با تینا آخوندتبار، عاشق تنیس شوید!
۲۱۸۱۲۰
۰۶ تير ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۸
۲۲۴۶۲
تینا آخوندتبار هم هرچند یک بازیگر است اما او هم غرق هیجان این ورزش شده و چند سالی است که به صورت حرفه‌ای تنیس بازی می‌کند. او هم تایید می کند که چه قدر این ورزش مطلوب و دوست داشتنی است.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل - ماهور نبوی  نژاد: توپ که از آن سوی زمین به سمت تو می‌آید، ریتم فلبت عوض می‌شود. موقع زدن ضربه، دیگر به وضوح صدای قلب خود را می‌شنوی؛ تمام وجودت غرق در دلواپسی توپ را پیگیری می‌کند تا مطمئن شود در زمین حریف و دور از دسترس او به زمین نشسته است. این هیجان با سرعتی باورنکردنی ادامه دارد. زمین شنی، قلعه محبوب توست که با تمام وجود از خطوط سفیدش دفاع می‌کنی.

این حس هیجان و تعهد را از همان روزهای اول خواهی داشت؛ همان روزهایی که مربی درفاصله کمی از تور ایستاده و با ضربات ملایمی، بک هند و فورهند را آموزش می‌دهد. همان لحظه‌ها هم پاسخ دادن توپ حس خوشایندی دارد. چنین حس زیبایی، تنیس را تبدیل به ورزشی محبوب کرده؛ ورزشی که با قدرت جاذبه زمین شما را به سمت خودش جذب می‌کند. اگر باشگاه‌های ورزشی برای شما جاذبه‌ای ندارند، باید قدرت جاذبه این ورزش را امتحان کنید.

تینا آخوندتبار هم هرچند یک بازیگر است اما او هم غرق هیجان این ورزش شده و چند سالی است که به صورت حرفه‌ای تنیس بازی می‌کند. او هم تایید می کند که چه قدر این ورزش مطلوب و دوست داشتنی است. بعد از خواندن این مصاحبه، بی شک دلتان هوس تجربه این بازی را می کند. همه اطلاعات لازم، برای مربی، باشگاه، راکت، لباس و ... همین جا در همین مطلب جمع شده‌اند.

با تینا آخوندتبار، تنیسور شوید!

تنیسور شدن سخت نیست

اگر دیدگاه‌های مایوس كننده‌ای درباره ورزش‌های پرتحرك و تابستانی و به خصوص ورزش مهیج و جذاب تنیس دارید گپ و گفت ما را با تینا آخوند تبار از دست ندهید.  این بازیگر جوان كمتر از دو سال است ورزش تنیس را آغاز كرده اما به‌خاطر سختكوشی، علاقه و همچنین آمادگی جسمانی بالا به مرحله‌ای رسیده كه می‌تواند با مربیان خود مسابقه دهد و هم سطح آنها تنیس بازی كند. در این گفت و گودرباره ورزش‌های مورد علاقه‌ و سبك زندگی‌اش در مورد خواب، تغذیه و. . . و توصیه هایش به علاقه‌مندان به ورزش تنیس گپ زدیم.

همیشه عاشق  تنیس بوده‌ام

همیشه یكی از پایه‌های اصلی و علاقه‌مندی‌های ثابت زندگی‌ام ورزش بوده است. ورزش ابتدایی‌ام والیبال بود و در مدرسه به سمت این ورزش گرایش پیدا كردم و حتی كلاس‌های مدرسه را می‌پیچاندم و در حیاط با بچه‌ها والیبال بازی می‌كردم. (می‌خندد) بعد از دبیرستان و در دانشگاه به‌خاطر حجم سنگین درس‌ها كمی از ورزش غافل شدم ولی همیشه عاشق تنیس بودم و مسابقاتش را دنبال می‌كردم.

در كودكی شرایط رفتن به كلاس‌های تنیس را نداشتم اما وقتی این شرایط برایم مهیا شد لحظه‌ای تردید نكردم و الان هم دقیقا در سطح مربیانم می‌توانم تنیس بازی كنم و با هم مسابقه می‌دهیم.  كمتر از دو سال است تنیس را آغاز كرده‌ام ولی خیلی فشرده این ورزش را دنبال كردم. من هر هفته دست كم سه روز به باشگاه می‌رفتم و خب از قبل هم به‌خاطر ورزش‌های مختلف و بدنسازی، آمادگی جسمانی خوبی داشتم و به سرعت در یادگیری این ورزش پیشرفت كردم.

تنیس ورزش پولدارها نیست

چند ورزش وجود دارد كه بلافاصله وقتی اسم شان برده می‌شود اغلب فكر می‌كنند این ورزش‌ها بسیار لوكس هستند و مخصوص ثروتمند‌ها اما این تصور واقعا درست نیست. حتی خود من هم زمانی که هنوز به سمت ورزش تنیس نرفته بودم فكر می‌كردم این ورزش بسیار لوكس است و كسی كه این ورزش را انجام می‌دهد حتما به شكل خفنی پولدار است اما به علاقه‌مندان این ورزش با اطمینان می‌گویم كه این‌طور نیست. 

با تینا آخوندتبار، تنیسور شوید!

حتی لباس‌ها و لوازم این ورزش چندان گران نیستند؛ البته بعضی از مارك‌های معروف ممكن است گران باشند اما لزوما نباید از آنها استفاده كرد. من خودم از وسایل ورزشی ویلسون استفاده می‌كنم اما می‌دانم مارك‌های مختلفی وجود دارند كه می‌توان با هزینه پایین آنها را خریداری کرد. در مورد زمین بازی و مربی هم همین‌طور است. می‌توان با حدود 30 یا 40 هزار تومان یك زمین تنیس را برای مدت یك ساعت در اختیار داشت و حدود 50 هزار تومان هم معمولا هزینه‌ای است كه باید برای مربی پرداخت كنید. یعنی اگر شما بخواهید هفته‌ای دو بار به باشگاه بروید هزینه ماهانه‌تان چندان هم به نسبت ورزش‌های دیگر بالاتر نخواهد بود.

براي كسب رتبه‌هاي جهاني در موي تاي برنامه‌ريزي كرده‌ام

جديدا  یک ورزشي رزمي به نام موي تاي را آغاز كرده‌ام كه فوق‌العاده است و به‌شدت به آن علاقه‌مند شده‌ام. سقف آرزوهايم در اين ورزش كسب رتبه‌هاي جهاني است و براي رسيدن به اين هدف و آرزو به‌شدت در تلاشم. نمي‌دانم چرا وقتي اسم ورزش‌هاي رزمي به ميان مي‌آيد اكثرا احساس مي‌كنند كه اين ورزش‌ها دنيايي پر از خشم، جنگ، جدال و خشونت هستند. درحالي كه واقعا اين‌طور نيست.

من قبول دارم ورزش‌هاي رزمي قدرتي و سخت هستند اما در كنار اين سختي استقامت روحي و جسمي شما افزايش پيدا مي‌كند و شما را به حدي از صبوري مي‌رساند كه براي‌تان غير قابل باور است. اين ورزش‌ها عملا شما را تبديل به انساني با اعتماد به نفس، آرام و پر استقامت مي‌كند و به شما آرامش مي‌دهد. من فكر نمي‌كردم اين ورزش بتواند اين‌قدر در زندگي شخصي‌ام اثرگذار باشد چون قبلا ورزش‌هاي مختلف را تجربه كرده‌ام. من اغلب به‌خاطر سلامتي جسم و زيبايي اندام يا تفريح به سمت ورزش‌هاي گوناگون رفته‌ام اما از زماني كه وارد ورزش موي تاي شده‌ام دنياي جديدي را كشف كرده‌ام. در اين ورزش تمركز و يوگا جايگاه خاصي دارند و ورزشكار را صبور و مقاوم مي‌كنند.

تنيس ورزش تمركز است نه قدرت

شايد عده‌اي تصور كنند ورزش تنيس به‌خاطر تحرك بالايي كه دارد سخت و سنگين است اما اين تصور هم چندان درست نيست. اگر شما با بدن آماده و سابقه ورزشي در زندگي تان به سمت اين ورزش برويد خيلي سريع مي‌توانيد بدن تان را با شرايط خاص آن هماهنگ كنيد؛ مثلا براي ضربه به توپ خيلي نياز به قدرت بدني بالا نداريد. اگر جاگيري خوبي داشته باشيد و به اشتباه ضربه را از مچ وارد نكرده و از كتف تان استفاده كنيد مي‌بيند كه توپ به راحتي هدايت مي‌شود.

با تینا آخوندتبار، تنیسور شوید!

به نظر من تنيس ورزش تمركز است نه صرفا قدرت. اين ورزش از آن دسته ورزش‌هايي است كه علاوه بر علاقه و تمرين نياز به استعداد هم دارد. در اين ورزش هوش جايگاه خاصي دارد و شما به عنوان يك ورزشكار بايد خيلي از مواقع كنش و عكس‌العمل بازيكن مقابل تان را حدس بزنيد تا بتوانيد جاگيري خوبي داشته باشيد و كمترين ميزان انرژي را در مسابقات از بدن‌تان بگيريد.

تنوع را دوست دارید؟ تنیس را انتخاب كنید

تنیس ورزش فرح‌بخشی است و پر از تنوع و پویایی؛ مثلا اگر شما بدنسازی كار كنید بعد از یك مدت از این همه تكرار خسته می‌شوید. خیلی از ورزش‌های دیگر هم ممكن است بعد از مدتی برای شما كسل كننده شوند چون تنوع خاصی ندارند اما در ورزش تنیس هرگز این اتفاق نمی‌‌افتد. فضای ورزش تنیس زیبا و باز است و اگر مثل من این ورزش را نه در محیط بسته  بلکه در كنار طبیعت دنبال كنید، لذت این ورزش را حس خواهید كرد.

محدودیتی برای خانم‌ها وجود ندارد

شاید خانم‌ها در ایران به خاطر نوع پوششان كمی در محیط‌های باز برای ورزش كردن محدودیت داشته باشند اما من هرگز موافق نیستم كه یك خانم ورزش دوست در كشور ما با محدودیت جدی روبه‌روست؛ مثلا برای ورزش تنیس، باشگاه به اندازه كافی برای خانم‌ها وجود دارد؛ هم زمین‌های روبسته و هم زمین‌های روباز كه می‌توانند با ثبت نام در هفته چند روز از این زمین‌ها استفاده كنند.

دوست دارم خواهر‌زاده هایم  عاشق ورزش باشند

 هرگز برای وارد شدن به ورزش دیر نیست. حتی یك انسان مسن هم اگر ورزش را آغاز كند برای سلامتش خوب خواهد بود. من همیشه به خواهرم توصیه می‌كنم كه فرزندانش را به سمت ورزش حرفه‌ای سوق دهد چون خواهر‌زاده هایم در این سن و سال ذهنی باز و بدنی آماده برای شكل‌گیری دارند و اگر به سمت ورزش بروند این موضوع جزیی از زندگی شان خواهد شد. واقعا دوست دارم آنها عاشق ورزش شوند.

تنیسورها ورزشكارهایی كامل   هستند

وقتی می‌شنویم كسی تنیسور است لذت می  بریم؛ می‌دانید چرا؟ چون كسی در این ورزش موفق است كه همه شرایط را یك‌جا دارد؛ یعنی این آدم زندگی درستی دارد. تغذیه‌اش سالم است، بدنی آماده دارد، سبك زندگی‌اش سالم است و همیشه شادابی را همراه دارد. تنیس می‌تواند همه اینها را به ورزشكار هدیه دهد به شرطی كه ورزشكار هم سختی‌های اولیه آن را به جان بخرد.

من يك خردادي هستم

من يك خردادي هستم و از تنوع لذت مي‌برم. شما هر ورزشي را نام ببريد من مي‌گويم يك ماهي به آن پرداخته‌ام ولي روتين زندگي‌ام در حال حاضر بدنسازي، دو، موي‌تاي و تنيس است. البته در كنار اينها از ورزش‌هايي كه با طبيعت سروكار داشته باشند هم نمي‌گذرم؛ مثلا هر چند وقت يك‌بار با دوستان به كوه (معمولا توچال) مي‌رويم و در كنار ورزش از طبيعت لذت مي‌بريم. پياده روي‌هاي طولاني در طبيعت هم لذت بخش است و گاهي اين كار را هم انجام مي‌دهم.

با تینا آخوندتبار، تنیسور شوید!

تنيس ورزشي چهارفصل است

من تنيس را ورزشي مخصوص فصل سرد يا گرم نمي‌دانم. تنيس كاملا چهارفصل است. حتي در زمستان هم شما موقع تمرين يا مسابقات تنيس به خاطر تحرك بالا خيس عرق خواهيد شد. در تابستان هم مي‌توان اين ورزش را دنبال كرد و اتفاقا در تابستان اگر در زمين روباز بازي كنيد خيلي هم لذت بخش است.

بازيگر بايد پرفكت باشد

ورزش در همه ابعاد زندگي‌ام اثرگذار بوده و اين موضوع در بازيگري هم صادق است. وقتي تصميم گرفتم وارد دنياي بازيگري شوم مي‌دانستم کسی در اين عرصه ماندگار است كه استعدادي برتر داشته باشد. يك بازيگر بايد از همه نظر برتر باشد. بازيگر بايد بدني آماده و روي فرم داشته باشد. اين آمادگي در نحوه بازي کردن موثر است. از طرفی مردم دوست دارند بازيگران كاملا ايده‌آل باشند؛ يعني سبك زندگي سالمي داشته باشند، به اندام خود اهميت بدهند، شاداب و جذاب باشند و. . .

تفکر خاص بودن

تا سه سال پيش تفكر «خاص بودن» را نداشتم اما الان به‌شدت معتقدم کسی مي‌تواند براي خودش و ديگران خاص باشد كه از همه جهت ايده‌آل باشد. اينكه شما انساني زيبا، تحصيل‌كرده يا معروف باشيد كافي نيست و ورزش بايد جزو زندگي‌تان باشد. ورزش مي‌تواند روحيه شما را مقاوم كند و بدن‌تان را سالم و زيبا نگه دارد. برا ي رسيدن به اين ايده آل بايد نسبت به اطرافيان‌تان بيشتر تلاش كنيد و بيشتر وقت بگذاريد چون شما آدمي خاص هستيد.

با تینا آخوندتبار، تنیسور شوید!

تنيسور شدن دور از دسترس نيست؛ صبور باشيد  و تلاش كنيد

من فكر مي‌كنم پيشرفت در اين ورزش اصلا چيز غيرقابل دسترسي نيست و اگر با علاقه به سمت تنيس برويد خيلي زود شاهد پيشرفت‌تان در آن خواهيد بود. همان‌طور كه گفتم سابقه ورزشي مهم است؛ يعني با بدن خشك و بي انعطاف يا اندام‌هاي غيرموزون نمي‌توان در اين ورزش موفق بود اما مربي هم ركن مهمي است. اينكه چقدر صبوري به خرج دهد و تا چه حد بتواند استعداهاي شما را در زمينه ورزش تنيس شناسايي كند. البته بايد در نظر بگيريم همه آدم‌ها براي يك ورزش ساخته نشده‌اند و شايد تنيس براي همه، ورزش مناسبي نباشد. در تنيس حتما بايد يك نوع قريحه وجود داشته باشد چون اين ورزش تركيبي از هوش، استعداد و سختكوشي را طلب مي‌كند.

تنيس پر از تكنيك‌هاي گوناگون است اما اين تكنيك‌ها را مي‌توان نهايتا ظرف يكي، دو سال ياد گرفت. بقيه‌اش ديگر بستگي به خلاقيت بازيكن دارد و اينكه چقدر بتواند فكر حريف مقابل را خوانده، حركات او را پيش‌بيني كند.

راز موفقيت ورزشي

براي شروع هر ورزش جديد حتما بايد اندام خوبي داشته باشيد و با نرمش بيگانه نباشيد؛ مثلا اگر همين ورزش تنيس را انتخاب كنيد اما هيكل خوبي نداشته باشيد موفق نخواهيد بود. براي شروع ورزش پرتحركي مانند تنيس بايد بدني آماده داشته باشيد؛ حالا اين بدن آماده چطور به دست مي‌آيد؟

اول اينكه حتما بايد دويدن را به عنوان يك اولويت در نظر بگيريد چون براي گرفتن سرويس‌ها در زمين تنيس نياز به سرعت داريد؛ مثلا من در طول هفته حتما يك روز را به دويدن اختصاص مي‌دهم و در باشگاه انقلاب حتي تا چند ساعت مي‌دوم. در كنار اين ورزش بدنسازي كار مي‌كنم كه همه ماهيچه‌هاي بدنم آماده باشند. غير از اينها سبك زندگي شما هم خيلي مهم است؛ اينكه چه غذاهایی مي‌خوريد و استراحت‌تان چگونه است. 70درصد داشتن اندامي زيبا در انسان به تغذيه مناسب بستگي دارد. نمی شود هم فست فود خورد! هم اینکه اندامی زیبا و ورزشی داشت.

از طرفی تنيس به نفس خوب احتياج دارد؛ پس اگر واقعا اين ورزش را دوست داريم، هرگز نبايد سمت سيگار و قليان برويم. در كنار اينها بايد خواب مناسب و شبانه داشته باشيم. ورزش تنيس با خواب ناهماهنگ و شب زنده داري سنخيتي ندارد.

با تینا آخوندتبار، تنیسور شوید!

در هفته يك بار خورش مي‌خورم

تغذيه ما به نوع زندگي و خانواده‌هاي‌مان بستگي دارد؛ مثلا من در خانواده‌اي شمالي متولد شده‌ام و از كودكي با انواع خورش‌ها و برنج تغذیه شده‌ام. ولي وقتي به سن جواني رسيدم و ورزش را به شكل جدي دنبال كردم متوجه شدم اين همه خورش‌هاي چرب و برنج براي بدن مضر است و سبزيجات و ميوه را جايگزين اين نوع غذاها كردم و در طول هفته شايد فقط يك‌بار از خورش يا غذاهايي به اين شكل استفاده كنم.

بايد در سبك غذايي مان پروتئين بيشتري داشته باشيم و از مصرف افراطی كربوهيدرات‌ها خودداري كنيم. به جاي نوشيدن آبميوه‌هاي صنعتی صبح‌ها حتما آبميوه طبيعي بنوشيم و از خوردن شیريني و شكلات در حد افراط پرهیز كنيم.  من حتي وقتي سر صحنه فيلمبرداري هستم مربي‌ام مدام با من در تماس است و غذاهايي را كه مي‌خورم با او چك مي‌كنم. مدام هم به من تذكر مي‌دهد تينا قند و چربي نخور.
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1394/04/06
با تینا آخوند تبار عاشق تنیس شوید .....
لوس
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1394/04/06
مردم نون شب ندارن بخورن شما فکر تنیسور شدنی، خدا!
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1394/04/06
آخه مگه میشه با مانتو و روسری ورزش کرد
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1394/04/06
اخه اصن بقیه هیچی تو با دماغ عملیت چطور جرات میکنی تنیس بازی کنی اصن چطور جرات میکنی ورزش کنی؟؟؟
پاسخ ها
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۶
نمیری از حسودی!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۶
نترکی
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1394/04/07
ایشون فقط فیگور گرفتند تا همه ببینند که چقدر ایشان خوش تیپند.مسخره تنر ولوس تر ندیدم.
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/04/23
تینا اخوند تبار مگه بوکس نمیرفت!؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج