مدل موی‌ متناسب با فرم صورت‌تان را انتخاب كنید
۲۱۸۶۷۶
۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۵
۴۹۵۹۴ 
این روزها كوتاه كردن مو یك هنر محسوب می‌شود و هر فردی حتی اگر چندان مهارتی هم نداشته ‌باشد، می‌تواند فرق میان یك كوتاهی خوب را از كوتاهی بد تشخیص دهد چون به راحتی با یك تغییر ساده در موها چهره فرد كاملا عوض می‌شود.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: این روزها كوتاه كردن مو یك هنر محسوب می‌شود و هر فردی حتی اگر چندان مهارتی هم نداشته ‌باشد، می‌تواند فرق میان یك كوتاهی خوب را از كوتاهی بد تشخیص دهد چون به راحتی با یك تغییر ساده در موها چهره فرد كاملا عوض می‌شود. بیشتر خانم‌ها هم به‌شدت روی موهای‌شان حساس‌ هستند و حاضر نیستند حتی یك سانت موهای‌شان را بیشتر كوتاه كنند، بنابراین ترجیح می‌دهند به آرایشگری مطمئن مراجعه كنند، اما نیمی از راه هنوز باقی مانده است؛ انتخاب مدلی متناسب با چهره شما.

مدل موی‌ خود را متناسب با فرم صورت‌تان انتخاب كنید

هر مدلی به صورت خاصی می‌آید و از طرف دیگر مدلی كه برای موهای صاف مناسب است مسلما برای موهای فر چندان زیبا نیست، اگر بدانید چه مدلی مناسب حالت موها و صورت شماست، حسابی كارتان آسان می‌شود و حتما از نتیجه هم راضی‌تر خواهید بود.

مدل موی‌ خود را متناسب با فرم صورت‌تان انتخاب كنید

صورت بیضی؛ خوش‌شانس‌ها
 
بهترین نوع صورت و کامل ترین آن را دارید، بسیار خوش‌شانس هستید. با این شكل صورت از هر مدل مویی می‌توانید استفاده كنید. بلندی یا كوتاهی موهای شما مهم نیست شما با خرد كردن موهای نزدیك به استخوان‌های گونه‌، لب‌ها و چانه‌ می‌توانید زیباتر به نظر برسید.

مدل موی‌ خود را متناسب با فرم صورت‌تان انتخاب كنید

اگر جزو کسانی هستید که صورت های بیضی شکل دارید به شما تبریک می گوییم. شما می توانید با هر مدل مویی زیبا به نظر برسید.


صورت گرد؛ به استقبال مدل‌های خرد
 
باید كاری كنید كه صورت شما باریك‌تر و كشیده‌تر به نظر برسد. باید دنبال مدلی باشید كه پهنای صورت را كمتر نشان دهد؛ مدل‌های چتری‌دار یا خرد شده در این كار به شما كمك می‌كنند چون می‌توانند صورت را لاغرتر نشان دهند. البته حواس‌تان باشد كه قد موهای‌تان باید از چانه بلندتر باشد وگرنه صورت را چاق‌تر نشان می‌دهد. پف یا فر دادن جلوی موها می‌تواند چهر‌ه‌تان را زیباتر كند اما باید حواس‌تان باشد كه این حالت‌ها نباید اطراف چانه باشد بلكه باید قد آن به گردن برسد. علاوه بر اینها مدل‌هایی كه روی فرق سر كمی پف می‌كنند هم می‌تواند چهره شما را زیباتر كند.

مدل موی‌ خود را متناسب با فرم صورت‌تان انتخاب كنید

ممنوعه‌های صورت گرد

یادتان باشد مدل‌های ساده، بسیار كوتاه و پسرانه چندان برای شما مناسب نیست، همچنین شما نباید جلوی موها را خیلی صاف كنید و روی صورت بیاورید. از دم‌اسبی‌های سفت كه تمام موها به عقب كشیده می‌شود هم اجتناب كنید.


صورت مربعی؛ به موی بلند فكر كنید
 
باید كاری كنید كه صورت شما كشیده‌تر به نظر برسد بنابراین بیشتر سراغ مدل‌های بلند بروید؛ البته حواس‌تان باشد در كناره‌های صورت، مو صاف باشد و خیلی ملایم روی كناره‌های صورت بیاید. همچنین مدل‌های یكدست و ساده كه تا زیر شانه می‌آیند هم می‌توانند برای شما مناسب باشند. چتری‌ كم یا موهای كمی كه روی صورت بیایند هم برای شما مناسب است. علاوه بر اینها مدل‌هایی كه روی فرق سر پف می‌كنند و برجسته می‌شوند هم برای شما انتخاب خوبی به شمار می‌آیند. اگر چانه بزرگی دارید، می‌توانید با آوردن موهای لایه‌لایه روی آن كاری كنید كه بزرگی چانه كمتر به نظر برسد.

مدل موی‌ خود را متناسب با فرم صورت‌تان انتخاب كنید

ممنوعه‌های صورت مربعی

سراغ موهای كوتاه نروید چراكه این مدل‌ها صورت را بیشتر مربع‌شكل‌ می‌كنند.


صورت مثلثی؛ نه كوتاه و نه بلند
 
 باید كاری كنید كه پهنای ناحیه پیشانی بیشتر به نظر بیاید و چانه و گونه كم‌عرض جلوه كنند؛ به همین دلیل برای صورت‌های مثلثی مدل‌های فر و حالت‌داری كه قاب صورت را دربربگیرد مناسب است. همچنین مدل‌های یكدست و ساده كه تا زیر شانه بیایند هم فرم مثلثی چهره شما را تغییر می‌دهند. مدل‌های درهم و برهم كه روی شانه بیایند و لایه‌لایه زده شده ‌باشند هم انتخاب خوبی هستند. مدل‌های بسیار شلوغ كه موها را پرحجم نشان می‌دهند مثل مدل‌های سرخپوستی را هم به خاطر داشته باشید. یادتان نرود كه چتری‌های بلند هم می‌توانند شما را زیباتر كنند.

مدل موی‌ خود را متناسب با فرم صورت‌تان انتخاب كنید

ممنوعه‌های صورت مثلثی

از مدل‌های بلندی كه دور قاب صورت را نمی‌گیرند پرهیز كنید چراكه پیشانی و قسمت سر را پهن‌تر جلوه می‌دهند و كاری می‌كنند كه چانه باریك‌تر از آنچه هست جلوه كند.


صورت‌‌های لوزی؛ بی دردسر
 
شما در انتخاب مدل مو مشكل چندانی نخواهید داشت چراكه بسیاری از مدل‌ها برای شما برازنده است. یك مدل یكدست كه تا روی شانه‌ها بیاید یا مدل حالت‌دار بلند می‌تواند برای شما مناسب باشد. موهای فر با قد متوسط كه تا زیر چانه بیاید، انتخاب خوبی برای شماست. اگر می‌خواهید موهای‌تان را بلند كنید و تا روی شانه‌ها بیاورید پیشنهاد می‌كنیم مدلی را انتخاب كنید كه در اطراف قاب صورت كمی لایه‌لایه شده ‌باشد. علاوه بر اینها گذاشتن مدل چتری هم می‌تواند صورت لوزی‌شكل شما را زیباتر جلوه دهد. یادتان باشد باید كاری كنید كه استخوان گـونه باریك جلوه داده ‌شود و پهنای پیشانی و فك را افزایش دهد.

مدل موی‌ خود را متناسب با فرم صورت‌تان انتخاب كنید

ممنوعه‌های صورت لوزی

اصلا سراغ مدل‌های خیلی شلوغ و لایه‌لایه كه موها را پرحجم نشان می‌دهند، نروید. مدل‌های كوتاه برای صورت‌های لوزی خیلی مناسب نیستند چون این مدل‌ها قسمت‌ بالایی صورت را پهن‌تر جلوه می‌دهند.


صورت مستطیلی؛ موی كوتاه و دیگر هیچ
 
صورت‌های مستطیلی، چهره‌هایی لاغر و كشیده دارند، آنها باید كاری كنند كه صورت كوتاه‌تر و پهن‌تر جلوه كند، بنابراین باید مو تا كناره‌های چانه بیاید. همچنین هرقدر قد مو كوتاه‌تر باشد بهتر است. اگر شینیون می‌كنید از آرایشگرتان بخواهید از شینیون‌هایی استفاده كند كه موها در كنار صورت قرار می‌گیرند.

مدل موی‌ خود را متناسب با فرم صورت‌تان انتخاب كنید

ممنوعه‌های صورت مستطیلی

از زدن مدل موهایی كه هم‌سطح چانه باشند خودداری كنید. این كار چشم‌ مخاطب را به سمت فك می‌برد و تنها كشیدگی صورت‌تان را برجسته‌تر می‌كند. با این حساب كپ‌های مصری را باید كاملا از لیست خط بزنید.
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
-
09:24 - 1394/05/12
مدل صورت من توهیچکدومش نبودنمیدونم چرا.؟؟؟؟صورتم کاملاگردنیست ولی لوزی ومثلث و...هم نیستش آخه.پس من چی؟؟؟
پاسخ ها
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
احتمالا صورت شما ذوزنقه هستش
بالابان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
شما به کمی چکش کاری نیاز دارید تا تبدیل به بیضی بشید!
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1394/05/12
برترین های عزیز لطفا راجع به مدل مو ی مناسب برای پیشانی کوتاه مطلبی بنویسید.
پاسخ ها
بالابان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
شما باید از مدل موهایی که مو تمام یا قسمتی از پیشانی را می پوشاند استفاده کنید مثلا مدل موی دختر مهربون تو ممول
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1394/05/12
اینایی که طاسن چی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
اونا باید صورتشونو تغییر بدن
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1394/05/12
صورت من بیضی هست اما افقی! از چه مدل مو باید استفاده کنم؟
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1394/05/12
نفهميدم هدفتون از گذاشتن این بخش و خبر چی بود خانم ها توی ایران همه حجاب دارند پس این کار های منافق گونه و انحرافی برای چی و کیه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
راست میگا توخونه که خانمهابه مدل مو اهمیت نمیدن هرتارش یه طرفیه
Iran, Islamic Republic of
01:45 - 1394/05/13
با سلام. ما خانوما دل نداریم اقای حامد؟نیاز به اصلاح موی سر نداریم؟همه زیبایی رو دوست دارند چون شال و روسری میگذاریم دلیل نمیشه به فکر مو هامون نباشین.نظرتان خیلی عجیب بود.براتون متاسفم.
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
خوب شمیم خانم واسه بیرون رفتن به موهاتون اهمیت میدید، آیا وقتی تو خونه هستید به آرایش موهاتون میرسید؟
Iran, Islamic Republic of
04:19 - 1394/05/13
اقا حامد خوبی برادر منافق گونه .
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1394/06/04
ما منافقیم میخوایم مدل مناسب موهامونو پیدا کنیم ههههههههههه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج