ورود خودرو به این شهرها ممنوع است!
۲۱۶۳۰۳
۰۱ تير ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۸
۳۱۲۰۲
اگرچه در این شهرها کاربرد وسایل نقلیه موتوری ممنوع است ولی همین باعث شده به مقاصد گردشگری محبوبی تبدیل شوند. بعضی از این مقاصد جزایر کوچکی هستند و برخی شهرهایی بزرگ بدون خیابان‌های چند بانده هستند.
وب سایت بازار خبر: اگرچه در این شهرها کاربرد وسایل نقلیه موتوری ممنوع است ولی همین باعث شده به مقاصد گردشگری محبوبی تبدیل شوند. بعضی از این مقاصد جزایر کوچکی هستند و برخی شهرهایی بزرگ بدون خیابان‌های چند بانده هستند.

 موتور، ماشین، اتوبوس و دیگر وسایل نقلیه جزئی جدانشدنی از شهرها هستند. بنابر ممنوعیت آن در برخی از شهرها کمی عجیب به نظر می‌رسد.

اگرچه در این شهرها کاربرد وسایل نقلیه موتوری ممنوع است ولی همین باعث شده به مقاصد گردشگری محبوبی تبدیل شوند.

بعضی از این مقاصد جزایر کوچکی هستند و برخی شهرهایی بزرگ بدون خیابان‌های چند بانده هستند.

به تعدادی از این شهرهای خالی از خودرو توجه کنید:

ونیز – ایتالیا

ونیز روی 117 جزیره بسیارکوچ بنا شده است. این جزایر به‌وسیله کانال‌ها، پل‌ها و راه‌های آبی به هم متصل هستند بنابراین هیچ خیابانی در آن به چشم نمی‌خورد. حمل‌ونقل در این شهر زیبا از طریق قایق یا اتوبوس آبی انجام می‌شود.

 ورود خودرو به این شهرها ممنوع است+تصاویر


مکیناو – میشیگان آمریکا

جزیره کوچک مکیناو در دریاچه هوران میشیگان قرار دارد. جمعیت آن 492 نفر است ولی در طول تابستان این شهر پذیرای گردشگران از سراسر آمریکا و دیگر کشورها است. از سال 1898 کاربرد خودروهای موتوری در این شهر ممنوع شده است. تنها وسایل حمل‌ونقل در این شهر دوچرخه یا کالسکه است.

 ورود خودرو به این شهرها ممنوع است+تصاویر


چینکه تره – ایتالیا

چینکه تره یا پنج جزیره در سواحل جنوبی ایتالیا واقع‌شده که به دلیل طبیعت بکر در سایت‌های طبیعی یونسکو به ثبت رسیده است. این منطقه عنوان رنگارنگ‌ترین مکان دنیا را از آن خود کرده است. تنها راه رسیدن به این جزیره و قایق است و حمل‌ونقل در آن از طریق قایق یا دوچرخه است.

 ورود خودرو به این شهرها ممنوع است+تصاویر


سارک – انگلستان

این جزیره در ساحل نرماندی انگلستان واقع‌شده و 600 نفر جمعیت دارد. تنها وسیله حمل‌ونقل در این جزیره کالسکه است.

 ورود خودرو به این شهرها ممنوع است+تصاویر


فاس البالی – مراکش

فاس البالی بخشی از شهر قدیمی فاس سومین شهر بزرگ مراکش است. هیچ خودروی موتوری حق ورود به این شهر را ندارد. جمعیت این شهر 156 هزار نفر است و خیابان‌های آن به حدی باریک است که تنها دوچرخه می‌تواند از آن عبور کند. این شهر در سال 1981 به ثبت یونسکو رسید.

 ورود خودرو به این شهرها ممنوع است+تصاویر


هیدرا – یونان

جزیره هیدرا یکی از معروف‌ترین مناطق گردشگری یونان است که جمعیت آن به کمتر از 2 هزار نفر می‌رسد. علی‌رغم وجود انواع رستوران‌ها، هتل‌ها، و مغازه‌های محلی، هیچ‌گونه وسیله نقلیه موتوری در این جزیره یافت نمی‌شود. تاکسی آبی معروف‌ترین وسیله حمل‌ونقل در این جزیره است.

 ورود خودرو به این شهرها ممنوع است+تصاویر


فایر – نیویورک

این جزیره در کنار جزیره لانگ واقع‌شده است. جزیره بسیار باریک است جمعیت آن به 300 نفر هم نمی‌رسد. تنها خودروهای موتری مورداستفاده در این جزیره آمبولانس و خودروهای ساخت‌وساز است.

 ورود خودرو به این شهرها ممنوع است+تصاویر


گیتورن – هلند

این روستای کوچک "ونیز هلند" نامیده می‌شود. بیش از 180 پل و کانال در این روستا وجود دارد که اهالی با استفاده از دوچرخه یا کالسکه از آن عبور می‌کنند. در بخش‌های آبی این روستا نیز از قایق پارویی استفاده می‌شود.

 ورود خودرو به این شهرها ممنوع است+تصاویر


لا کومبریسیتا – آرژانتین

لا کومبریسیتا روستایی به مساحت 30 کیلومترمربع در مرکز آرژانتین است که جمعیت آن از 350 نفر بیشتر نمی‌شود. معماری این شهر یادآور شهرهای آلمان در قرن 15 میلادی است. گردشگران باید خودروهای خود را بیرون شهر پارک کرده و از کالسکه یا دوچرخه برای عبور و مرور در این شهر استفاده کنند.

 ورود خودرو به این شهرها ممنوع است+تصاویر


کو فی فی – تایلند

کو فی فی جزیره‌ای کوچک در نزدیکی فوکت است که تنها وسیله عبور و مرور در آن قایق است. گردشگران برای حمل بار و چمدان‌های خود باید از باربر شخصی استفاده کنند.

ورود خودرو به این شهرها ممنوع است+تصاویر
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1394/04/01
واقعا قانون خوبیه...ببین چه هوایه تمیزو بدون آلودگی خوبی دارن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج