هفت روش محبوبیت در شبکه های اجتماعی
۲۰۸۸۶۹
۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۱
۱۸۴۴۴ 
اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد که روش های دستیابی به شبکه های اجتماعی را شرح می دهند. این اطلاعات ممکن است کمی پیچیده به نظر آیند، از این رو، آنها را در هفت روش ساده برای محبوب شدن در شبکه های اجتماعی خلاصه کرده ایم.

مجله اینترنتی برترین ها

هفته نامه عصر ارتباط - امیرحسین ستاری: اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد که روش های دستیابی به شبکه های اجتماعی را شرح می دهند. این اطلاعات ممکن است کمی پیچیده به نظر آیند، از این رو، آنها را در هفت روش ساده برای محبوب شدن در شبکه های اجتماعی خلاصه کرده ایم.

1- محتوای هدفدار

آیا شما در اغلب مواقع محتوایی در ارتباط با موضوعات متنوع به اشتراک می گذارید؟ اگر این کار را برای استفاده شخصی خود انجام می دهید مشکلی پیش نمی آید، اما اگر برای نام تجاری یا برند خود چنین فعالیتی می کنید، این روش می تواند ارتباطات شما را در حالت سردرگم قرار دهد. اولین توصیه این است: کمی زمان اختصاص دهید و به این بیندیشید که در تلاش اید چه کسی را مورد هدف قرار دهید؟ مخاطبان شما را چه کسانی تشکیل می دهند؟ به شما پیشنهاد می کنیم به حداکثر پنج موضوع دلخواه که می خواهید در ارتباط با آن پست های جدید بگذارید و همچنین به مخاطبانی که این گونه پست ها می توانند آنها را جذب کنند، فکر کنید.

هفت روش محبوبیت در شبکه های اجتماعی

2- فعالیت متناوب

وجود نظم یک نکته اساسی برای آگاه سازی مخاطبان از نام تجاری است. اگر با پست های کم و بدون روال خاص در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید، به مرور زمان فراموش خواهیدشد یا دنبال کنندگان خود را از دست خواهید داد؛ چرا که به دنبال یافتن یک رقیب فعال تر خواهندبود. این نکته بسیار مهم است که شما برنامه ریزی دقیقی داشته باشید که برطبق آن زمان پست کردن مطالب را مشخص کنید و بدانید چه چیزی باید در ارتباط با آن پست بیان کنید.

به این منظور می توانید از روش های بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید. پیشنهاد ما، استفاده از یک شبکه اجتماعی برای زمان بندی پست ها است (می توانید از چند حساب کاربری استفاده کنید). فعالیت انحصاری در یک شبکه اجتماعی به شما اجازه می دهد برای زمان ارسال پست ها در پلتفرم های مختلف برنامه ریزی کنید.

3- دنبال کننده ها یا Followers


یک عنصر اساسی در شبکه های اجتماعی وجود دارد؛ زمان قابل ملاحظه ای لازم است تا به پایگاهی قدرتمند از دنبال کننده ها دست یافت. برخی از ارتباطات از همان ابتدا گسسته می شوند. ممکن است محتوای پست ها به میزان لازم برای آن افراد جالب نباشد یا افراد در انتظار دنبال شدن از سوی شما بوده اند. آنها را فراموش کنید و به جذب افراد ادامه دهید و ارتباطات باارزشی پدید آورید. اما چگونه می توان به چنین ارتباطاتی دست یافت؟ بسیار ساده است، به طور منظم به ارسال پست ها ادامه دهید و پست ها را هدف قرار دهید. با این روش می توانید جریان ثابتی از ارتباطات کسب کنید که به مطالب ارسالی شما علاقه مندند.

هفت روش محبوبیت در شبکه های اجتماعی

4- محتوای اصلی یا محتوای کپی شده

اشتراک گذاری مطالب دیگران خوب است، اما نه همیشه! سعی ما ایجاد تقریبا 50 درصد از مطالبی است که پست می کنیم. استفاده از مطالب جدید و متنوع برای ایجاد تمایز، بسیار مهم و حیاتی است. روش های بازاریابی محتوا به شما کمک می کند، محتوای مفید و باکیفیتی تولید کنید. به علاوه، بهتر است در هنگام ارسال پست ها نظر خود را نیز ضمیمه آن کنید. به عنوان یک پیشرو، از قابلیت های مثبت خود استفاده کنید تا به زودی به یکی از قابل اعتمادترین مشاوران در زمینه فعالیت خود تبدیل شوید.

5- تعامل با مخاطبان در شبکه های اجتماعی


از پست هایی که ارسال می کنید چه میزان بازخورد دریافت می کنید؟ این موضوع به ارزیابی مشارکت انجام شده در زیر پست های تان کمک می کند. همچنین این ارزیابی می تواند پستی که بیشترین درجه مشارکت را داشته مشخص کند. با توجه به این اطلاعات می توانید یک استراتژی برای شبکه اجتماعی خود به وجود آورید. به علاوه موثرترین زمان ارسال مطالب، پست هایی که بیشتر مورد توجه بوده اند و سبکی که بیشتر مورد استقبال قرار گرفته اند نیز مشخص می شوند. یک پست می تواند حاوی پرسش، نظرسنجی یا تصاویر باشد. البته برای تاثیر بیشتر می توان از ترکیب سه حالت استفاده کرد.

6- هشتگ ها (hashtags)


از اینکه تمام کلمات را # هشتگ گذاری کنید بپرهیزید. ابتدا این کار خواندن متن شما را با مشکل مواجه خواهدکرد و همچنین از قابلیت اصلی هشتگ ها استفاده نخواهید کرد. بهتر است به جست و جوی کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با برند و کسب و کار خود بپردازید و از آنها استفاده کنید. این کار به شما کمک خواهدکرد به آسانی در رسانه ها و شبکه های جتماعی دیده/ یافته شوید. این گزینه نیز به افزایش دنبال کننده ها منجر خواهدشد.

هفت روش محبوبیت در شبکه های اجتماعی

7- ارتباطات

معمولا هرچند وقت یک بار در شبکه های اجتماعی به مکالمه با دیگران می پردازید؟ این موضوع بسیار مهم است؛ چرا که شما را به یک مخاطب جذاب تبدیل می کند و دیگران خواهان تعامل با شما خواهند بود و آنها تمایل خواهندداشت در بحث های تان شرکت کنند. این کار پتانسیل مخاطبان را افزایش خواهدداد، بنابراین گروهی تشکیل دهید و شروع به بحث کنید و از افراد گروه بپرسید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج