این رشته رفتن من خودمم کشتی گیرم و بوگسرم وچند وقتيه وارد این ورزش شدم آرزو دارم تمام ایرانیها تو هر ورزشی موفق باشن
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1395/11/08
بسیار ورزش عالیه ولی خشونت توش هست بیشتر کشتی گیرامون وزن بالا ب این رشته رفتن بخصوص لرها همه بوگسرامون ب این رشته رفتن من خودمم کشتی گیرم و بوگسرم وچند وقتيه وارد این ورزش شدم آرزو دارم تمام ایرانیها تو هر ورزشی موفق باشن
پاسخ ها
سینا
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
اخه ام ام ای چیه!؟چند وقته یه جرقه تو ورزشها بوجود اورده و چند وقت دیگه مثل بوکس از یاد میره چون ورزشهای خشن
جایی تو جامعه ندارن.
اذربایجان
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
سینا جان چی میگی برا خودت ورزش بایدخشن باشه تا معنی ورزش رو بفهمی ودرضمن کی گفته بوکس از یاد رفتست!؟؟بوکس یکی از باکلاس ترین ورزشهای رزمی و خیلی طرفدار دارد.
ینبن
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
بوکس خیلی مسخره،پر اسیب و بیکلاسه
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1396/02/11
فقط کیوکوشین
پاسخ ها
Abolfazlmma
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
کیو کوشین یا کیو کشتی داداش کیو کوشین هیچی نداره من دارمmmaخودم 20شهریور 1398 مسابقه جهانی
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1396/02/30
من بسیار بسیار به این ورزش علاقه مندم ولی متاسفانه در شهر ما رشتش موجود نیست ایا سایتی هست که من بتوانم اموزش هایی ببینم
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
هرقدرم فیلم ببینی و حرفه ای بشی باز نمیتونی یه ام ام ای فایتر حرفه ای بشی
Iran, Islamic Republic of
02:03 - 1396/03/24
فرق mma با ufc چیه؟لطفا جواب بدین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۳۰
اام ام ای یه ورزش رزمیه که تو سازمانی به اسم یو اف سی برگذار میشه در واقع یو اف سی کمپانیه
United States
16:18 - 1396/05/12
باسلام من خودم 1سالهmmaکارمیکنم وباید بگم که بهترین ورزش دنیاست چون دیگه کسی نمیتونه بهم زور بگه و همه هم محله ای هام ازم میترسن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
داداش اشتباه میزنی..ر ز می یعنی افتادگی و متانت
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
واقعا اشتباه میزنی داداچ ورزشکار باید روحیه ورزش کاری. داشته باشه. و لوتی باشه اوباش بودن جاش یا زندانه یا سینه قبرستون.
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1396/05/20
یک ورزش بردی که آینده داشته باشه ،المپیک داشته باشه توش جوانمردی باشه،قدمت داشته باشه و ابهت داشته باشه.
مثل بوکس ،تکواندو،کاراته،ولی من بوکس رو قبول دارم چون هیجانش زیاده ولی بعضیها الکی میگن خطرناکه ولی اصلا اینطور نیست.
پاسخ ها
ایران
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
اتفاقا پرخطر ترین ورزش جهانه و خیلی مسخرست چون فقط مشت میزنن.
ولی تکواندو بهتره چون فرم هم دارن
تبریز
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
سیامک تکواندو بدرد نمیخوره من تا کمربند ابی رفتم و اصلا قوی نشدم و بدرد نمیخورد،تا اینک رفتم ورزش زیبا و جذاب
بوکس و معنی مبارزه را فهمیدم
یاسر
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
بوکس خیلی خطر ناکه
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1396/07/03
فقط بوکس باید یک ورزش رفت که معروف شد
پاسخ ها
فریدون
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
بوکس که به سلطان ورزشها معروفه
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
خنگول اون کشتیه که به سلطان ورزشهای معروفه،بوکس که خیلی مسخرست.
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1396/07/22
mma اسم رشتست و ufc اسم سازمانی که مسابقات در اون انجام میشه. مثل فیفا
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1396/09/26
بهترین ورزش دنیا
درسته من یه دخترم ولی عاشق mmaهستم❤❤❤
تو ایران برای دخترا mmaداریم؟؟
پاسخ ها
غزاله
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
اي كاش داشته باشه
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
منم عاشق تو ام
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
هستش خیلیم زیاده تو پارک چیتگر میرم تمرین خیلیا میان
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1396/09/29
MMA بهترين رشته ي جهان هستش چون ادم رو از تمامي رشته ها معروف تر ميكنه ❤️❤️❤️MMA❤️❤️❤️
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1396/11/02
Mma اسم رشتشه تو چن تا سازمان برگزار میشه ک بزرگترینش ufc
Iran, Islamic Republic of
03:15 - 1397/01/04
با سلام و خسته نباشید لطفا نام چند تاباشگاه خوب و اساتید برتر رشته ام ام ای در تهران را بنویسید مرسی
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1397/01/14
فقط بوکس،چون بوکس یک هنری دارد ولی ام ام ای نه فقط مثل دوتا حیوان به جون هم میوفتید
پاسخ ها
بویکا
Germany
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
شما به چه حقی به ما و همه ام ام ای کارها توهین میکنید؟
بیمیعاد
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
بوکسم مثل ام ام ایه و تازه بدتر
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
اتفاقا بیمیعاد بوکس از ام ام ای خطراتش کمتره تازه بوکس از فوتبال و والیبال و کشتی هم کم خطر تره.
بوکس بهترین ورزشه
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
اتفاقا اسیب های ورزش مسخره بوکس خیلی بیشتر از کشتی و فوتباله چون در بوکس به شکل ناجوانمردانه مشت توی سر میزنند
Netherlands
00:36 - 1397/01/23
ام ام ای فقط اندیشه قلب ام ام ای ایران شهریار_اندیشه
پاسخ ها
غزاله
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
واي اقا كجا دارهههه من خيلي گشتم كلاسشو پيدا نكردم ، لطفا بگيد كجااااست
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1397/01/24
هیچ رشته ی رزمی کامل نیست وهر رشته ی رزمی یرای موقعیت خاص خودش

اوس
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1397/01/30
من خودم بوكسرم ولي ام ام ايم دوس دارم تو دوراحي موندم نميدونم كدومو برم ولي تقريبا يع سال بوكس كار كردم تا اين كه با پسرخالم رفتيم باشگاه ام ام اي عاشقش شدم
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
هردو رو باهم برو تنظیم کنی میشه فقط بوکس رو خودت تمرین کن
سامان
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
اتفاقا این دو ورزش(بوکس و ام ام ای)خیلییییی مسخره و پر اسیبن
شروین
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
سامان جان خودت چه ورزش مسخره ایی میری که میگی بوکس و ام ام ای مسخرن،هان!؟؟اتفاقا بوکس بهترین ورزش دنیاست و ام ام ای هم همینطور
بهتاش
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
من کشتی آزاد،جودو،ام ام ای،بوکس و موی تای رفتم و بهترینشون کشتی آزاد است و مسخره ترین،پراسیب ترین و چرت ترینشان بوکسه که فقط مشت تو سر میزنند!!!
Switzerland
10:54 - 1397/02/10
سلام
من چندين سال پيش شكستگي داشتم ولي حالا مشكل ندارم يعني كاملا خوب شده
ايا بهم اجازه ميدن جلو برم؟؟؟؟
لطفا پاسخخخخ
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
بستگی به سنت داره
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1397/02/14
سلام من خودم ام ام ای کارم واین رزم کامل ترین وبهترین وتنهاسبکیه که ازلحاظ روحی وروانی ارضامیشوم
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1397/02/15
ام ام ای عشق هر کی ام ام ای کار کرده میدونه که نمک گیر شدن ینی چی فقط حیفش که تو ایران ممنوعه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
دیگه ممنوع نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
حتی ورزشکاراش دارن قانونی بیمه ورزشی میشن
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1397/03/06
سلام من میخوام وارد این رشته شم وبه صورت حرفه ای دنبالش کنم راهنماییم کنین ممنونتون میشم
France
03:26 - 1397/03/10
تو قم کسی سراغوداره این رشته رو داشته باشن
لطفت راهنمایی کنید
پاسخ ها
mahdi
United Arab Emirates
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
باید تو رشته های مختلف کار کنی و تکنیک هاشو یاد بگیری درضم باید توی یک رشته مثل کیگ بوکسینگ مقام المپیک بیاری تا بتونی به این مسابقات راه پیدا کنی چون کسی برات اسپانسر نمیشه و فرش قرمز زیر پات نخواهد بود
United States
10:47 - 1397/03/11
میشه بگین چجوری وارد این رشته بشیم ممنون
France
21:02 - 1397/03/19
تو كرج يا شهريار كسي ميشناسه جاييو ك داشته باشه؟
پدرم درومد انقد گشتم
لطفا بگيد
پاسخ ها
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
بله هستش تو کرج سمت سراسیاب یا اندیشه بیای خیلی زیاده
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1397/04/26
تو بیرجند هم هست اگه کسی میدونه بگه
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1397/04/27
لطفاهمه بخوانند
رشته ای وجودداره که به بیداری نیروهای درونی مرتبط میشه نیرویی به نام نیروی کی علاوه برآن مبارزه درهرحالتی روآموزش میده به عبارتی مبارزه بانیروی درونی لطفادرمورداین رشته اطلاعاتی جمع کنیدوبه جای این رشته وحشی که به ورزش رزمی شباهتی نداره درموردرشته ای که گفتم اطلاعات جمع آوری کنیدحتماخوشتون میاداسمش هنررزمی نیرواست لطفااسمش روکامل واردکنین هنررزمی نیرو
ازویدیوهاش هم دیدن کنیدواین هنرروبه همه پیشنهادبدین
ممنون
پاسخ ها
Sh
Netherlands
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۳
اصلا هم ورزش خوبی نیست پول چاپ کنیه و کپی از رشته های دیگه هست خودم دو سال کار کردم واقعا عمرم و سرش تلف کردم
United Arab Emirates
22:03 - 1397/05/01
ورزش فقط بوکس،هرکی رفته بوکس قهرمان و پولدار شده مثل کلی،تایسون،فورمن،فریزر،هالفید،راکی و.. درضمن در جریان باشید که فلوید میودر که ورزش بوکس میرفت در مسابقاتی که با قوانین بوکس برگزار شد کانگور که یک ام ام ای کار بود را ناک اوت کرد حالا برید ام ام ای.
ورزش فقط بوکس چون اینده دارد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
اون پول شهرت تو کشورای دیگست نه ایران که نه نشون میدن مسابقتو پولم به کسی نمیدن دولت اگه بری برای کشور دیگه اره ربطی نداره چون اونو زده ام ام ای بده خودت میگه فقط بوکس میزدن خارج از بوکس کار کنن شما میتونی در کنار. مثلا بوکس دوست داری ام ام ای هم بری چون هم پولسازه هم شهرت داره
boy
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
میودر تو رینگ بوکس تو رینگ خودش زد اگه تو رزنگ ام ام ای می زد اون موقع می شه گفت بوکس بهتره
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
بوکس و ام ام ای بهترین ورزشهای رزمی اند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اره بزور تو ده راند تونست اونم با قوانین بوکس یه ام ام ای کار باید از همه توانابیاش استفاده کنع اما تو اون مسابقه با قوانین بوکس براش محدودیت داشت اگه تو قفس میبود این مبارزه کانر مگ گروگر نابود میکرد فلوید رو
ماهان
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
بوکس خیلی مسخره و پراسیب است،بهترین و پر کاربرد ترین ورزش فقط کشتی آزاد است درضمن اگر مسابقات ام ام ای رو ببینید متوجه میشوید که بیشتر از فنون کشتی استفاده میکنند
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1397/05/02
باسلام اگه همه ام ام ای کارهستید پس چرا آدرس ی باشگاه روبلد نیستید خخخخخخخ
United Arab Emirates
22:24 - 1397/05/02
بنظر من بوکس بهتر از همه ورزشهاست،ورزشی که درآن فقط مشت زدن مجاز است.
به سلامتی همه بوکسورها...
پاسخ ها
میعاد
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
خطرناک ترین و بیکلاس ترین ورزشهم بوکسه
بهتاش
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
میعاد جان بوکس اصلا خطرناک نیست و یکی از شیک ترین ورزشهای دنیاست،اخه تو از ورزش چی میدونی!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1397/05/03
اکثر ورزشها از بوکس تقلب کردند مثل کیک بوکسینگ،ام ام ای.
بوکس بهترین ورزشه و اکثرا که رفتد ورزش بوکس قهرمانانی بزرگ مثل فلوید و محمد علی کلی شدند
پاسخ ها
سروش
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
اخه بوکس چی داره که بخایم ازش تقلب کنیم؟!!
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
سروش زورت میاد که ما بوکسوریم!؟بوکس سلطان ورزشهای رزمی و مشت زدن یکی از حرفه ایی ترین تمرینات است.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
بوکس فقط به مشته اخه چی داره ازش تفلید هم بشه؟؟ ام ام ای مبارزه ترکیبیه و کلی حرکات داره اما بوکس؟..
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1397/05/04
من کیک بوکسینگ،جودو،کشتی،ام ام ای و بوکس رفتم و از تمام ورزشها بوکس رو میپسندم چون ورزشه تقریبا سخت و استقامت وسرعت را بالا میبرد،بوکس به ظاهر خشن است ولی اصلا اینجوری نیست تا خودتون بوکس نکنید متوجه نمیشید.
بوکس ورزشی برای افراد جوانمرد وبا اخلاقه یا بقول مربیمون اول مرام بعد مقام.
به سلامتی تمام بوکسورها
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1397/05/07
اقا ورزش فقط بوکس،من که از خدامه یک بوکسور پرابهت و معروفی بشم مثل کلی.
پاسخ ها
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
تو بشو مثل کلی ،ماهم کشتی گیر میشیم مثل یزدانی،سوریان،تختی و جردن باروز.
درضمن دیگه کسی بوکس نمیره چون خیلی ضعیفه
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
پ کشتی دیگه چه ورزش بیکلاسیه!؟؟؟ کشتی گیرها اصلا از مبارزه هیچی سر در نمیارند.
درضمن بوکس قوی ترین ورزش رزمیه
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1397/06/02
بوکس ورزش خوبی است که سرعت ضربات دست را بالا می برد و فرد می تواند در مقابل حریف با سرعت و عکس العمل زیادی جای خالی دهد ضربات را مهار کند رقص پا انجام دهد اما این ورزش با کاراته و جودو و ایکیدو و ورزشهای دیگر می تواند ترکیب شود و برای مبارزات خیابانی کاربردی تر شود
پاسخ ها
ایران
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
بوکس مسخره است
ابرام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
بوکس دقیقا کجاش مسخرست!؟خودت مسخره ایی که توهین میکنی،بوکس یکی از باکلاس ترین و قوی ترین ورزشهای رزمیه
Iran, Islamic Republic of
02:02 - 1397/06/12
با احترام به همه ی رشته های رزمی
به نظرم ووشو(ساندا)کامل ترینه
ترکیبی از بوکس،تکواندو،کشتی و کاراته س
تالو هم ک حرف نداره مخصوصا برای ژیمناستیک کارا
حتما ی مبارزه ی ساندا یا فرم زدن تالو رو ببینید
سلامتی همه رزمی کارا مخصوصا ووشوکاراش♡
پاسخ ها
Sh
Netherlands
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۳
بله موافقم واقعا ووشو ساندا ورزش کامل و خیلی خوبیه واقعا باهاتون موافقم
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1397/06/21
با سلام . میشه لطفا بگید محل دقیق برگزاری این مسابقات کجاست .
Iran, Islamic Republic of
23:25 - 1397/07/12
سلام.فقط بوکس مادر همه رشته ها هیچ رشته ای قدرت و سرعت مشت بوکس رو نداره...
همه رشته ها از بوکسور میترسن...
سلامتی همه بوکسورها...
بر جمال محمد(ص) صلوات...
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1397/07/16
یکی فرکانس ماهواره ای این شبکه(مسابقات بوکس) رو بده
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1397/07/17
ورزش رزمی که توش کتک کاری ،شکستگی،خون ریزی نباشه ورزش نیست تو ورزشهای رزمی باید کتک بخوری تا ادم بشی باید همه جات بشکنه تا قوی بشی حالا از سر و صورت گرفته تا پا،ورزشکار که صورتش داغون نباشه ورزشکار نیست مثل کاراته کارها،تکواندو کارها اینها صورتشون تقریبا سوسو لیه،باید بیان ام ام ای ،موی تای ،کیک بوکسینگ تا مرد بشن،بوکس هم عالیه استقامت و قدرت را بالا میبرد.
پاسخ ها
میعاد
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
شما برو بوکس و ام ام ای تا یه مشت بخوره تو سرت و ضربه مغزی بشی!!!اخه کی دیگه بوکس میره،دیگه از مد رفته و از نظر دفاع شخصی خیلی ضعیفه،همچنین ام ام ای که تازه چند ساله مد شده.
عماد
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
میعاد خودت چه ورزشی میری که به ام ام ای و بوکس حسودیت میشه هان!؟نکنه رفتی مسابقه و باختی و الان از این ورزشها بدت میاد اره؟
اتفاقا بوکس و ام ام ای یکی از ورزشهای کم خطر هستند بخصوص بوکس که بهترین ورزش رزمیه
United States
17:25 - 1397/07/17
اونیکه میگه این بهتره اون بهتره بیاد توی رینگ نشون بده اون ضربه اب روکه حفظ کرده بهتره یا مبارزه ازاد پاگذاشتن تو این ورزش جربزه میخواد که هرکسی نداره
United Arab Emirates
18:29 - 1397/07/20
سلام من خیلی دنبالشم تو ارک اگ کسی از اراک هست ک سراغ داره باشگاهشو لطف کنه بمن بگه
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1397/07/23
من عاشق ورزشهای خشن که توشون گوش می شکنه،بینی می شکنه خوشم میاد اصلا به ادم ابهت میده و ادمو سربه زیر میکنه.
پاسخ ها
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
ابهت به ظاهر و این چیزها نیست ،ابهت به باطن و ذاته.
تبریز
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
نه والا ابهت به باطنه!؟ولی من دوست دارم صورتم داغون باشه چون حال میکنم
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1397/08/05
من تکواندو،کاراته و نینجا رفتم همشون مزخرف یعنی یکبار با یکی دعوام شد اصلا نتونستم از خودم دفاع کنم بعد رفتم ام ام ای و معنی ورزش را فهمیدم ،اونقدر کتک خوردم تا محکم شدم ،تکواندو،کاراته،و نینجا همش سوسول بازیه و اصلا بدنت قوی نمیشه.
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1397/08/05
من تکواندو،کاراته و نینجا رفتم همشون مزخرف یعنی یکبار با یکی دعوام شد اصلا نتونستم از خودم دفاع کنم بعد رفتم ام ام ای و معنی ورزش را فهمیدم ،اونقدر کتک خوردم تا محکم شدم ،تکواندو،کاراته،و نینجا همش سوسول بازیه و اصلا بدنت قوی نمیشه.
پاسخ ها
رحیم
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
نینجا بده
مانی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
پس ام ام ای و ورزش مسخره بوکس خوبه که میزنن مغز همو میپوکونن!؟؟اتفاقا تکواندو بهترین ورزشه و باید قوی باشی تا بری تکواندو.
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
مان جان اتفاقا اسیب در تکواندو بیشتر از بوکس و ام ام ایه چون در تکواندو با پا ضربه میزنند و پا سنگین تر از دسته ولی پا سوسولی تره خخخخخخ
Turkey
02:38 - 1397/09/02
میخوام درمسابقات یو اف سی در خارج از کشور بروم راهنمایی میخوام
پاسخ ها
رحیم
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
با مربی خود صحبت کن راهنمایی کنه
برای مسابقات خارج از کشور باید اسپانسر پیدا کنی بعد بتونی بری
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1397/09/14
الان تو شهر ما این رشته نیس از کجا باید وارد ام ام ای بشم؟!
United Arab Emirates
23:50 - 1397/09/14
آقایان اینقدر روسبک هنرهای ورزشی تعصب به خرج ندین .. همه خوبن و ام ام ای هم بر خلاف اون چیزی که دوستان گفتن کاملا دارای قانون مبارزه میباشد و در آینده حرف زیادی برای گفتن داره
United Arab Emirates
16:59 - 1397/09/15
ورزش باید توش بزن بزن و شکستگی باشه تا قوی بشی،مثل کاراته تکواندو نباشه که همش داد میزنن و اصلا از مبارزه سر درنمیارن.
پاسخ ها
مانی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
شما سطح فرهنگ و دانشت پایینه،تو کاراته و تکواندو از فشار زیاد داد میزنن،چون ورزشهای قدرتی هستند.
بوکس و ام ام ای و کیک بوکسینگ باعث تحلیل رفتن بدن میشن و باعث شکستن صورت و فک میشه و متاسفم برا کسی که این ورزش هارو میره.
جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
خدا وکیلی مانی جان هیچ ورزشی به پای بوکس نمیرسه،بوکس ورزشی سخت و طاقت فرسا است و من چندین سال میرفتم و هیچ مشکلی برایم پیش نیومد و تازه قوی ترم شدم.
کاراته و تکواتدو مسخرن
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1397/09/24
من خودم mmaکارم وودوست ندارم ازورزشای دیگه بدگویی کنم ولی اونایی که میگن بوکس بهترینه ورزشی که فقط میتونی ازمشتات استفاده کنی ورزش کاملی نیست اوناییم که بخاطرپولوشهرت واردورزش میشن اصلاورزش نکنن بهترچون اگه به ورزش علاقه نداشته باشی وفقط بخاطرپول واردورزش بشی هیچ ارزشی نداره
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1397/10/03
دوستان نظر همه شما درسته و هر رشته احترام خودشو داره و بدون شک باید گفت mma یکی از کامل ترین رشته هاست
من خودم از سال 91 وارد کیک بوکس و کشتی شدم و 94وارد ورزش mma شدم در این رشته شما باید زیبایی صوتتان رو فراموش کنید
اگه کسی علاقه داره به این رشته و میخواد واردش بشه یا سوالی داره بیا داخل تلگرام بپرسه و راهنماییش کنم. 80_Milix@
ممنون
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1397/10/19
ام ام ای و مخصوصا بوکس خطرناکن،تو بوکس که صورت همو میارن پایین و مشت تو سر باعث مرگ میشه.
کلا رشته بوکس به طویله ربط داره.
پاسخ ها
فریدون
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
شما به چه حقی به ما بوکسورها و ام ام ای کارها توهین میکنی؟!اصلا ما دوست داریم اسیب ببینیم و صورتمون داغون باشه به تو چه!؟؟؟ورزش باید زد و خورد داشته باشه تا قوی شی.
بنیامین
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
خب راست میگه دیگه ورزش نباید زد و خورد داشته باشه مخصوصا بوکس که خیلی مسخره و خطرناکه.
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1397/10/19
من خودم 5سال کشتی میرفتم و1سال بوکس تایلندی و 2سال جوجیتسو و الان 2سال M M A کارمیکنم هیچ وقت ادعام نشده که به خوام ب که کسی ظلم کنم تا حالا کسی هم نتونسته بزنتم و دوست دارم همه رو چنج کنم.
Iran, Islamic Republic of
03:37 - 1397/10/29
فقط مبارزه خیابونی،ووشو
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1397/10/30
اگه میشه بگید ایا این رشته در مشهد هم وجود داره من واقعا عاشق این رشته ام
Afghanistan
13:17 - 1397/11/06
MMA یکی از بهترین ورزشها است. در اکثر کشورهای دنیا برگزار می گردند.
این ورزش ملت ها را باهم نزدیک می سازند. در چند سال گذشته این ورزش در افغانستان خیلی طرفدار پیدا کردند. ما حالا دو سازمان رسمی داریم که حد اقل 5 شبکه تلویزیونی و آن را پخش کرده و مهمان از کشورهای تاجیکستان، پاکستان، هندوستان، آذربایجان، ایران، ازبکستان و روسیه داشتیم.
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1397/11/06
ورزش خشن که خیلی خط ناک،مثل همین بوکس،من یکی از اشناهامون رفت بوکس و مشت خورد تو سرش تومور مغزی دراور.
کلا ورزش رزمی خشن مثل ام ام ای مخصوصا بوکسو کنار بزارید.
پاسخ ها
تایسون
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
قشنگ معلومه که داری دروغ میگی چون هیچ بوکسور و ام ام ای کاری مشکل مغزی ندارند تو هم حتما چاقی و زورت میاد که نمیتونی بوکس و ام ام ای بری☺درسته!؟
بنیامین
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
بوکس چون ضربه خور اش توی سر از ام ام ای بیشتره بخاطر همین خطرناک تره.،،،د ضمن کی دیگه ورزش مسخره و پر اسیب بوکس رو میره!؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1397/11/06
ورزش خشن که خیلی خط ناک،مثل همین بوکس،من یکی از اشناهامون رفت بوکس و مشت خورد تو سرش تومور مغزی دراور.
کلا ورزش رزمی خشن مثل ام ام ای مخصوصا بوکسو کنار بزارید.
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1397/11/08
سلام من میخواستم بدونم mma به چه وسایلی نیاز دارد
چون میخوام شروع کنم باشگاهشو برم اگه امکان داره کامل بگید وسایلشو مرسی
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1397/11/12
ورزشهای خشن و پراسیب مثل بوکس و ام ام ای بدرد نمیخوره و بدن قوی نمیشه فقط مشت تو سر میخوره و ضربه مغزی میشی که خیلی خطرناکه
پاسخ ها
ناصر عبداللهی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
اتفاقا بوکس و ام ام ای بهترین ورزشها اند مشت خوردن تو سر هیچ مشکلی نداره
یاسر
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
کل دکترها میگن ورزش بوکس به دلیل مشت زدن به سر و صورت خطرناک است بعد تو میگی خطرناک نیست!؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:37 - 1397/11/20
سلام درآمدیک مبارزدرهرمسابقه چقدره؟
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1397/11/22
سلام من الان کونگ فو کار میکنم حدود۳ماه و بدنم واقعا سفت شده شیکمم که هیچی یکی بیاد با تمام قدرت بزنه ۱۰ثانیه سوزش پوستی فقط دارم واقعا خوبه ساقه پامم که سنگه mmaخیلی دوس دارم ولی پدرم راضی نمیشه میگه بری بزنن دماغ اینات بشکنه چیکار میکنی!!آقا یکی بگه من چیکار کنم راضی شه چون واقعا مشتمم قویه و به دیوار خونمون مشت میزنم و چند حرکت بوسکم بلدم ممنون وقتتون گرفتم
پاسخ ها
مانی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
دوست من اگر بوکس و ام ام ای نری به نفعته چون مشت که تو سر بخوره تومور در میاری و اگر مشت به دماغ بخوره اصلا نمیتونی نفس بکشی.
من چند ماه بوکس رفتم و از اسیبهاش ترسیدم و نرفتم و الان کشتی میرم و راضیم.
ستار
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
مانی جان اتفاقا بوکس یکی از کمخطر ترین ورزشهای دنیاست و هیچ مشکلی برای سر و بدن نداره درضمن در کشتی هم اسیب دیدگی به سر زیاده و من اگر جای تو بودم بوکس رو میرفتم
یاسر
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
ستار جان چی میگی برا خودت!؟؟تو کشتی اصلا به سر ضربه نمیزنند که بخوان اسیب ببینند.،درضمن بوکس ورزش مسخره و بی کاربردیه
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1397/12/28
ورزش فقط و فقط کشتی.
پاسخ ها
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
کشتی ورزش ضعیفیه و برای دیگیری خوب نیست
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
اتفاقا کشتی یکی از قوی ترین و سخت ترین ورزشهای رزمی است و هیچ سبکی نمیتونه جلوی کشتی گیر دوام بیاره
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1397/12/28
ورزش فقط و فقط کشتی.
پاسخ ها
نوکر امام زمان
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
ورزش قحطی بود!؟؟بابا بیا برو یه بوکسی ام ام ایه چیزی که حداقل بتونی از خودت دفاع کنی و قوی شی
بنیامین
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
اتفاقا کشتی بهتر از ورزش مسخره و پراسیب بوکسه،درضمن کشتی یک ورزش حرفه ایی و پرکاربرده و در ام ام ای از فنون کشتی استفاده میکنند،ولی ام ام ای کارها به خوبی کشتی گیرها نمیتونن فن کشتی را اجرا کنند.
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1397/12/29
ایا در ایران باشگاهی هست در مورد این رشته
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1398/01/04
همه ورزش ها خیلی خوبن این وابسته به علاقه هرکس داره که یه ورزشو بپستده ویا نپسنده
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1398/01/04
سلام اسمم حسینه چند ماهیه mma کار میکنم کسی هست واسه مبارزه
پاسخ ها
امین
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
حسین جان من خیلی وقته دنبال باشگاه ام ام ای میگردم تو اهل کجای من اهوازی میخام برم این رشته ولی نمیدونم باشگاه کجا هست
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1398/01/05
فقط کار یک حیوانه که ورزشهایی مثل بوکس و ام ام ای بره،چون همدیگرو مثل حیوان میزنن بخصوص ورزش مزخرف بوکس که فقط مشت تو سر میزنن!!
پاسخ ها
سامان
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
موافقم،هی الکی میگن این ورزش شجاعت میخاد و...اخه برادر من اتفاقا ورزشی که همدیگرو کتک میزنن شجاعت نمیخاد،جهالت میخاد
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
میعاد جان لطفا توهین نکن درضمن بوکس فقط تو سر نمیزنن و به شکم هم ضربه میزنند درضمن مشت که به سر میخوره ضرری نداره چون ممکنه بخوره به دستت و از دستت بخوره به سرت و قدرت ضربه کم میشه
شروین
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
سامان خودت ورزش میکنی ایا!؟این جور ورزشها مثل ام ام ای و بوکس حرفه ایی هستند و شجاعت میخواهند نه جهالت ،درضمن بوکس یکی از ورزش های نظامیه جخانه و خیلی طرفدار داره
ریحانه
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
سلام دوستان
اقا سهیل عزیز به شما توصیه میکنم حتما فیلم دختر میلیون دلاری رو تماشا کنید در مورد یه دختر بکسر هستش که اخر فیلم هم به خاطر ضربه ی نا عادلانه و خطا فلج میشوند و این فیلم کاملا صحیح هستش کسی که داره باهات مبارزه میکنه اگر در میانه ی باخت باشه اصلا توجه نمیکنه ضربه به کجات میخوره فقط با تمام نیرو میزنه
در مورد نظر میعاد گل و سامان عزیز هم باید بگم
ورزش های رزمی شجاعت میخوان ولی عقل هم میخوان کسی که میدونه این ورزش اینقدر پر خطره یا نباید بره یا وقتی که میره باید حسابی
مواظب خودش باشه
Iran, Islamic Republic of
17:44 - 1398/01/05
من کشتی گیرم و حاضرم با صدتا ام ام ای کار و بوکس کار مبارزه کنم،مرد میدان نبرد کشتی گیران که قدرت فولادی دارن
پاسخ ها
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
به حرف اسونه ولی وقتی تو شرایطش قرار بگیری فرار میکنی چون بوکسورها و ام ام ای کارها افرای حرفه ایی و قوی هستند و اگر بخوان دعوا کنند فیل هم از پا در میاورند
Iran, Islamic Republic of
21:39 - 1398/01/11
سلام من چند وخت که میرم کاراته از ورزش کاراته رازی هستم چون کاراته زود نمی رسه باید ۱۰سال کار کنم که برسه من چو این قد وخت ندارم بازی ها میگه ام ام ای خوبه منم میخوام برم ام ام ای باید چند سال رو ام ام ای باید کارکنم دوستان نظر بدی با تشکر
Iran, Islamic Republic of
21:39 - 1398/01/11
سلام من چند وخت که میرم کاراته از ورزش کاراته رازی هستم چون کاراته زود نمی رسه باید ۱۰سال کار کنم که برسه من چو این قد وخت ندارم بازی ها میگه ام ام ای خوبه منم میخوام برم ام ام ای باید چند سال رو ام ام ای باید کارکنم دوستان نظر بدی با تشکر
پاسخ ها
واوتت
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
اشتباه میکنی میری ورزش خشن ام ام ای،کاراته خیلی بهتر و حرفه ایی ترشه
اذربایجان
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
کاراته مسخرست برو یک ورزشی که کتک بخوری و قوی شی
Iran, Islamic Republic of
03:31 - 1398/01/22
من از ورزشهای خشن و پر اسیب متنفرم
پاسخ ها
تبریز
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
اخی چه روحیه لطیفی داری،معمولا همه ورزشها خشنند حتی فوتبال!!ورزش هرچقدر خشن تر باشه جذاب تره و ادم بیشتر احساس اعتماد به نفس میکنه
Bulgaria
21:04 - 1398/01/23
هنر رزمی فقط کونگ فو تو آ مادر تمامی هنر های رزمی قدرتی آمیخته از روح
Iran, Islamic Republic of
04:33 - 1398/02/19
ساندا بابوکس و تکواندومخلوط بشه اخرتکنیک وقدرته:پیروزی حتمی
پاسخ ها
روزبه
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
بوکس که اصلا ورزش پر کاربرد وخوبی نیست و مشت زدن در درگیری هیچ تاثیری نداره
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
اتفاقا بوکس بهترین ورزش برای درگیری است و بیشتر نظامی ها بوکسورند،تازه بوکس جذاب ترین ورزش رزمی است و مشت زدن خیلی حرفه ایی است و کار هرکسی نیست.
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1398/04/07
سلام میشه یکی برای وارد شدم یه ام ام باید چه رشته های ورزشی رفت
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1398/04/07
سلام من می خوام بزن ام ام ای باید چه رشته ورزشی بری
Iran, Islamic Republic of
04:52 - 1398/04/15
شماها که میگین تکواندو و کاراته به درد نمیخوره دیگه بابد برین بمیرین این ورزش ها اصول ورزش و اگه این ورزش ها نبود که ام ام ای عزیزتون که انقدر براش غیرتی میشید هم نبود واقعا متاسفم .
ورزش تکواندو و کاراته میتونه خیلی خشن باشه ولی با قانون جلوش گرفتن که مث این ورزش های خشن نشه تکواندو یک ورزش کامل برای پا و دست هست و اونایی که میگن ما این ورزش ها رو رفتیم به درد نمیخوره در اشتباه هستن این ورزش ها زمان میخواد چون بهترین و کامل ترین ورزشه
پاسخ ها
فریدون
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
بوکس از تمام ورزشها قوی تره و اونم اگر قانونهایش برداشته بشه خیلی حرفه ایی تر میشه ولی چون قانون های بوکس سر سخت است اسیب دیدگی دراین ورزش کم است.
بنیامین
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
فریدون جان بوکس یک ورزش مسخره و پر اسیب و هیچ بدرد نمیخورد.
بهترین ورزش کشتی است
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1398/04/19
ورزش فقط بوکس ،چکن ورزش ملی تمام کشورهاست و ورزش ارتشی هاست و خیلی هوادار دارد
پاسخ ها
یاسر
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
اتفاقا بوکس ورزش پراسیبیه و اکثر کشورها ممنوعش کردند.
بهترین ورزش رزمی کشتی است چون نظامی ها هم از فنون کشتی استفاده میکنند
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1398/04/23
بوکس عالیه
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
شدMMAمیشه بگید چطور میشه وارد مسابقات
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
بوکس خیلی مسخره و پراسیبه
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1398/04/28
سلام چطور میشه وارد مسابقات mma شد
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1398/04/28
mmaبهترین ورزش رزمیه هرچقدرورزش خشن ترباشه استحکام وقدرت بدنی هم بالاترمیره نه مثل تکواندووکاراته که همش سوسول بازیه
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1398/06/13
من ۱۷ سالمه مخام mma کار کنم سن ام زیاد هست یا کم لطفن کسی میدونه جواب بده
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1398/06/14
به نظر شما بوکس بهتره یا کیک بوکسینگ؟چون بین هردوتاشون مردد هستم.
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۰۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
کیک بوکسینگ
روژان
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
من خیلی گشتم تا فرق این دوتا رو بفهمم میشه یکی توضیح بده
Germany
04:36 - 1398/06/26
mma به درد روحیه خشن و جنگی میخوره کسی که دل مبارزه رو نداره mma به دردش نمیخوره قبل از شروع mma باید حداقل دو تا رشته رزمی کمر بند مشکی داشته باشی که بهترینش کیکوشین و جوجیتسو هست تمرینات بوکس و کشتی داخل mma هست و پایه اساسی این رشته هس اگرکسایی که بدون داشتن تجربه رشته های رزمی بخوان mma رو شروع کنن باید حتما مربی خصوصی بگیرن من به دلیل تجربه خودم تو این رشته که الآن در حال آموزش هستم mma رو به کسانی که دارای شرایط بدنی عالی و قدرت بدنی بالا
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1398/06/26
فقط موی تای خخخخخخخخخ بوکس هم شد ورزش فقط 4 تا حرکت مشت داره تو دعوا دستتد بگیرن ریدی خودت
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1398/06/26
فقط موی تای خخخخخخخخخ بوکس هم شد ورزش فقط 4 تا حرکت مشت داره تو دعوا دستتد بگیرن ریدی خودت
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1398/06/28
بهترین ورزش برای درگیری کشتی است.
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1398/07/10
کشتی آزاد بهترین ورزش است،درضمن اگر مسابقات ام ام ای رو ببینید می بینید که بیشتر کشتی میگیرند و زیر گیری میکنند.
کشتی پر کاربرد ترین ورزش رزمی است
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1398/09/13
جودو هم خوبه
پاسخ ها
جانم فدار رهبرم
United Arab Emirates
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
ولی کشتی آزاد بهترشه
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1398/11/25
بهتربن ورزشهای رزمی جهان کشتی آزاد،کشتی کج و ام ام ای است.
پاسخ ها
عماد
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
کشتی فرنگی هم خیلی جذاب و پرطرفداره.
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1398/12/26
از نظر من بهترین ورزش رزمی دنیا کشتی فرنگی و کشتی آزاد و کشتی کج است،،،ولی کشتی فرنگی خیلی سخت و حرفه ایی است.
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1399/01/23
MMA داره ابروی ورزش های رزمی رو میبره چون فقط بزن بزن و کتک کاریه ولی رزمی فقط این نیس
درضمن کسی ک ام ام ای کار میکنه از همه رشته ها استفاده میکنه مثل کسی ک بش میگن همکاره هیچ کاره
من ترجیح میدم ب جای این ک هزار فن رو یک بار تکرار کنم یک فن رو هزار بار تکرار کنم
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1399/02/07
خو می خوام بدونم من که تواناییشا دارم باید چ جوری وارد این مسابقات بشم
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1399/04/16
بنظرتون MMAمعروف تر میکنه یا بوکس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج